10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Презентація з фізики для 7 класу на тему "Механічний рух. Відносність руху"

Про матеріал

Ця мультимедійна презентація буде цікава як учням, що тільки розпочали вивчати механіку, так і вчителям, як методичний матеріал в підготовці до уроку. Дану презентацію можна використовувати як основу для дистанційного навчання для учнів 7 класу. Питання, що містяться в кінці презентації допоможуть самостійно перевірити якість засвоєння матеріалу.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Механічний рух. Відносність руху. Підготувала:вчитель фізики. Овдієнко Наталія Романівна. Драбівецький навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»

Номер слайду 2

Що ж таке механічний рух?Спостерігаючи за навколишнім світом, ми часто поділяємо тіла на рухомі і не рухомі. Але в чому між ними різниця?Чим рухомі тіла відрізняються від нерухомих?

Номер слайду 3

Незважаючи на все різноманіття рухів, що відбуваються навколо нас, у них завжди є дві спільні риси: Всі тіла, під час руху, змінюють своє положення відносно іншого тіла;Ця зміна положення відбувається протягом певного часу Що ж таке механічний рух?

Номер слайду 4

Отже, механічним рухом називається зміна положення тіла відносно інших тіл протягом певного часу. Наведемо кілька прикладів механічного руху. Що ж таке механічний рух?

Номер слайду 5

Політ птахів

Номер слайду 6

Рух планет

Номер слайду 7

Рух потяга

Номер слайду 8

Плавання рибок

Номер слайду 9

Відносніть руху. Щоб детальніше розібратися з поняттям відносності руху розглянемо наступну ситуацію. Хлопчик та читач їдуть в потязі, а спостерігач стоїть на узбіччі.

Номер слайду 10

Відносніть руху. Відносно спостерігача хлопчик в потязі рухається, а відносно пасажира, що знаходиться в потязі, хлопчик залишається нерухомим.

Номер слайду 11

Відносність руху. Отже, поняття руху є відносним. Для розв’язку задач, щоб не плутати, відносно чого ми розглядаємо механічний рух вводять поняття системи відліку.

Номер слайду 12

Система відліку включає в себе: Тіло відліку;Систему координат. Прилад для вимірювання часу

Номер слайду 13

Матеріальна точка. При механічному русі, всі точки тіла рухаються по різному. Зазвичай, досліджувати окремо рух кожної точки тіла не потрібно. У випадках, коли переміщення тіла значно більше за його розміри вводять поняття матеріальної точки

Номер слайду 14

Матеріальна точка – це тіло, розмірами якого можна знехтувати за даних умов задачі. Наприклад, матеріальною точкою можна вважати потяг при визначенні швидкості на шляху від Києва до Сімферополя.

Номер слайду 15

Запитання до уроку:1. Що таке механічний рух? Наведіть декілька прикладів.2. Як би Ви пояснили поняття «відносність руху»? Наведіть декілька прикладів.3. Що входить до системи відліку?4. Що таке матеріальна точка?5. За яких умов ми можемо вважати тіло матеріальною точкою? Наведіть кілька прикладів.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Руденко Марина Петрівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
25 жовтня 2018
Переглядів
13756
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку