Стратегія розвитку критичного мислення “Кубування”Підготувала вчитель початкових класів Шумського ОЗЗСО Ніколюк В. Р.
Номер слайду 2
“Кубування” є методом навчання, який полегшує розгляд різних сторін теми. Цей підхід передбачає використання кубика із написанням на кожній грані вказівки щодо напряму мислення або письма. Кубування — це приклад ігрової методики, а також один із методів навчання, що полегшує всебічне розглядання теми. Учні можуть виконувати кубування в парі, потім об'єднатися в групи. Слід провести через кубик слово. Це може бути літературний термін, визначення або якась інша назва. Дуже важливо застосовувати кубування до того, що вже добре відомо учням.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Завітав сьогодні в клас. На урок знову до вас. Кубик,діти,не простий,Кубик,діти,чарівний. Він доріжку прокладаєЗнання наші перевіряє.
Номер слайду 5
Наприклад, урок природознавства у 3 класі. Кубування по темі “Зима”. – опишіть це; Учні, кидаючи куб, визначають для себе вид.. – проаналізуйте це; завдання.… – порівняйте це;…. – асоціюйте це;….. – знайдіть застосування цьому;…… – запропонуйте аргументи “за” і “проти”. Кожна з відповідей була цікавою:. Зима, ніби чарівниця грає діамантом;.. Холодна пора року; замерзли водойми; все в стані спокою;… В порівнянні з осінню, взимку холодно;…. Для людей, це поки що тимчасовий відпочинок; не чути співу птахів;….. є і пісні, і вірші про цю пору року, є зимові канікули.…… Така пора року дуже необхідна, природа відпочиває; це добре, але й дуже холодно і голодно зимуючим птахам, треба їх підгодовувати.
Номер слайду 6
Наприклад ,урок української мови. Кубування слова ведмідь1. Лексичне значення слова.(дика тварина,яка живе у лісі,зимує у барлозі,любить мед).2. Походження слова.(Поїдавший мед,медоїд)3. Спільнокореневі слова.(Ведмежа,ведмедик,ведмежатник,ведмежий)4. Сполучення слів.(Клишоногий ведмідь,зустріти ведмедя,бурий ведмідь)5. Синоніми,антоніми,омоніми.(Клишоногий,ведмежа)6. Фразеологізми,речення.загадки,прислів’я.(Ведмідь на вухо наступив,ведмежа послуга. Ведмідь спить усю зиму у барлозі.)
Номер слайду 7
Кубування (асоціювання) до слова Сніг.(опис форми) Сніг – маленька або велика сніжинка, білого кольору, при великій температурі розтає…(порівняння) З ватою, з цукром, з білою хмаркою, сріблом(які виникають асоціації?) Зима, мороз, заметіль, віхола…(здатність застосування) Вкриває землю білим килимом, …(аналіз) Сніг використовується для ліплення сніговика, гри в сніжки, викликає гарний настрій,…