Комп’ютерні програми. Мови програмування7 клас. НУШ
Номер слайду 2
Пригадайте. Що таке алгоритм?Хто або що може бути виконавцем алгоритмів?Чи були ви виконавцями алгоритмів? Якщо так, то у яких ситуаціях?Чи складали ви алгоритм? Якщо так, то де і для чого?Які є способи подання алгоритмів? Наведіть приклади.
Номер слайду 3
Алгоритм, записаний спеціальною мовою та призначений для виконання комп’ютером, називається комп’ютерною програмою. Які комп’ютерні програми ви використовуєте у повсякденному житті?
Номер слайду 4
Графічний інтерфейс користувача. В усіх комп’ютерних програмах ми використовуємо елементи керування, засоби введення та виведення даних. Кнопки. Меню. Поля. Лічильники. Написи
Номер слайду 5
Текстовий інтерфейс користувача. Крім графічного інтерфейсу сучасні комп’ютерні проєкти використовують текстовий інтерфейс. У такому інтерфейсі використовується тільки вікно введення-виведення, де дані команд подані у вигляді чисел і текстів. Під час вивчення даної теми ми навчимося створювати проєкти спочатку з текстовим інтерфейсом, а потім з графічним.
Номер слайду 6
Мова, яка використовується для запису алгоритмів , призначених для виконання комп’ютером, називається мовою програмування
Номер слайду 7
Мови програмування. У минулому році найбільше створювали програм такими мовами: Java, Java. Script, C#(C Sharp), Python, C++. Кожна мова програмування має такі складові: Алфавіт. Словник. Синтаксис. Семантика
Номер слайду 8
Мови програмування. Алфавіт - це множина символів з яких можна утворити слова і речення цієї мови. Словник - набір слів, що використовуються у цій мові. Синтаксис - правила складання і запису мовних конструкцій. Семантика - тлумачення мовних конструкцій.
Номер слайду 9
Використання слів, що не входять до алфавіту мови програмування, неправильне написання словникових слів, порушення синтаксичних правил призводять до неможливості виконання комп’ютером відповідних команд. Такі порушення носять назву - синтаксичні помилки
Номер слайду 10
Для тих хто хоче знати більше… Мови програмування є прикладами штучних мов. Іншими прикладами штучних мов можуть бути: записи хімічних реакцій, розв’язування математичних рівнянь і нерівностей, поштові індекси, ходи шахових партій, музичні композиції тощо…
Номер слайду 11
Транслятори, компілятори, інтерпретатори Перші мови програмування для комп’ютерів з’явилися в середині 40-х років XX століття. Команди цих мов записувалися числами 0 та 1. Складання програм такими мовами було важкою і тривалою справою, тому вони отримали назву мови програмування низького рівня.
Номер слайду 12
Транслятори, компілятори, інтерпретатори Перші мови програмування високого рівня, команди яких використовували не тільки числа, а й спеціальні слова, з’явилися на початку 50-х років ХХ століття. Однією із перших мов програмування була Fortran. Ось приклади кількох команд даною мовою:1)read a 2)read b 3)x=a+b 4)write x
Номер слайду 13
Для того щоб перекласти програму, написану мовою програмування високого рівня на мову команд процесора, створили спеціальні програми - транслятори. Програми-транслятори поділяються на 2 види: інтерпретатори та компілятори
Номер слайду 14
Правила ТБ
Номер слайду 15
Пошукова діяльність:{6 A39 E651-8283-471 B-800 F-9 F92 BC990 FC2}Переваги НедолікиІнтерпретатор. Компілятор. Використовуючи мережу Інтернет знайдіть інформацію про переваги та недоліки інтерпретатора та компілятора. Оформіть результат у вигляді таблиці.
Номер слайду 16
Гімнастика для очей
Номер слайду 17
Пошукова діяльність: Створіть текстовий документ-повідомлення про мови програмування:а) Assemblerб) Lipsв) Prolog
Номер слайду 18
Рефлексія. Продовжіть речення: Сьогодні на уроці я дізнався/лась про…Мені на уроці сподобалося…На наступному уроці я хотів/ла б…
Номер слайду 19
Домашнє завдання. Знайти в мережі Інтернет інформацію про типи інтерпретаторів, зберегти інформацію на будь-якому носієві. Продемонструвати вчителю.