Захід проводиться в формі змагання між групами з елементами театральних дійств. Використовуються іноваційні технології (комп'ютерна презентації, мультимедійна дошка, ПК).
Цікаві та інтерактивні форми і методи роботи ( презентація, робота в групах, конкурси, вікторина , кросворд, брейн-ринг, рольові ігри, проблемні ситуації) сприяють розвитоку пізнавальної активності дітей, кмітливості, швидкості мислення, стимулює допитливість та інтерес до правових знань.
Матеріал ділової гри орієнтований на розвиток творчої особистості, формуванню вміння робити самостійні висновки, аналізувати життєві ситуації, виявляти залежності, спілкуватися з людьми, оцінювати будь-які вчинки, порівнювати поступки, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, виділяти головне.
Особливо важливого значення надається зв'язку з життям, оскільки обмеженість відповідного досвіду учнів потребує постійного залучення й аналізу життєвих вражень — цієї головної чуттєвої опори набутих знань.
Виховує в учнів вдумливе ставлення до своїх прав і повагу до прав інших, а також потяг до поглиблення своїх правових знань.