Презентація на тему "Питома теплота плавлення."

Про матеріал
Презентація на тему "Питома теплота плавлення." використовується при поясненні фізичного змісту питомої теплоти плавлення, розрахунку кількості теплоти, яка поглинається при плавленні речовини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Питома теплота плавлення. Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович

Номер слайду 2

1. Який процес називають плавленням? 2. Як змінюється температура речовини в процесі плавлення? 3. Який процес називають кристалізацією? 4. Як змінюється температура речовини в процесі кристалізації? 5. Чи відрізняються температури плавлення та кристалізації для одної й тої ж речовини?

Номер слайду 3

Дослідження плавлення речовини. В одній посудині будемо плавити 200 г льоду, а в іншій - 400 г. При використанні однакових нагрівників побачимо, що для плавлення 400 г льоду треба затратити більшу кількість теплоти, ніж для 200 г. Висновок: Кількість теплоти, яка потрібна для плавлення тіла, залежить від його маси. На однакових нагрівниках в одній посудині будемо плавити 100 г свинцю, а в іншій - 100 г олова. У результаті досліду побачимо, що для плавлення олова потрібно затратити більшу кількість теплоти, ніж для плавлення свинцю. Висновок: Кількість теплоти, яка потрібна для плавлення тіла, залежить від роду речовини, з якої виготовлено тіло.

Номер слайду 4

Питома теплота плавлення. Питома теплота плавлення — фізична величина, що характеризує певну речовину й дорівнює кількості теплоти, яку необхідно передати твердій кристалічній речовині масою 1 кг, щоб за температури плавлення повністю перетворити її на рідину. Питому теплоту плавлення позначають символом λ («лямбда»): Питома теплота плавлення показує, на скільки за температури плавлення внутрішня енергія 1 кг речовини в рідкому стані більша, ніж внутрішня енергія 1 кг цієї речовини у твердому стані. Фізичний зміст питомої теплоти плавлення.

Номер слайду 5

Це означає: щоб розплавити 1 кг льоду, що перебуває за температури плавлення (0 °С), слід передати йому 332 к. Дж теплоти. Така сама кількість теплоти (332 к. Дж) виділіться й підчас кристалізації 1 кг води. Тобто за температури 0 °С внутрішня енергія 1 кг води більша за внутрішню енергію 1 кг льоду на 332 к. Дж. Приклад. Так, питома теплота плавлення льоду :

Номер слайду 6

Кількість теплоти, яка необхідна для плавлення речовини або виділяється під час її кристалізації. Щоб обчислити кількість теплоти, необхідну для плавлення кристалічної речовини, узятої за температури плавлення, потрібно питому теплоту плавлення цієї речовини помножити на її масу: Q — кількість теплоти, яку поглинає тверда кристалічна речовина; λ — питома теплота плавлення;m — маса речовини. Кількість теплоти, яка виділяється під час кристалізації, розраховують за тією самою формулою.

Номер слайду 7

Домашнє завдання: вивчити § 12, письмово виконати вправу № 12 (1, 2).

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Презентації
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
§ 12. Питома теплота плавлення
Додано
6 листопада
Переглядів
377
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку