Патріотичне вихованнямолодших школярів засобами місцевого краєзнавства. Підготувалавчитель початкових класів Ляшенко Н. В.
Номер слайду 2
Патріотизм починається з виховання любові до своєї малої Батьківщини - села, міста, в якому народився і звідки беруть початок твої корені. Виховання почуття патріотизму можливе через вивчення історії свого рідного краю, історії сім'ї, вшанування пам'яті предків, вивчення культурної спадщини свого народу.
Номер слайду 3
Що включає в себе ідеологія патріотизму? Це:- розуміння і сприйняття української ідеї і європейської інтеграції;- сприяння розбудові державної незалежності;- засвоєння національних цінностей: української культури, мови, прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам’яті;- військово-патріотичне виховання.
Номер слайду 4
Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в навчально-виховному процесі з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді почуття патріотизму, національної свідомості, високої моральності.
Номер слайду 5
Основними складовими виховання є:подорожі, екскурсії;участь у краєзнавчих та екологічних конкурсах, акціях;участь у Всеукраїнських краєзнавчих експедиціях;участь у роботі районних та обласних краєзнавчих конференціях;екскурсії визначними місцями і музеями;поповнення експонатами музею закладу;зустрічі з народними умільцями і майстрами декоративно-ужиткового мистецтва;участь у народознавчих та фольклорних святах;масові заходи.
Номер слайду 6
Вчителю необхідно: Постійно утверджувати у свідомості і почуттях особистості патріотичні цінності, повагу до культурного та історичного минулого України, її законів та державної символіки. Сприяти підвищенню ролі родинного виховання, поглибленню духовної єдності поколінь. Формувати потребуотримувати нові знання з історії рідного краю. Підтримувати сталий інтерес до пізнавальної діяльності. Ефективніше використовувати національні традиції.
Номер слайду 7
Разом з дітьми ми збираємо спогади, розшукуємо незнайомі документи, що ілюструють минуле Батьківщини, досліджуємо творчий доробок та життєвий шлях майстрів літератури і мистецтва, їх внесок у національну та загальнолюдську спадщину; збираємо фольклор, вироби декоративно-ужиткового мистецтва свого краю, як зразки самобутньої творчостісвоїх земляків; повертаємо до життянародні обряди, свята,традиції.
Номер слайду 8
Велике значення на заняттях приділяється вихованню у дітей бережливого ставлення до природи. Це вивчення «Червоної книги України», акції «Годівничка», «Посади дерево», вікторина «Рослинний і тваринний світ рідного краю», пошукова діяльність.
Номер слайду 9
За останні десятки літ світ неймовірно змінився й далі міняється надзвичайно швидким темпом. Інтеграція в сучасному суспільстві пояснює необхідність інтеграції в освіті. Інтегровані заняття покликані розширити знання учнів з певних тем. Уміння стають узагальненими, сприяючи комплексному застосуванню знань, їхньому синтезу. Тому важливим стає використання процесу інтегрування краєзнавчого матеріалу на уроках та позакласних заходах.
Номер слайду 10
Прочитай і спиши. Над виділеними іменниками напиши скорочено рід ( ч.р., ж.р., с.р.) Кожна квіточка є оберегом людини від лиха і щось символізує. Айстра символізує сум, волошка – простоту і ніжність, мак- красу і молодість, троянда – кохання і здоров’я .
Номер слайду 11
стоять. Без листя. Та кущідерева. Дослідіть природне явище. Чому таке буває?
Номер слайду 12
Дослідіть: Чому проросли рослини?
Номер слайду 13
Захист міні-проектів
Номер слайду 14
Все на землі нам треба берегти:І птаха, й звіра, і оту травинку. Не чванься тим, що цар природи ти,Бо, врешті ти – лише її частинка.