Презентація "Веб-квест як засіб створення пізнавального та розвивального середовища на уроках зарубіжної літератури в умовах дистанційного навчання"

Про матеріал
Поняття «освітній веб-квест» можна тлумачити як проблемне завдання, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету. Така форма діяльності найчастіше містить елементи рольової гри, адже дітям, для досягнення потрібного результату, потрібно приміряти на себе різні ролі, виконуючи ті чи інші навчальні завдання. Веб-квести можуть стосуватися окремої теми чи навчального предмета, або ж бути міжпредметними.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Веб-квест як засіб створення пізнавального та розвивального середовища на уроках зарубіжної літератури в умовах дистанційного навчання

Номер слайду 2

УЧИТЕЛЬ – ТВОРЕЦЬ УРОКУНехай заслужено пишаються своїми великими відкриттями вчені, нехай гордяться своїми патентами винахідники, нехай не без підстав уважають свою місію особливо вагомою медики, священики, державні діячі, але коли до класу заходить педагог і розпочинається священне дійство, ім’я якому урок, кермо планети і доля людства, його майбутнє – саме в руках учителя. Борис Степанишин,педагог, літературознавець, громадський діяч

Номер слайду 3

Сучасний процес навчання неможливий без використання різних сервісів мережі Інтернет та електронних освітніх ресурсів. Для сучасної дитини застосування інформаційних технологій стало частиною її повсякденного життя. У цьому контексті завдання педагога полягає в тому, щоб той ентузіазм, з яким діти працюють із комп'ютером вдома, просто граючись чи листуючись із друзями, впливав і на формування ключових компетенцій, визначених сучасним змістом освіти. З вимушеним переходом на дистанційне навчання, в своїй роботі я почала активно використовувати технологію веб-квест. За змістом від традиційної вона відрізняється лише тим, що гра проходить у цифровому, віртуальному середовищі.

Номер слайду 4

Життя показує, що сучасні діти краще засвоюють знання у процесі самостійного добування та систематизації нової інформації. Використання веб-квестів сприяє вихованню та розвитку якостей особистості, що відповідають вимогам інформаційного суспільства, розкриттю здібностей та підтримці обдарованості дітей. Окрім цього, веб-квести сприяють розвитку логічного мислення, привчають дітей розмірковувати над завданнями, різнобічно оцінювати ситуацію, аналізувати інформацію, дозволяють пов’язувати матеріали кількох предметів, залучаючи логіку, творчість і критичне мислення. Веб-квест є одним із новітніх засобів використання інформаційно-комунікаційних технологій з метою створення уроку, орієнтованого в першу чергу, на учнів, залучених до навчального процесу. Гейміфікація, безумовно, робить освітній процес цікавішим, та є ще одна перевага: діти залучаються до роботи, захоплюються, радіють грі, а вчитель на цих позитивних емоціях може провести залишок уроку з більш традиційними вправами, які складно подати у вигляді завдань до квесту.

Номер слайду 5

Трішки історіїПоняття веб-квест ( Webquest ) не нове, уперше було використано Берні Доджем і Томом Марчом у 1995 році, автори розробили інноваційні завдання до самостійної роботи студентів з метою інтеграції Інтернету в систему освіти.

Номер слайду 6

Поняття «освітній веб-квест» Поняття «освітній веб-квест» можна тлумачити як проблемне завдання, для виконання якого використовуються інформаційні ресурси Інтернету. Така форма діяльності найчастіше містить елементи рольової гри, адже дітям, для досягнення потрібного результату, потрібно приміряти на себе різні ролі, виконуючи ті чи інші навчальні завдання.  Веб-квести можуть стосуватися окремої теми чи навчального предмета, або ж бути міжпредметними.

Номер слайду 7

Структура ВЕБ-КВЕСТУ 1. Проблема + інтрига чи таємниця. При повідомленні теми чи проблемного питання, вчитель повинен враховувати, що засвоєння матеріалу відбувається ефективніше, якщо дитина здивована або заінтригована. 2. Розважальний характер. Навчання у формі веб-квесту, як і у формі будь-якої гри має приносити задоволення. 3. Зв'язок із життям, потребами і запитами дітей. Коли дитина зацікавлена, навчання проходить ефективніше, знання опановуються краще.4. Сюжет, правила, завдання та критерії досягнення потрібного результату Мета будь-якого квесту – послідовно виконати завдання і, дотримуючись правил, досягти мети.

Номер слайду 8

ВСЕОСВІТА Мої

Номер слайду 9

Як створити квест

Номер слайду 10

РОБОТА НАД СТВОРЕННЯМ КВЕСТУ 1. НАЛАШТУВАННЯ ГРИНалаштовуємо публікацію (назва, пояснення, для кого проводимо, привітання)2. НАЛАШТУВАННЯ КІМНАТИВибираємо кімнату, де проходитиме дія. Вибираємо об’єкт і пишемо підказку у вікні, що відкривається ( для усіх букв слова, що задумали)3. НАЛАШТУВАННЯ ВИХОДУ З ГРИ (кодове слово)4. ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЗАКІНЧЕННЯ ГРИ5. ЗБЕРЕЖЕННЯ 6. ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРЕГЛЯД7. ПУБЛІКАЦІЯ В БІБЛІОТЕЦІ

Номер слайду 11

ПРИКЛАД ВЕБ-КВЕСТУ ДЛЯ УЧНІВ 8 КЛАСУ Великі пригоди Маленького принца

Номер слайду 12

Сучасний урок – це урок демократичний. Він проводиться не для учнів, а разом із ними. Його характеризує не навчання словом, а навчання справою. Отже, володіння вчителя уміннями правильно визначати і конкретизувати цілі, передбачити освітні результати уроків у контексті компетентнісного підходу стимулює до пошуку адекватної технології їх проведення з включенням самоконтролю і самооцінювання учнів.

Номер слайду 13

Отже, чому веб-квест?Містить інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у грі-змаганні, стимулює інтерес учнів, забезпечує активність і залучення всіх учасників, згуртовує колектив учнів, а використання мережі Інтернет сприяє створенню мотивації навчальної діяльності з урахуванням вікових та особистісних особливостей учнів, розвитку критичного мислення, реалізації міжпредметних зв'язків на основі мобільності будь-яких педагогічних дій. 

Номер слайду 14

Змінюючи себе і реалізуючи компетентнісний підхід в контексті НУШ, педагог:здійснює різнобічний розвиток учня як цілісної особистості; виховує громадян і патріотів України; формує та розвиває критичне мислення;формує особистісні якості, які забезпечують успішну соціально-психологічну адаптацію в суспільстві, готовність до подальшої неперервної освіти впродовж життя, трудової діяльності, конкурентоздатність на ринку праці.

Номер слайду 15

Візьміть промінь сонця, і спрямуйте його туди, де панує темрява. Візьміть усмішку і подаруйте її тому, хто її так потребує. Візьміть доброту і подаруйте тому, хто сам не вміє віддавати. Візьміть віру і дайте кожному, хто її не має. Візьміть любов і несіть її всьому світові. СУЧАСНА ПРИТЧА ПРО ВЧИТЕЛЯ

Номер слайду 16

Дякую за увагу!

pptx
Додано
10 грудня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку