Презентація на тему: "МИ ЗА МИР"

Про матеріал
Презентацію розроблено для години спілкування. Ознайомлення з історією започаткування цього свята; формування в учні розуміння єдності та цілісності України. Привернути увагу школярів до проблеми мирного співіснування на Землі, необхідності згуртування людства для досягнення миру; наголосити на важливість принципів, закладених в Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир; формувати негативне ставлення до агресії, зла, ненависті; виховувати почуття взаємоповаги, толерантності, гуманності, гордості та шани за полеглих в боях за Батьківщину; тих, хто відстоював незалежність України.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

МИ ЗА МИР! Підготувала класний керівник

Номер слайду 2

Мета: Ознайомлення з історією започаткування цього свята; формування в учні розуміння єдності та цілісності України. Привернути увагу школярів до проблеми мирного співіснування на Землі, необхідності згуртування людства для досягнення миру; наголосити на важливість принципів, закладених в Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир; формувати негативне ставлення до агресії, зла, ненависті; виховувати почуття взаємоповаги, толерантності, гуманності, гордості та шани за полеглих в боях за Батьківщину; тих, хто відстоював незалежність України. Хід заходу:   21 вересня – світ відзначає Міжнародний День Миру. Для дуже багатьох  людей у сучасному світі мир – це не більш ніж казкова мрія. Люди живуть у кайданах: мається на увазі в атмосфері страху. Вчитель:   Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе… На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей. От і сьогоднішній день у нас присвячений цій темі. Скільки пісень, оповідань, віршів складено про дружбу, дитинство і про таке прекрасне слово МИР.

Номер слайду 3

Міжнародний день миру відзначається з 1968 року. Проголосив його папа римський Павло VI. Можливо, саме тому, що свято було «створене» священником, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир».

Номер слайду 4

Мир на землі – це затишок і тиша, Це сміх дитячий і душі політ , Коли поет чарівні вірші пише  Про незвичайний, дивовижний світ Мир на землі – це дім і мама, й тато, Й любові стільки - просто через рай! Це та земля, де щастя є багато  І в кожній хаті – хліба коровай. Мир на землі – це росяні світанки ,  Краса і творчість, пісня у гаях . Мир на землі - це вечори і ранки  Із радістю і щастям у серцях. Це та земля, де сміх і пісня лине, А діти йдуть до школи знов і знов. Й ніколи у боях ніхто не гине Бо там господар – щастя і любов

Номер слайду 5

Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зроблено напис, який проголошує приблизно таке: «Хай буде всезагальний мир в усьому світі». Щороку цього важливого дня – Міжнародного дня миру – люди в усьому світі збираються, щоб знову й знову підтвердити цю думку, вшанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе якнайшвидшому втіленню в життя давньої мрії людства. А мета ця – побудова більш безпечного та більш справедливого світу. Останнім часом з’явилася нова традиція святкування Міжнародного дня миру. Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й насильства». У зв’язку із цим було закликано всі країни та всіх людей припинити військові дії на цілу добу. Що дав цей захід?

Номер слайду 6

Цілих 24 години безпечної перерви отримали ті люди, які надають життєво необхідну швидку допомогу тим, хто її потребує. Протягом цього періоду посередники отримали можливість для того, щоб дійти згоди, заключити перемир’я. А найголовніше – це шанс для тих, хто бере безпосередню участь у збройних (і не тільки) конфліктах, щоб вони могли ще раз замислитися про доцільність продовження насильства. Здавалося б, що таке 24 години? Не такий уже й великий термін, але його цілком достатньо для того, щоб уряд кожної країни почув голос свого народу. Деякі народи прагнуть покласти край конфліктам, репресіям і нетерпимості. І якби вони могли скористатися основними правами та свободами, то обов’язково заявили би про це. Інші народи мріють позбутися злиднів, перестати жити у відчаї. Якби не щоденна турбота про хліб насущний та про забезпечення житлом своїх родин, і вони б могли голосніше заявити про свої прагнення. Отже, уряди різних країн повинні усвідомити глобальне значення Міжнародного дня миру, а ми для початку маємо навчатися жити в мирі одне з одним. А чи знаєте ви, що символізує емблема миру? Відповідь на це питання дає біблійна легенда. Я розповім її Вам. Після всесвітнього потопу Ной випустив голуба, аби довідатися, чи спала вода на землі. Голуб повернувшись, приніс оливкову гілочку як свідчення благодатних умов для проживання . З того часу почали вважати зображення голуба з оливковою гілочкою символом миру, добра та благополуччя.

Номер слайду 7

Тому сьогодні у всіх нас є така емблема

Номер слайду 8

Як зараз страшно в цьому світі жити, А хочеться ж радіти і цвісти… Аби нам люті війни припинити, І до мети чарівної іти.   Так миру хочу… Дуже хочу миру! Бо має сенс лише тоді життя, Як відчуваєш щастя, радість щиру І йдеш у світле, мирне майбуття.   Я миру зичу всім вам, добрі люди! Хай не затьмарить небосхил війна. Нехай над світом мирне небо буде Й веселка кольорова, осяйна!   Сьогодні відзначаємо день Миру, Та в нас немає спокою — війна… І, навіть, деколи втрачаєш віру, Що вже колись закінчиться вона…   Світ барвистий, веселковий, Різно – різнокольоровий. Мов народжений красою, Наче скроплений росою. В чистих барвах, як обнова, Вся планета кольорова. І на ній веселі діти В мирі, дружбі хочуть жити. Як стане мир на цілім світі, То будуть щасливі дорослі і діти, Поля в нас щедрі, вродили багато, Хліба в нас буде на будень і свято.   Ой люблю я сонце тепле, золоте І волошку синю, в полі, що цвіте. Вишню кучеряву і рясну вербу І найбільше річку - чисту, голубу.   Я всміхаюсь дощику: - Лийся, мов з відра! Друзям усміхаюся, зичу їм добра. Я всміхаюсь сонечку: - Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь квіточці хай вона цвіте!   Я хочу, щоб сонце світило, Співали би дзвінко пташки, Щоб люди були всі щасливі, У мирі зростали би ми!   Слухайте, чесні люди Землі, Дуже ми просимо вас: Боріться, боріться, бо ми ще малі, Мир захищайте для нас!   Хочемо миру — нехай буде мир, Пісня лунає і сміх. Хай сонечко з неба освітить наш дім, Хай усмішки сяють у всіх!

Номер слайду 9

Голубко біла, ти лети у світ, Хай буде мир у небі голубому. Бо голуб миру, кажуть з давніх літ, Приносить радість родові людському.   Бо що ж дорожче в світі є за мир? Та й за життя — ціннішого немає. Коли піснями сповнений ефір, Сміються діти і душа співає. Коли панує щастя і любов, Танцює понад квітами комашка, У світі мир — основа із основ, І символ миру — білосніжна пташка. Голубко біла, ти лети у світ, Хай буде мир у небі голубому! Неси всім щастя, передай привіт Усім народам, людові земному...

Номер слайду 10

Сьогодні ми проведемо акцію «Голуб миру». Ми почепимо на стіні символічних голубів, які принесуть мир та спокій нашій Батьківщині, припинять кровопролиття та страждання тисячі українців. Нехай ці голубки повернуть додому батьків, синів, чоловіків та братів, щоб спокій запанував у душах та серцях людей…у кожній українській родині…

Номер слайду 11

Діти, шануйте і любіть свою  прекрасну, рідну неньку - Україну, шануйте славні традиції, звичаї нашого народу, пам’ятайте завжди і скрізь, що ви – діти козацького роду.

Номер слайду 12

МИРНОГО НЕБА НАД ГОЛОВОЮ!

ppt
Додано
16 червня
Переглядів
212
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку