Презентація на тему "Верблюди"

Про матеріал
Презентація на тему "Верблюди" представлена теоретична інформація про особливості будови тварин родини .Верблюдові. Єдина родина підряду мозоленогих, що об'єднує три роди: верблюдів, лам, вікуній.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ряд мозоленогі Учитель біології КЗ «Дергачівський ліцей№3» Ільєнко Маргарита Миколаївна

Номер слайду 2

Верблюдові  — єдина родина підряду мозоленогих , що об'єднуює три роди: верблюдів, лам і вікуній.

Номер слайду 3

На відміну від більшості парнокопитних, у верблюдових замість класичних копит — двухпалі кінцівки. Спираються верблюдові не на кінці пальців, а на сукупність їх фаланг. Верблюди мають великий запас їжі в вигляді жирової тканини горбів, довгий час можуть обходитися без води, можуть харчуватися солоною рослинністю, добре переносять спеку і холод. Завдяки цьому вони добре пристосовані для життя в пустелі. Статура верблюдових відрізняється не включеними в контури тулуба стегном і вельми довгою шиєю. У них немає рогів, кількість зубів варіює від 30 до 40. Верблюдові з'явилися протягом Еоцену в Північній Америці, звідки розселилися до Азії, північної Африки і Європи (рід верблюд), а також до Південної Америки. У верблюдових еритроцити крові овальні, а не дископодібні, як у більшості ссавців. Шлунок трикамерний, тоді як рубець і сичуг мають особливу будову і сильно відрізняються від таких у жуйних.

Номер слайду 4

Верблюди мають два пальці на нозі з широкою м'якою підошвою мозолем, пристосованою для ходіння по піску, тому їх використовують для перевозу вантажу. Верблюди йдуть караваном до місця призначення з важким в’юком. Один верблюд може нести на собі вантаж до 220 кг, зі швидкістю 20- 40 км/год , якщо маса вантажу буде менша то 40-60 км/год . Без води ці тварини можуть обійтись 2-3 дні, без їжі у два рази менше У таких умовах він може витримати 6-8 днів, потім йому потрібен відпочинок 24 години.

Номер слайду 5

Є два види верблюдів : одногорбі та двогорбі.

Номер слайду 6

Одногорбий верблюд або дромадер — вид ссавців родини верблюдових. Поширений в Азії і Африці як домашня тварина для перевезення вантажів або верхової їзди, проте його дикі популяції у наш час вимерли.

Номер слайду 7

Бактріан або двогорбий верблюд. Широко поширений в Азії. Бактріанів легко відрізнити від дромадерів за їх двома горбами. Їх довжина доходить до 3 метрів, а висота в холці складає від 180 до 230 см. Середня вага бактріана складає від 450 до 500 кг.

Номер слайду 8

Лама – єдиний в Америці туземний вид, який використовують як в’ючну тварину.Нав’ючують тільки самців: одна тварина переносить за день 27 – 45 кг на відстань приблизно 24 км. Якщо в’юк дуже важкий, лама зупиняється і сідає: ніяке покарання не змусить її підвестися.

Номер слайду 9

Лами на відміну від верблюдів не мають горба. Розміри порівняно невеликі: довжина тіла до 175 см, висота в холці до 100 см, вага до 96 кг.

Номер слайду 10

М’ясо самців лам їли Інки, але тільки по визначним подіям, а самок ніколи не забивали. Під час релігійних свят самців – немовлят приносили в жертву богам. М’ясо лам вживається в їжу й досі.

Номер слайду 11

Вікунья - Довжина тіла вікуньї складає 150 см, ріст в плечах близько метра, а вага — 50 кг На спині вікунья забарвлена в світлокоричневий колір, внизу вона світліша.

Номер слайду 12

Вовна вікуньї помітно витонченіша, ніж у споріднених видів, і достатньо густа, щоб служити ізолюючим шаром проти холоду. Анатомічною особливістю вікуньї є нижні зуби-різці, які, як і у гризунів, постійно ростуть. Подібного явища у інших китопарнокопитних не трапляється.

Номер слайду 13

Вікуньї поширені в Андах, переважно на плато Пуна, на території Еквадору, Перу, Болівії, Аргентини і Чилі. Мешкають на висоті від 3500 до 5500 метрів. Як і гуанако, вікуньї живуть в стадах з чітко обмеженими ареламі і відомим головним самцем.

ppt
Пов’язані теми
Біологія, 7 клас, Презентації
До підручника
Біологія 7 клас (Базанова Т. І., Кузнецова М. О., Кіося Є. О., Павіченко Ю.В.)
Додано
15 грудня
Переглядів
20
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку