Морально–етичне виховання та створення комфортних умов для розкриття учнівського потенціалу в початковій школі
Номер слайду 2
Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України Формування
Номер слайду 3
Формування морального досвіду поведінки у початкових класах буде ефективним за таких умов: -урахування вікових та індивідуальних особливостей учнів початкових класів; -систематичність виховної роботи; -культура поведінки вчителя; -співпраці з сім'єю; -опори на життєвий досвід учнів; -знайомство з творами художньої літератури, які збагачують внутрішній світ особистості, формують її моральні якості й почуття.
Номер слайду 4
Головне своє завдання, як класного керівника, я вбачаю у створенні такої виховної системи, яка сприяла б підтримці та поглибленню духовних, моральних цінностей, переконань, норм поведінки, допомоги у саморозвитку та самореалізації особистості учня, розвитку його творчих здібностей. Основні завдання
Номер слайду 5
Коли дитину оточує критика, вона звикає засуджувати. Коли дитину оточує ворожість, вона звикає воювати. Коли дитину оточують насмішки, вона стає сором’язливою. Коли дитина живе з почуттям сорому, вона набуває комплексу провини. Коли дитина живе в атмосфері толерантності, вона вчиться бути терпимою. Коли дитина живе в атмосфері підтримки, вона вчиться бути впевненою в собі. Коли дитину хвалять, вона вчиться цінувати інших. Коли дитина живе в атмосфері чесності, вона вчиться бути справедливою. Коли дитина живе в атмосфері безпеки, вона вчиться довіряти іншим. Коли дитина живе в атмосфері схвалення, вона вчиться любити себе. Коли дитина живе в атмосфері відкритості, довіри, прийняття, доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у цьому світі. Становлення дитячої особистості
Номер слайду 6
Золоті правила вчителя Учень – особистість, ставитися до нього треба з повагою. Будь завжди в доброму настрої, володій почуттям гумору. Будь терплячим, вимогливим, врівноваженим, добрим і ввічливим. Постійно підвищуй самооцінку учнів. Домагайся довіри учнів. Навчання і виховання – доброзичлива, творча взаємодія вчителя й учня.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Основні завдання проекту “Наш клас” Формування та згуртування дитячого колективу через: усвідомлення поняття «Я — Ми»; створення в ньому комфортного середовища для розвитку особистості; активну діяльність класного колективу: участь у класних і загальношкільних заходах; розвиток особистості дитини в школі і поза нею.
Номер слайду 9
Учнівське самоврядування Відділ освіти * Здійснювати контроль за готовністю учнів класу до занять; * Надавати методичну допомогу учням. Відділ охорони здоров'я * Проводити ранкову гімнастику; * Контролювати дотримання правил особистої гігієни. Відділ екології * Здійснювати догляд за кімнатними рослинами в класі; * Стежити за чистотою в кабінеті; * Складати графік чергування учнів у класі; * Контролювати роботу під час трудового десанту. Відділ культури * Надавати допомогу при підготовці та організації заходів; * Здійснювати контроль за культурою поведінки в їдальні; * Складання графіка чергування учнів по їдальні. Відділ з НС * Стежити за дотриманням порядку в класі; * Вирішувати конфліктні ситуації.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Я намагаюсь організувати свою роботу так, щоб учні зрозуміли, що в кожної людини є свої таланти і здібності, які потрібно розвивати.
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Виховання – це наука, що навчає наших дітей обходитися без нас. Ернест Легуве