Презентація "Стилі текстового редактора. Зміст документа. Гіперпокликання. Схема документа. Вставка графічних об’єктів."

Про матеріал
Презентація до уроку 31 у 7 класі НУШ розроблено за модельною навчальною програмою «Інформатика. 7-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Пасічник О.В., Козак Л.З., Ворожбич А.В.) відповідно до підручника: Інформатика: підруч. для 7 класу закладів загальної середньої освіти/І.В.Тріщук, О.Ю.Лазарець-Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2024
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Стилі текстового редактора. Зміст документа. Гіперпокликання. Схема документа. Вставка графічних об’єктів.

Номер слайду 2

СтиліСтиль - це іменований набір параметрів форматування, які можна застосувати до об’єкта. Оформлення текстових документів за допомогою стилів — це спосіб надати тексту конкретний вигляд та структуру, не використовуючи ручного форматування кожного окремого елемента. Це робиться для того, щоб зробити текст більш читабельним, організованим та професійним. Панель стилів містить список доступних стилів. Вона розташована на вкладці Основне в групі Стилі.

Номер слайду 3

Переваги використання стилів. Для застосування стилю до тексту або іншого об’єкта документа необхідно виділити цей об’єкт і вибрати потрібний стиль на панелі стилів. Стилі дають змогу швидко та легко змінювати зовнішній вигляд документа, а також зберігати його уніфікованість. Швидкість і зручність форматування. За допомогою стилів можна швидко та легко змінювати зовнішній вигляд документа, не заходячи в діалогові вікна форматування. Уніфікованість документа. Стилі дозволяють уніфікувати зовнішній вигляд документа, що покращує його читабельність і естетику. Зручність редагування документа. Якщо Ви змінюєте параметри стилю, то ці зміни автоматично відбуватимуться в усіх об’єктах, до яких цей стиль застосовано.

Номер слайду 4

Створення власних стилів

Номер слайду 5

Створення власних стилів. Параметри форматування стилів залежать від типу об’єкта, до якого застосовується стиль. Стилі символів — застосовуються до одного чи більшої кількості виділених символів. Стилі абзаців — задають оформлення поточному абзацу. Зв’язані стилі — залежно від вибору застосовуються або до абзацу, або до виділених символів. Стилі списків — застосовуються як до маркерів або номерів списку, так і до тексту списку.

Номер слайду 6

Зміст документа. Для швидкого переміщення по документу, пошуку потрібних структурних частин — розділів, пунктів тощо слід у змісті документа вибрати вказівником потрібний заголовок. Після наведення вказівника на гіперпосилання курсор набуває вигляду вказівного пальця, для переходу за гіперпосиланням потрібно втримувати натиснутою клавішу Ctrl. Щоб автоматично створити зміст документа, слід для кожної із його структурних частин використати форматування із застосуванням стилів заголовків — Заголовок 1, Заголовок 2 тощо.

Номер слайду 7

Зміст документа

Номер слайду 8

Автоматизоване форматування змісту документа. Для автоматизованого створення змісту потрібно:1. Відформатувати назви розділів, параграфів тощо відповідними стилями.2. Вибрати місце вставлення змісту (на початку або в кінці документа). 3. На вкладці Посилання в групі Зміст розгорнути список Зміст. 4. Вибрати стиль змісту та натиснути клавішу Enter.

Номер слайду 9

Автоматизоване форматування змісту документа. Щоб видалити елемент виноски, потрібно відобразити недруковані символи тексту (Основне →) і видалити біля елемента виноски позначку у фігурних дужках.

Номер слайду 10

Гіперпокликання. Внутрішні гіперпосилання можуть бути створені для переходу в межах одного документа (на фрагмент тексту, зображення, таблицю, схему, бібліографічні джерела або інші об’єкти). Зовнішні гіперпосилання створюються для переходу з текстового документа на зовнішні ресурси (вебсайти, матеріали на Google Диску, сторінку в соціальних мережах, папку в локальній мережі, на відправлення листа електронною поштою тощо).

Номер слайду 11

Схема документа. Відобразити структурну схему документа можна декількома способами: або перейти до вкладки Подання, або обрати Навігація. При роботі з достатньо об’ємними документами користувач неминуче стикається з потребою швидко здійснювати переходи між розділами цього документа або мати постійний доступ до його структури. Однак в багатьох випадках такі документи не мають структури. Швидко встановити стилі заголовків Heading 1 (Заголовок 1), Heading 2 (Заголовок 2) … можна за допомогою клавіатурних скорочень Ctrl + Alt + 1, 2, 3.

Номер слайду 12

Вставка графічних об’єктів1. Завантаження зображень, збережених на Вашому комп’ютері.2. Вставка зображень за допомогою bing — пошукової системи, що належить компанії Microsoft. 3. Вставка готових фігур. 4. Піктограми в колекції Microsoft — векторні файли (svg). 5. Зображення Smart. Art для візуального подання інформації. 6. Вставка зображення екрана (скріншот). 7. Вставка 3 D-моделей із веббібліотеки Microsoft.

Номер слайду 13

Вставити зображення з файла1. Обрати вкладку Вставлення/ Зображення. 2. У діалоговому вікні за допомогою файлового провідника знайти папку з потрібним файлом. 3. Виділити один файл або декілька файлів зображень. 4. Натиснути кнопку Вставити.

Номер слайду 14

Вставити зображення з інтернету1. Обрати вкладку Вставлення/ Зображення з інтернету. 2. У діалоговому вікні ввести ключове слово. 3. Обрати одне або кілька зображень. 4. Натиснути кнопку Вставити.

Номер слайду 15

Вставити фігуру1. Обрати вкладку Вставлення/ Фігури. 2. Вибрати потрібну фігуру. 3. Клацнути у місці її вставлення та перетягнути вказівник миші, щоб накреслити фігуру. 4. Редагувати та форматувати фігуру.

Номер слайду 16

Вставити піктограму1. Обрати вкладку Вставлення/ Піктограми. 2. Вибрати одну або кілька піктограм. 3. Натиснути кнопку Вставити. 4. Редагувати та форматувати піктограму.

Номер слайду 17

Вставити 3 D-модель1. Обрати вкладку Вставлення/3 D-моделі. 2. Вибрати одну або кілька 3 D-моделей. 3. Натиснути кнопку Вставити

Номер слайду 18

Вставити Smart. Art1. Обрати вкладку Вставлення/ Smart. Art. 2. Вибрати тип Smart. Art. 3. Натиснути кнопку Ok. 4. Редагувати та форматувати Smart. Art.

Номер слайду 19

Вставити знімок екрана1. Обрати вкладку Вставлення/ Знімок екрана.2. Обрати потрібне вікно. 3. Розмістити його в текстовому документі.4. Редагувати та форматувати зображення.

Номер слайду 20

Обітнути зображення1. Виділити зображення. 2. Обрати вкладку Знаряддя для зображення / Формат. 3. Обрати інструмент Обітнути. 4. Вибрати потрібні пропорції та натиснути Обітнути (або Enter).

Номер слайду 21

Обітнути зображення за фігурою1. Виділити зображення. 2. Обрати вкладку Знаряддя для зображення / Формат. 3. Обрати інструмент Обітнути/ Обітнути за фігурою. 4. Переглянути результат.

Номер слайду 22

Обітнути зображення до пропорцій1. Виділити зображення. 2. Обрати вкладку Знаряддя для зображення / Формат. 3. Обрати інструмент Обітнути/ Пропорції. 4. Переглянути результат.

Номер слайду 23

Зміна розмірів та кута нахилу зображення. Щоб повернути зображення, потрібно затиснути лівою кнопкою мишки й утримувати кругову ручку, прикріплену до верхньої межі зображення.

Номер слайду 24

Параметри зображення. Щоб відкрити параметри зображення, потрібно натиснути на зображення та обрати вкладку Знаряддя для зображення/ Формат.

Номер слайду 25

Зміна стилю зображення. До зображень, що містяться в текстовому документі, можна застосовувати деякі стилі та ефекти оформлення.

Номер слайду 26

Видалення окремих частин із зображення1. Виділити зображення. 2. Перейти до вкладки Формат зображення. 3. Обрати інструмент Видалити фон. 4. Для застосування результату натиснути на кнопку Зберегти зміни.

Номер слайду 27

Властивості зображення в текстовому документіРозташування на сторінці — визначає місце розміщення зображення на сторінці відносно країв (полів) сторінки. Властивість може набувати значення: вгорі ліворуч, посередині по центру, внизу праворуч, посередині ліворуч та інше. Спосіб обтікання зображення текстом — визначає взаємне розміщення тексту і зображення на сторінці документа. Може набувати значення: у тексті, навколо рамки, за контуром, за текстом, перед текстом тощо.

Номер слайду 28

Домашнє завданняст. 110-119 На основі наданого тексту створити публікацію10 найцікавіших фактів про кожен континент (+3 загальні) Створити заголовки (стилями) + створити зміст. Додати ілюстрації

pptx
Додано
8 січня
Переглядів
29
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку