Презентація на тему "Комп'ютерні програми.Мови програмування"

Про матеріал
Розробка уроку для учнів 7 класу НУШ. Містить у собі головні поняття, практичні завдання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Комп’ютерні програми. Мови програмування7 клас. НУШ

Номер слайду 2

Пригадайте. Що таке алгоритм?Хто або що може бути виконавцем алгоритмів?Чи були ви виконавцями алгоритмів? Якщо так, то у яких ситуаціях?Чи складали ви алгоритм? Якщо так, то де і для чого?Які є способи подання алгоритмів? Наведіть приклади.

Номер слайду 3

Алгоритм, записаний спеціальною мовою та призначений для виконання комп’ютером, називається комп’ютерною програмою. Які комп’ютерні програми ви використовуєте у повсякденному житті?

Номер слайду 4

Графічний інтерфейс користувача. В усіх комп’ютерних програмах ми використовуємо елементи керування, засоби введення та виведення даних. Кнопки. Меню. Поля. Лічильники. Написи

Номер слайду 5

Текстовий інтерфейс користувача. Крім графічного інтерфейсу сучасні комп’ютерні проєкти використовують текстовий інтерфейс. У такому інтерфейсі використовується тільки вікно введення-виведення, де дані команд подані у вигляді чисел і текстів. Під час вивчення даної теми ми навчимося створювати проєкти спочатку з текстовим інтерфейсом, а потім з графічним.

Номер слайду 6

Мова, яка використовується для запису алгоритмів , призначених для виконання комп’ютером, називається мовою програмування

Номер слайду 7

Мови програмування. У минулому році найбільше створювали програм такими мовами: Java, Java. Script, C#(C Sharp), Python, C++. Кожна мова програмування має такі складові: Алфавіт. Словник. Синтаксис. Семантика

Номер слайду 8

Мови програмування. Алфавіт - це множина символів з яких можна утворити слова і речення цієї мови. Словник - набір слів, що використовуються у цій мові. Синтаксис - правила складання і запису мовних конструкцій. Семантика - тлумачення мовних конструкцій.

Номер слайду 9

Використання слів, що не входять до алфавіту мови програмування, неправильне написання словникових слів, порушення синтаксичних правил призводять до неможливості виконання комп’ютером відповідних команд. Такі порушення носять назву - синтаксичні помилки

Номер слайду 10

Для тих хто хоче знати більше… Мови програмування є прикладами штучних мов. Іншими прикладами штучних мов можуть бути: записи хімічних реакцій, розв’язування математичних рівнянь і нерівностей, поштові індекси, ходи шахових партій, музичні композиції тощо…

Номер слайду 11

Транслятори, компілятори, інтерпретатори Перші мови програмування для комп’ютерів з’явилися в середині 40-х років XX століття. Команди цих мов записувалися числами 0 та 1. Складання програм такими мовами було важкою і тривалою справою, тому вони отримали назву мови програмування низького рівня.

Номер слайду 12

Транслятори, компілятори, інтерпретатори Перші мови програмування високого рівня, команди яких використовували не тільки числа, а й спеціальні слова, з’явилися на початку 50-х років ХХ століття. Однією із перших мов програмування була Fortran. Ось приклади кількох команд даною мовою:1)read a 2)read b 3)x=a+b 4)write x

Номер слайду 13

Для того щоб перекласти програму, написану мовою програмування високого рівня на мову команд процесора, створили спеціальні програми - транслятори. Програми-транслятори поділяються на 2 види: інтерпретатори та компілятори

Номер слайду 14

Правила ТБ

Номер слайду 15

Пошукова діяльність:{6 A39 E651-8283-471 B-800 F-9 F92 BC990 FC2}Переваги НедолікиІнтерпретатор. Компілятор. Використовуючи мережу Інтернет знайдіть інформацію про переваги та недоліки інтерпретатора та компілятора. Оформіть результат у вигляді таблиці.

Номер слайду 16

Гімнастика для очей

Номер слайду 17

Пошукова діяльність: Створіть текстовий документ-повідомлення про мови програмування:а) Assemblerб) Lipsв) Prolog

Номер слайду 18

Рефлексія. Продовжіть речення: Сьогодні на уроці я дізнався/лась про…Мені на уроці сподобалося…На наступному уроці я хотів/ла б…

Номер слайду 19

Домашнє завдання. Знайти в мережі Інтернет інформацію про типи інтерпретаторів, зберегти інформацію на будь-якому носієві. Продемонструвати вчителю.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Diana Diana
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
25 жовтня
Переглядів
1538
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку