НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ В РОБОТІ ВИХОВАТЕЛЯКЗ ЛОР «Львівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №1 ім. Б.-І. Антонича»Вихователь Білогруд Орися Мар’янівна
Номер слайду 2
«Коли ми хочемо виховати в українській молоді міцну волю і суцільність характеру, треба перш за все прищепити їй прагнення до високої мети, що об’єднувала б увесь український нарід. Такою метою є благо і щастя Батьківщини.» Г. Г. Ващенко
Номер слайду 3
Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.
Номер слайду 4
ЗАВДАННЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ШКОЛІ:▪ формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;▪ виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;▪ формування поваги до Конституції України, державної символіки;▪ виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії, традицій;▪ формування національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;▪ формування соціальної активності; правової культури особистості; ▪ формування й розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей;▪ формування в учнів потреби до праці як першої життєвої необхідності, високої цінності й головного способу досягнення життєвого успіху;▪ сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості;▪ виховання здатності протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадській діяльності.
Номер слайду 5
Мета національно-патріотичного виховання: Формування та розвиток в учнів високої патріотичної свідомості, почуття вірності своїй Вітчизні, прагнення до виконання свого громадського обов'язку.
Номер слайду 6
Етапи національно-патріотичного виховання школярів:1 етап – молодша школа. Формування здатності дитини пізнавати себе як члена сім’ї, родини, дитячого угрупування, як учня, жителя міста чи села; виховування у неї любові до рідного дому, краю, вулиці, своєї країни, її природи, рідного слова, побуту, традицій. На цьому етапі варто пояснювати дітям, що багатство і розмаїття народної творчості свідчить про мудрість і талановитість українського народу, а знання і трепетне ставлення до них стане запорукою збереження цього багатства для майбутніх поколінь.
Номер слайду 7
2 етап – середня школа. Формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. На цьому етапі шляхом співпраці вихователя із вчителями-предметниками, батьками, шляхом структурного вивчення міфів, легенд, історичних постатей, тощо, формуються в учнів морально-етичні цінності, усвідомлення себе як частини великого етносу з величною історією.
Номер слайду 8
3 етап – старша школа. Самостійне усвідомлення себе українцем – представником одного із давніх та культурних народів світу, формування стійких навичок і манер поведінки . Глибокий аналіз подій, учинків героїв, формування важливого розуміння того, що упродовж історії людства українці, як і інші народи, безпосередньо брали участь у виробленні системи загальнолюдських цінностей, збагачували світову історію. Таке розуміння історичного процесу гартує гордість за свій народ, а отже, формує патріотичну особистість.