КОЕФІЦІЄНТ КОРИСНОЇ ДІЇ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПРИЛАДУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ: ТЕПЛОВА ДІЯ СТРУМУ. ЗАКОН ДЖОУЛЯ-ЛЕНЦА. Вчитель фізики школи І-ІІІ ступенів № 132 міста Києва. Кучменко Олександр Миколайович
Номер слайду 2
КОЕФІЦІЄНТ КОРИСНОЇ ДІЇ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПРИЛАДУ. Машин і механізмів, які б повністю перетворювали один вид енергії в інший не існує. Під час роботи пристрою обов'язково частина затраченої енергії йде на подолання небажаних сил опору чи просто «розсіюється» в навколишнє середовище. Таким чином, лише частина затраченої нами енергії іде на виконання корисної роботи, за для виконання якої і був створений даний пристрій. Фізична величина, яка показує, яка частина корисної роботи у затраченій, називається коефіцієнтом корисної дії (далі ККД).
Номер слайду 3
ККД визначається (як і в механіці) за формулою: Перш ніж визначати ККД деякого пристрою, необхідно визначити, що є корисною роботою (для чого створений пристрій), і що є затраченою роботою (яка робота виконується або яка енергія затрачається для виконання корисної роботи).
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯДослідження споживання електроенергії споживачами. Дослідження 1. Порахуйте, скільки електроенергії витрачає Ваша сім’я на освітлення за добу, за місяць? Оцініть який відсоток від загального значення витраченої електроенергії витрачається на освітлення? Дослідження 2. Оцініть як зміняться витрати електроенергії у квартирі, якщо замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі?