Презентація "Текстовий документ. Дії над об’єктами текстового документа. Форматування текстового фрагмента. Створення списків. Збереження. Формати."

Про матеріал
Презентація до уроку 29, 30 у 7 класі НУШ розроблено за модельною навчальною програмою «Інформатика. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Пасічник О.В., Козак Л.З., Ворожбич А.В.) відповідно до підручника: Інформатика: підруч. для 7 класу закладів загальної середньої освіти/І.В.Тріщук, О.Ю.Лазарець-Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2024
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Текстовий документ. Дії над об’єктами текстового документа Форматування текстового фрагмента. Створення списків у текстовому документі. Збереження текстових документів. Формати текстових документів

Номер слайду 2

Текстовий документ. Текстові документи дуже розповсюджені та використовуються з різною метою, наприклад, для написання листів, складання звітів, створення шкільних робіт тощо. Текстовий документ — це інструмент для створення і зберігання текстової інформації, який допомагає оформити Ваші ідеї, думки та документи. Текстові документи можна зберігати на комп’ютері або навіть у хмарних сервісах для зручного доступу до них з будь-якого пристрою з інтернетом.

Номер слайду 3

Microsoft Office. Можливість спільної роботи над документами через хмарний сервіс Microsoft 365. Текстовий редактор (Microsoft Word): Створення та редагування текстових документів. Форматування тексту, додавання зображень, таблиць та інших об’єктів. Перевірка правопису та граматики. Пакет інтегровано працює з хмарними службами, такими як Microsoft One. Drive, що дозволяє зберігати та обмінюватися документами в інтернеті. Можливість використання Microsoft Office на різних платформах, включаючи Windows, mac. OS, i. OS та Android, що робить його доступним для користувачів на різних пристроях.

Номер слайду 4

Google docs. Користувачі можуть одночасно працювати над документом, редагуючи його та коментуючи зміни в режимі реального часу. Це робить спільну роботу ефективною та зручною. Він є частиною офісного пакета Google Workspace, який також має й інші інструменти, такі як Google Sheets (таблиці) та Google Slides (презентації). Google Docs дозволяє створювати та редагувати текстові документи просто у веббраузері, без необхідності встановлення спеціального програмного забезпечення. Документи автоматично зберігаються в хмарному сховищі Google Drive, що дозволяє легко отримувати доступ до них з будь-якого пристрою з підключенням до інтернету.

Номер слайду 5

Дії над об’єктами текстового документа. Уведення — введення з клавіатури символів у документ. Редагування — виправлення помилок, видалення, переміщення, копіювання, вставляння символів, слів, абзаців, рядків тощо. Форматування — зміна вигляду документа: встановлення кольорів тексту, вирівнювання абзаців, зміна орієнтації сторінки тощо. Вставлення об’єктів — додавання до документа рисунків, таблиць, формул, діаграм, схем тощо. Макетування — підготовка документа до друку: оформлення заголовків, розбивка на сторінки, нумерація їх, опрацювання рисунків, створення змісту тощо. Друкування — виведення на папір усіх або вибраних сторінок створеного документа. Робота з файлами — збереження текстового документа у файлі на диску, відкриття текстового файлу в текстовому процесорі.

Номер слайду 6

Форматування текстового фрагмента. Оформлення фрагментів тексту за допомогою меню Формат, або панелі інструментів Форматування. Вручну задаються параметри виділеного об’єкта

Номер слайду 7

Властивості символів та їх форматування. Символ як об’єкт текстового документа має такі властивості: шрифт, розмір, колір, накреслення та інші. Шрифт (нім. Schrift — письмо) визначає графічну форму символів, як почерк у людей. Наприклад, Algerian, Sim. Sun, Impact, Times New Roman, Monotype Corsiva. Накреслення визначає особливості зовнішнього вигляду символів. Може набувати значень: звичайний, жирний, курсив, жирний курсив, підкреслений, закреслений. Розмір символів вказується в спеціальних одиницях — пунктах. Наприклад, 8,5 пт, 14 пт, 28,5 пт, 72 пт. Колір символів може набувати різних значень: жовтий, синій, зелений тощо.

Номер слайду 8

Властивості абзаців та їх форматування. Абзац як об’єкт текстового документа має такі властивості: вирівнювання, відступи, міжрядковий інтервал та інші. Вирівнювання абзацу — спосіб розташування рядків абзацу відносно його меж. Значення: зліва, справа, по центру, за шириною. Відступи — відстань усіх рядків абзацу від межі лівого та правого поля сторінки, відступ першого рядка абзацу відносно його лівої межі. Наприклад, 0 см, 1 см, 2,25 см. Міжрядковий інтервал — відстань між рядками тексту в абзаці, вимірюється в пунктах. Можна встановити такі значення міжрядкового інтервалу: одинарний, подвійний, множник.

Номер слайду 9

Властивості абзаців та їх форматування. Також для абзацу можна встановити межі та колір заливки. 1. Кнопки для встановлення значення вирівнювання абзацу. 2. Кнопки для збільшення та зменшення відступу абзаців зліва. 3. Кнопка зі списком для встановлення значення міжрядкового інтервалу. 4. Кнопки для встановлення кольору заливки абзацу. 5. Кнопка для встановлення межі абзацу. 6. Кнопка для відкриття діалогового вікна Абзац

Номер слайду 10

Створення списків у текстовому документі

Номер слайду 11

Змінити стиль маркерів або нумерації1. Натиснути на стрілку. 2. Обрати команду Визначити новий маркер. 3. Обрати інший маркер або вставити спеціальний символ.

Номер слайду 12

Параметри списку

Номер слайду 13

Встановлення відступів елементів списку

Номер слайду 14

Недруковані знаки. Вони допомагають Вам контролювати форматування тексту і вирівнювання. Пробіл (Spacebar). Простий пробіл між словами або символами. Він позначається як просто порожня позиція між словами. Знак абзацу (¶). Показує розрив абзацу, коли Ви натискаєте клавішу Enter на клавіатурі для переходу на новий рядок або абзац. Знак розриву сторінки (Page Break). Показує, де розривається сторінка, коли Ви додаєте перехід до нової сторінки.

Номер слайду 15

Недруковані знаки. Знаки табуляції (Tab Characters). Вказують на вставку табуляції або відступу в тексті. Знак розділу (Section Break). Вказує, де починається новий розділ документа, який може мати власні параметри форматування. Знаки переносу слова (Hyphenation). Показують, як слово було розділене на дві частини для перенесення на новий рядок.

Номер слайду 16

Публікації

Номер слайду 17

Публікації

Номер слайду 18

Публікації

Номер слайду 19

Лінійний та нелінійний текст. Лінійний та нелінійний текст — це два різні способи організації і подання інформації. Лінійний текст має чіткий лінійний порядок, який йде від початку до кінця. Це означає, що читач повинен прочитати текст послідовно, дотримуючись зазначеного порядку речень. Нелінійний текст означає, що інформація не подається в порядку, що йде одна за одною. Читач може обирати шлях читання, переходити від одного елемента до іншого за своїм вибором. Цей тип тексту може містити гіпертекстові документи, де слова або фрази є посиланнями, які спрямовують до інших частин тексту.

Номер слайду 20

Збереження текстових документів. Збереження текстових документів передбачає вибір формату файлу та місця для збереження. Вибір формату залежить від того, як Ви плануєте використовувати документ. Наприклад, для редагування в Microsoft Word оберіть docx, а для обміну документами — pdf. Після вибору формату надайте документу зрозумілу та логічну назву, що відображає його вміст. Виберіть папку для збереження в локальному сховищі. Це допоможе вам швидко знаходити документ. Після цього виберіть папку на хмарному сховищі, де Ви хочете зберегти документ. Завантажте документ в хмарне сховище. За потреби Ви можете поділитися документом з друзями.

Номер слайду 21

Формати текстових документів

Номер слайду 22

Домашнє завданняст. 110-119 На основі наданого тексту створити публікацію10 найцікавіших фактів про кожен континент (+3 загальні)

pptx
Додано
8 січня
Переглядів
27
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку