Використання проектних технологій в загальноосвітній школіКриворізька гімназія №65 КМР
Номер слайду 2
Метод проектів був запропонований і розроблений американським філософом Джоном Дьюї у першій половині XX століття Він запропонував будувати навчальний процес на активній основі, спираючись на цілеспрямовану діяльність учнів з урахуванням їх особистої зацікавленості в цих знаннях.
Номер слайду 3
Мета проектного навчання полягає в тому, щоб створити умови, завдяки яким учні:самостійно й охоче набувають необхідних знань із різних джерел; навчаються використовувати отримані знання для вирішення пізнавальних і практичних завдань;розвивають дослідницькі вміння (уміння визначати проблеми, збирати інформацію, спостерігати, проводити експеримент, аналізувати, формулювати гіпотези, узагальнювати);розвивають системне мислення .
Номер слайду 4
Основа методу проектів Розвиток пізнавальних умінь і навичок учнів. • Уміння орієнтуватися в інформаційному просторі. • Уміння самостійно конструювати свої знання. • Уміння інтегрувати свої знання з різних галузей науки. • Уміння критично мислити.
Номер слайду 5
Метод проектів орієнтований на самостійну діяльність учнів (індивідуальну, парну, групову) у відведений для неї час (від декількох хвилин уроку до декількох тижнів, а іноді й місяців). на розвиток уміння учнями приймати рішення і виконувати їх. Учитель лише контролює та показує різні напрямки вирішення даного питання.
Номер слайду 6
Основні типи проектів: Творчі проекти. Не мають детально опрацьованої структури спільної діяльності учасників. Форма представлення – рукописний журнал, колективний колаж, відеофільм, свято тощо. Ігрові проекти. Учасники беруть собі визначені ролі, обумовлені характером і змістом проекту. Інформаційні проекти спрямовані на збирання інформації про який-небудь об’єкт, явище, на ознайомлення учасників проекту з цією інформацією, її аналіз і узагальнення фактів.
Номер слайду 7
Основні типи проектів: Практико-орієнтовані проекти. Проект потребує складання сценарію всієї діяльності його учасників із визначенням функцій кожного з них. Важливим є координація роботи у вигляді поетапних обговорень та презентація одержаних результатів. Дослідницькі проекти потребують обміркованої структури, визначеної мети, актуальності предмета дослідження для всіх учасників, соціальної значущості, продуманості експериментальних методів та методів обробки результатів .
Номер слайду 8
Етапи виконання проекту: Пошуково-дослідницький: пошук та обґрунтування проблеми, виділення підтем у темі проекту, вибір підтеми, формування творчих груп, підготовка матеріалів для дослідницької роботи, визначення форм подання підсумків проектної діяльності. Технологічний: опрацювання ідей, організація пошукової діяльності, стимулювання діяльності, самоконтроль діяльності, контроль якості. Оформлення результатів: оформлення проекту за правилами в командах, проблемних групах; оцінка результатів проектної діяльності; оцінка проекту.
Номер слайду 9
Етапи виконання проекту: Презентація (захист проекту): організація роботи експертів, доповіді про результати роботи, оформлення результатів. Рефлексія: самооцінка проекту, самооцінка діяльності, самооцінка результатів, аналіз успіхів і помилок..
Номер слайду 10
Чого може навчити дітей проектна діяльність? Побачити проблему й перетворити її на мету власної діяльності; Поставити стратегічну мету та розподілити її на тактичні кроки;Оцінити наявні ресурси (у тому числі власні сили й час), розподілити їх;Знаходити інформацію, критично оцінювати її, ранжувати за значущістю, обмежувати за обсягом;Виконавши роботу, оцінити її результат, порівняти його з тим, що було заявлено як мета роботи; Побачити помилки і не припускатися їх у майбутньому.
Номер слайду 11
Чому сприяє проектна діяльність?Розвитку адекватної самооцінки, формуванню позитивної «Я-концепції» (досвід цікавої роботи й публічної демонстрації її результатів). Розвитку комунікативної та інформаційної компетентності, інших соціальних навичок.перетворенню академічних знаннь на реальний життєвий досвід учнів.