Презентація "Роль і місце відбудованих та новозбудованих церков м.Новояворівська"

Про матеріал
  • Любі друзі!

Пропоную вам, читаючи сторінки цієї презентації, познайомитись з одним із прекрасних куточків міста Новояворівська, розташованого на західному прикордонні Львівщини.

Новояворівськ, Новояворівськ -

Красень серед соснових борів,

Скільки мрій моїх, скільки задумів

Ти душею своєю зігрів

В. Корнага

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Роль і місце відбудованих, та новозбудованих церков м. Новояворівська

Номер слайду 2

Першим храмом, що почав діяти на території Новояворівська, є храм святих Петра і Павла. На тому місці де зараз стоїть храм був поставлений і освячений хрест, будівництво цього храму почалося в 18 квітня 1990р., а закінчилося в 1995р. Православна громада Київського патріарху веде будівництво великого храму Святої Покрови, яке почала в 16 липня 2000 року. Він будується в стилі українсько-візантійського бароко з елементами архітектури традицій карпатського регіону. А поки що православна громада проводить свої богослужіння в тимчасовій каплиці. Також цікавою спорудою є церква Святого Великомученика Юрія вона є точною копією ще збудованою у 1540 р. в с. Вільшаниця. Церква св. Юрія в Новояворівську являє собою дерев`яний зруб українсько-візантійського стилю розмірів 19 метрів.

Номер слайду 3

Церква апостолів Петра і Павлаr

Номер слайду 4

Було проведено збори міста в Палаці культури "Кристал", і за реєстрацію греко-католицької громади проголосувало більш як 1000 чоловік. Після реєстрації громади у 1989 році почалося будівництво каплиці, а згодом порушили клопотання про будівництво церкви. У 1990 році почалося будівництво церкви. Громада вирішила присвятити храм святим апостолам Петру й Павлу. Першим священиком парохії став о. Степан Федчишин; згодом до нього приєднався о. Михайло Павлуцький.

Номер слайду 5

17 грудня 1995 року відбулося відкриття і освячення храму святих верховних апостолів Петра і Павла, яке здійснив владика Василій Медвіт .

Номер слайду 6

Храм Святих Верховних апостолів Петра і Павла Львівської Архиєпархії УГКЦ у м. Новояворівську Яворівського району Львівської області. Обслуговується О. О. ЧНІ. Окрім храму до церковного комплексу входить каплиця Різдва Пресвятої Богородиці , дзвіниця та монастир отців редемптористів. Парафія м. Новояворівська виникла ще в часи підпілля. Точно вказати її засновника важко, бо до міста приїжджало багато отців , які у приватних квартирах здійснювали Богослужіння й уділяли Святі Тайни.

Номер слайду 7

Діяльність хрму. При храмі святих верховних апостолів Петра і Павла сьогодні діють: Архибратство Матері Божої Неустанної Помочі. Молитовний Рух «Матері в молитві» — щотижневі спільні молитовні зустрічі жінок парафії, під час яких вони моляться за своїх дітей, парафію й Україну.«Спільнота святого Йосифа», яка об'єднує чоловіків парафії.«Біблійне коло» — духовні зустрічі, які щонеділі проводять сестри редемптористки для тих, хто прагне поглибити знання Святого Письма. Старша і молодіжна «Жива вода» — харизматичні спільноти. Молодіжна спільнота «Українська молодь — Христові», яка об'єднує молодь віком від 14 років. Дитячі спільноти «Ангелятко» та «Спільнота святого Герарда» — діти дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку.«Школа народжувати» — підготовка молодих подружніх пар до пологів.«Психологічна порадня», яку ведуть сестри дочки Матері Божої Неустанної Помочі для тих, хто потребує допомоги в особистому житті.«Віра і Світло» — спільнота для людей з особливими потребами. Підготовка дітей до Урочистого Святого Причастя, якою займаються сестри Йосифітки. Поглиблена катехизація для дітей після першої Сповіді. Літургійний спів ведуть три хори. Провадиться євангелізаційне служіння у місцевій лікарні.

Номер слайду 8

За 2001—2002 рік було значно покращено інтер'єр храму: зроблено побілку, встановлено дерев'яні двері. Подвір'я храму було озеленене чудовими декоративними деревами — туями. У 2004 році було змінено колір зовнішнього фасаду церкви. Вікна у храмі було оздоблено вітражами, які виготовив Анатолій Балух із с. Сокільники. У 2006 році був встановлений новий іконостас, розроблений місцевим митцем Василем Проциком. 10 грудня 2006 року Високопреосвященним владикою Ігорем Возьняком, Архієпископом Львівським, відбулося освячення престолу і довершено освячення храму святих апостолів Петра і Павла

Номер слайду 9

Номер слайду 10

У 2008—2010 роках, храм був оздоблений настінним розписом. Роботу виконано львівськими художниками-іконописцями під керівництвом Святослава Владики.

Номер слайду 11

Церква Св. Юрія

Номер слайду 12

Раніше, на схід від міста Яворів існувало село Вільшаниця. Так ось, перша відома у Вільшаниці церква була споруджена у 1540 році. Наступна дерев`яна церква, зведена у XVII-XVIII ст., у 1796 році була переставлена на новий фундамент. У 1801 році в село коштом яворівського уряду перенесено дерев`яну церкву, ймовірно з села Вілька-Роснівська (тепер с. Роснівка, Яворівського р-ну ). Про це свідчить напис на надпоріжнику західних дверей. Про те, що церква перенесена вказує її назва у написі - Покрова Пр. Богородиці, а у Вільшаниці вже у 1660 році відома церква св. Юрія. Крім того, у 1801 році, коли перенесли церкву до Вільшаниці, у Вільці-Роснівській посвятили нову. Того ж року до вільшанецького храму перенесли престіл св. Онуфрія з розібраної василиянської церкви в сусідньому селі Лісок. Церква будована 1715 р. Ремонтована і мальована 1938 р. Ремонтував: Григорій Ромаха з Вільшаниці. Малював: Василь Мурин - маляр з Залужжя. Ремонт і мальовання переведено старанням: Всч. о. Евгена Ломницького, пароха Николая Касіяна, Михайла Барана, комітету церкви, жертвами парафіян".Історія храму

Номер слайду 13

Стоїть на рівній просторій ділянці південно-західної околиці міста, біля соснового лісу, недалеко траси. Тризрубна, одноверха, поставлена на бетонний фундамент. Її зруби (нави - ширший) розташовані по осі схід-захід. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, а вхід до бабинця вкритий великим двосхилим дахом на деревяних стовпах. Це накриття розриває піддашшя, яке оточує церкву і переважно опирається на приставні кронштейни. Бічний вхід до церкви влаштований в південній стіні нави. Під опасанням стіни з відкритого зрубу, над опасанням - шальовані вертикально деревяною вагонкою. Маківка вінчає приплюснену баню, яка вкриває світловий восьмерик нави. На південь від церкви розташована велика дерев`яна триярусна квадратова дзвіниця, вкрита банею з ліхтарем і маківкою.

Номер слайду 14

Храм Покрова Пресвятої Богородиці

Номер слайду 15

Будівництво храму. Православна громада Київського патріархату вела будівництво храму Святої Покрови від 16 липня 2000 року. Того дня архієпископ Дрогобицький і Самбірський Феодосій освятив його наріжний камінь. Храм побудований у стилі українського бароко з елементами архітектурних традицій Карпатського регіону.

Номер слайду 16

Церква Покрова Пре. Св. Богородиці знаходиться в стадії завершення будівництва у м. Новояворівськ Львівської обл. Церква на 600 парафіян з високою дзвіницею розташована в оточенні багатоповерхової забудови житлового мікрорайону Новояворівська. Центрально п’ятибанна церква запроектована в давніх українських традиціях храмобудування в формі рівнораменного грецького Хреста з притвором і великими Хорами над ним з’єднаним переходом в дах з допоміжними приміщеннями розташованими у дзвіниці. Дзвіниця п’ятиярусна з високою сигнатурою і цокольним поверхом для технічних приміщень. На трьох перших ярусах розміщенні канцелярія, приміщення для хору, архів церкви, і ін. Четвертий ярус займають приміщення теплового вузла. Покриття півсфер куполів передбачені під позолоту. На фасадній стіні головного входу запроектовані ніші для мозаїчних образів та для встановлення кам’яних скульптурних рельєфів Всіх Святих Землі Української. У високому відкритому об’ємі п’ятого яруса передбачено воздвиженя дзвонів на багатьох рівнях його конструктивну. Ансамбль Храму, з запроектованим поряд парафіяльним будинком та комплексним благоустроєм прилеглої території створить довершений духовний архітектурно-містобудівний ансамбль міста.

Номер слайду 17

Над презентацією працювала Волоско Г. М. Дякуємо за увагу

pptx
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
121
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку