Адміністративний поділЄ 4 головних адміністративно-політичних частини: Англія (45 графств, та Великий Лондон;Уельс (22 унітарні утворення: 9 графств, 3 міста й 10 міст-графств), адміністративний центр — Кардіфф;Шотландія (12 областей: 9 округів і 3 загальні території), адміністративний центр — Едінбург;Північна Ірландія (26 округів), адміністративний центр — Белфаст.
Агата Мері Кларисса КрістіПри народженні Міллер 1890-1976) — майстриня детективного жанру, авторка творів про Еркюля Пуаро та міс Марпл.Її твори публікували чи не найбільше (після Біблії та Шекспіра): тираж понад 2 мільярди екземплярів. Перекладено більше ніж на 100 мов світу. Їй також належить рекорд за кількістю театральних постановок.
ЕГПОб’єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії, або Великобританія – суверенна країна, знаходиться біля північно-західного берега континентальної Європи. Вона займає острів Великобританія (Англія, Шотландія, Уельс), одну шосту частину острова Ірландія, а також більшість ближніх маленьких островів.
Music. Popular opera with ancient and biblical scenes, and oratorio absorbed most popular motifs of English music, English choral ancient culture. Bagpipe is an ancient folk musical instrument. It’s known in Ukraine, Belarus, Poland, Bulgaria, Scotland and elsewhere. Bagpipe consists of several tubes attached to the bag or bladder with air. One (rarely two) tube has a slot hole and it can perform simple melodies.
Музика. Популярні опери з античними і біблійними сюжетами, а також ораторії ввібрали в себе більшість мотивів народної англійської музики, старовинної хорової англійської культури. Воли́нка — старовинний народний музичний інструмент, відомий в Україні, Білорусі, Польщі, Болгарії, Шотландії та в інших країнах. Волинка складається з декількох трубок, що кріпляться до торби або міхура з повітрям. Одна (рідше дві) трубка має ігрові отвори і на ній можна виконувати нескладні мелодії.
Architecture. Romans in the first centuries AD, founded most English cities. For example, in those days, was built shaft that separates England from Scotland. He was made by the Emperor Hadrian in 122-130 years. Once construction of that time is the gate of Lincoln, bath in Beitou, Gateway to Colchester, as well as most of the ruins. Britain is still a country of low-rise construction.
Архітектура. Римляни у перших віках нашої ери заснували більшість англійських міст. Наприклад, у ті часи був збудований вал, який відділяв Англію від Шотландії. Його звів імператор Адріан у 122-130 роках. Ще будівництвом того часу є міські ворота у Лінкольні, бані у Бейте, Ворота в Колчестері, а також більшість руїн. Великобританія до цих пір є державою малоповерхового будівництва.
Traditions. In Great Britain the love of ancient traditions preserved affecting the spiritual and material culture of the population. For this reason, Queen Elizabeth II is one of the most popular people of Great Britain. According to recent surveys, it is supported by 80% of subjects.
Діамант британської корони. Лондон (англ. London) – столиця Англії і Великої Британії, розташована на річці Темза; площа 1580 км²; населення 7 825 200 (2010), з передмістями понад 9 млн. Сучасна назва міста походить від давнішого римського “Лондініум” (лат. Londinium). Єдиної думки щодо походження цього слова немає, але англійці часто називають Лондон The Big Smoke.
Морські ворота імперіїГеографічні координати міста: 51°30′ пн. ш. 0°00′ зх. д. З південного заходу до сходу місто перетинає Темза, судноплавна річка, що впадає в Північне море. Спочатку річка була ширшою, а береги її були болотистими, але завдяки діяльності людини все це зникло. Темза – припливно-відпливна річка, і тому в Лондоні існує небезпека повені.
Міфи про туманний Альбіон. Клімат Лондона помірний морський, тож у місті рідкісні випадки дуже високої чи дуже низької температури. Влітку температура здебільшого змінюється в межах від 11 °C до 24 °C. Зими в Лондоні прохолодні, але температура рідко падає до нуля. Лондон відносно сухе місто з регулярними, але несильними опадами впродовж усього року.
Фінансова скарбничка світу. Лондон – найважливіший економічний і фінансовий центр Великобританії та Європи, один зі світових фінансових центрів. Валовий регіональний продукт міста складає близько 17 % ВВП Великобританії. У Лондоні розташовані штаб-квартири найбільших банків і фінансових компаній. Один із найбільших світових центрів валютної та фондової торгівлі – Лондонська фондова біржа.
Художні скарби корони. Осередком лондонських музеїв є район Південного Кенсінгтона, в якому знаходяться музеї природознавства, науки, Вікторії та Альберта. Цікаві також Британський музей, колекція якого становить близько 7,5 мільйонів експонатів; Лондонська національна галерея; музей воскових фігур мадам Тюссо; музей Шерлока Холмса.
Сучасна освіта і наука метрополіїУ Лондоні навчаються приблизно 378 тис. студентів. Лише Лондонський університет налічує 125 тис. студентів і є за цим показником найбільшим у Сполученому Королівстві та Європі. До його складу входять 20 коледжів та кілька дрібніших інститутів. Лондонський імперський коледж та Лондонський університетський коледж входять в десятку найкращих університетів світу за рейтингом журналу “Таймс вища освіта”.
Спортивна арена світу. Лондон – визначний спортивний центр. Він приймав Олімпійські ігри в 1908, 1948 та 2012 роках. У місті досить популярний футбол. В Лондоні загалом 13 футбольних клубів, з яких найбільш відомі “Арсенал” та “Челсі”, У Вімблдоні проводиться щорічний Вімблдонський турнір із тенісу – одна із найвизначніших світових спортивних подій року.
Історія. Наприкінці ХІІІ століття Англія намагалася захопити Шотландію, але шотландці чинили шалений опір англійцям. Повстання очолив Роберт Брюс. Англійські війська були розбиті. За договором 1328 року Англія визнала незалежність Шотландії. Роберт Брюс став її королем. Наприкінці XIV століття було створено парламент Шотландії.
Історія. Церковна реформа в середині XVI століття укріпила у Шотландії пресвітеріанство. 1650 року Олівер Кромвель захопив значну частину Шотландії.1707 року між Шотландією й Англією було укладено унію про об'єднання в єдину державу – Великобританія. Наприкінці XIX століття виник рух за самостійність Шотландії.1999 року відновлено шотландський парламент.
Площа — 78470 км². Столиця — Единбург, після 2010 року — Ґлазґо. Найбільші міста: Ґлазґо, Данді, Абердін. Склад території: на півночі Хайлендс (верховинна, разом із Грампіанськими горами); у центрі — Лоулендс (низовинна, з долинами річок Клайд і Форт), де мешкає основна частина населення і знаходиться головна промислова зона; на півдні Аплендс та острови – Оркнейські, Шетландські, Західні. Географія
Офіційні мови: валлійська, англійська. Валлійська мова є живою, її використовують у розмові тисячі мешканців в усьому Уельсі. Валлійці прагнуть зберегти свою мову, вона в Уельсі є обов'язковим предметом для усіх школярів у віці від 16 років. Валлійський Алфавіт Валлійська мова - Cymraeg - є найстарішою живою мовою Європи. Це кельтська мова ще із VI-го століття. Мова
Для дам типовий валлійський костюм складається із чорного фетрового капелюха з високою тулією та широкими полями, який носили поверх мереживного очіпку, а ще із червоної хустки та широкої спідниці з вовни із чорно-білим візерунком, накрохмаленого білого фартуха. Справжні валлійські пані завжди носили чорні вовняні панчохи та чорні туфлі. Національний одяг
Народився у невеликому селі в середині 17-го сторіччя. Вивчав математику у Кембриджському Університеті. Внесок Ньютона в астрономію, фізику й математику є настільки великим, що його можна вважати засновником вищої математики й фізики. Він відкрив універсальний закон тяжіння, досліджував природу світла й кольору і дійшов висновку, що білий колір складається з багатьох різних відтінків, відомих як спектр. Помер у 84 роки.Ісаак Ньютон
Народився наприкінці 17-го сторіччя. Дуже цікавився електрикою, висловив нові ідеї стосовно природи струму і магнетизму, механізму провідності у різних середовищах. Довів однозначність різних видів електрики: одержаної від тертя, «тваринної», «магнітної». Вперше запропонував уявлення про електричні та магнітні поля. Майкл Фарадей
Це величезний годинник на вежі Святого Стефана Вестмінстерського палацу, де засідають обидві палати британського парламенту. Циферблати Біг Бена дивляться на 4 сторони світу. Зроблені вони з бірмінгемського опалу, годинникові стрілки відлили із чавуну, а хвилинні зроблені з мідного листа. Підраховано, що хвилинні стрілки проходять за рік загальну відстань у 190 км. Є напис на латині: "Боже, бережи королеву Вікторію”. Біг Бен
Колесо огляду у Лондоні є одним із найвищих у світі. Воно має 32 кабінки, на 25 осіб кожна. Повний оберт проходить за півгодини, впродовж яких відвідувачі можуть із висоти 132 метри милуватися найкрасивішою панорамою Лондона у радіусі 40 кілометрів, якщо дозволить погода. Колесо огляду
Будували його у 80-х роках ХІХ століття за проектом Гораце Джонса. Загальна довжина – 244 метра, а висота веж – 65 м. Вежі на висоті 44 метри з'єднані між собою галереєю, яка спочатку служила для того, щоб пішоходи могли переправлятися через міст, навіть коли розводили прольоти. Сьогодні пішохідна галерея є оглядовим майданчиком і музеєм мосту. Закінчував будівництво мосту Джон Вольф-Беррі. Тауерський міст
У палаці 661 кімната, вісімнадцять із них відкриті публіці тільки в певний період року. Сама ж королева з чоловіком проживають у 12-кімнатних апартаментах у північному крилі палацу з видом на Грін Парк (Green Park). Був побудований у 1803 році герцогом Букінгемським, і з 1837 року став королівською резиденцією. Букінгемський палац
Це середньовічні руїни, розташовані поруч із Йоркширським Рипоном і оточені розкішним королівським парком Сталі, який з'явився в часи правління королеви Вікторії. Архієпископ Турстан був засновником абатства. Це пам'ятник англійського готичного стилю. Король Генріх до середини ХVI століття закриває усі англійські монастирі, і абатство руйнується у 1539 році. Сьогодні сюди приїжджають туристи зі всієї земної кулі. Абатство Фаунтинс
Це збережений лише частково норманський замок. Його будівництво відносять до середньовіччя. Побудований норманським лицарем на ім’я Роберт д’Ойлі, який служив Вільгельму Завойовнику. Перший замок був дерев'яним. У XII столітті замок збудували із каменю. У першу чергу переробили вежу св. Георгія. Це найпотужніша вежа в усьому замку. Саме у ній знаходилися крипта і каплиця. Оксфордський палац
Джерела. Бойко В. М.; Брайчевський Ю. С.; Яценко Б. П. «Географія» підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти - К.; Ірпінь: ТОВ «Видавництво «Перун», 2018http://litopys.org.ua/shevchenko/shev140.htmhttp://uk.wikipedia.org http://london.kiev.ua http://www.visitlondon.com https://archive.voxukraine.org/2016/06/29/brexit-triumph-demokratii-abo-svidchennya-ii-vrazlyvosti/ http://bibliograph.com.ua/enc. Slov/19/1.htm