Книгу «У пустелі та джунглях» Г. Сенкевич написав, коли йому було вже 65 років. Роман створив на замовлення 9-річної дівчинки Ванди Улановської. Письменник захоплювався тваринами. У нього була такса на ім'я "Вікоп", до якої він ставився як до члена сім'ї. Праці Сенкевича були багаторазово екранізовано як в Польщі так і за кордоном
Музей в Обленгорку. З 1958 року в палаці діє музей, який достовірно відображає зовнішній вигляд інтер’єру часів, коли тут жив і працював Генрик Сенкевич. У 1900 р. на знак визнання заслуг письменникові було надано земельний маєток і стильний палац в Обленгореку поблизу Кельце, куплені на добровільні соціальні внески. Садиба була літньою резиденцією письменника.
Перш ніж стати письменником, Владислав Реймонт займався багатьма роботами та професіями. Він не знав, ким хоче стати в майбутньому, і мав різнобічні інтереси. В юності втік зі школи. За фахом був кравцем, працював актором мандрівної трупи, а потім залізничником.. Прославився як журналіст – написав перший великий репортаж у польській літературі. У ньому він описав паломництво на Ясну Гору, в якому сам брав участь. Він також любив мандрувати світом.
Чеслав Мілош Псевдонім: Адріан Жєлінскі , Ян М, Новак. Ян Сиручьпольський і литовський поет, есеїст, перекладач та історик літератури; народився 30 червня 1911 року в Шетейні, Литва; навчався у Віленському університеті, спочатку вивчав польську філологію на гуманітарному факультеті, через короткий час перейшов на юридичний факультет; дебютував 1930 віршами «Склад» і «Подорож»; до 1939 учасник поетичного гуртка Жагари; після війни, у 1945-50 роках, був співробітником польських дипломатичних служб; з 1951 перебував на еміграції; у 1980 році він був удостоєний Нобелівської премії за його життєві досягнення в літературі; він також отримав багато престижних американських і міжнародних нагород; у 1993 р. остаточно переїхав до Польщі, обравши місцем проживання Краків; помер 14 серпня 2004 р. у Кракові.
Як поетеса Шимборська дебютувала в березні 1945 року віршем «Шукаю слова» в додатку до «Dziennik Polski» під назвою «Боротьба». Szukam słowa. Chcę określić ich jednym wyrazem jacy - ?Biorę słowa potoczne, ze słowników kradnę, mierzę, ważę i badam –Żadnenie odpowiada. Każde najodważniejsze – tchórzliwe, każde najpogardliwsze – jeszcze święte. Każde najokrutniejsze – nazbyt litościwe,najbardziej nienawistne – za mało zawzięte. To słowo musi być jak wulkan, niech bije, rwie i strąca,jak straszliwy gniew Boga, jak nienawiść wrząca(…)
Ольга Токарчук народилася в 1962 році в польському місті Сулєхув у сім’ї вихідців з України. Закінчила факультет психології Варшавського університету. Під час навчання як волонтер займалася людьми, що страждають від психічних захворювань. Зараз Ольга Токарчук мешкає у Вроцлаві і регулярно дає лекції по майстерності написання прози в літературно-художній студії Ягеллонського університету (Краків). Має сина від першого шлюбу, укладеного в 1985 році, з видавцем Романом Фінгасом. Вона вегетаріанка. Ольга Токарчук
Ольга Токарчук – перша польська лауреат Міжнародної Букерівської премії завдяки книзі «Бігуни». Отримуючи нагороду під час церемонії в Музеї Вікторії та Альберта, авторка підкреслила, що хоча вона перша полячка, яка отримала Букера, вона «не вірить у національну літературу, вона ставиться до неї як до живої істоти, яка з’являється в одній мові, а потім може бути перекладена на іншу, що є ще одним дивом». Букерівська премія — найпрестижніша британська літературна нагорода, яка вручається з 1969 року. Переможець отримує суму в 50 000 фунтів стерлінгі, яка має бути розділена між автором роману та перекладачем.
Головною темою роману є екзистенційна ситуація людини у подорожі, це літературна монографія про феномен мобільності, руху та тривожності від подорожей. Назва походить від назви однієї із течій старообрядців, «бігунів» (вигнанців), що вірять, що світ насичений злом, котре має складніший доступ до людей, коли вони залишаються в постійному русі. Щоб не піддатися злу, необхідно постійно рухатися. Сюжет твору побудований у вигляді переплетених, на перший погляд, не пов'язаних між собою ниток. Окрім теми подорожей (подорожі самої авторки та кількох героїв), існує також тема прагнення увічнити людину, цього разу не в аспекті душі, а через збереження його мертвого тіла (історія анатома 17 століття Філіпа Верхейена та лікаря 21 століття Блау).
Екранізація творів Ольги Токарчук. У 2009 році вийшов її кримінальний роман «Веди свій плуг по кістках мертвих», назва якого — цитата Вільяма Блейка, видатного художника і поета рубежу XVIII-XIX століть. За його мотивами був знятий відомий фільм Агнешки Голланд «Слід звіра». Автором сценарію проекту виступила Токарчук.