В презентації подана інформація про чорнобривці: легенда про ці чудові квіти, обряди та звичаї з ними. Розповідається про лікувальні властивості, використання в кулінарії, на городі тощо.
Підготувала Кільдій Т. А. Жовтогарячі квіти України - чорнобривці
Номер слайду 2
Зміст: Легенда про чорнобривці. Обряди та звичаї, пов'язані з чорнобривцями. Чорнобривці – “ охоронці городу ” з давніх-давен. Лікувальні властивості жовтогарячих квітів. Страви з чорнобривцями. Використання чорнобривців у сучасному світі.
Номер слайду 3
Легенда про чорнобривціКолись в селі жили чоловік та жінка. І було в них три сина. Вони були дуже схожі між собою, тож всі їх називали Чорнобривці. Один був золотар, другий найкраще вправлявся із глиною та був гончарем, а третій робив неймовірно гарні речі з рогів та кісток. На всю країну лунала слава про братів-майстрів. Але почалася війна. Брати потрапили у полон, повезли їх на чужину.
Номер слайду 4
Легенда про чорнобривціМолодша сестра вирішила піти їх шукати. Дізналась вона, що хан довго їх морив голодом та бив, наказуючи працювати. Але брати відмовлялися. Забив їх хан до смерті, а кістки викинув у степ. Дівчина позбирала кістки. А коли повернулася додому, то поховала їх у саду. Одного ранку побачила дівчина, як на могилі братів з'явилися дивні квіти. Покликала батьків, а ті лиш промовили "Чорнобривці".
Номер слайду 5
Обряди та звичаї, пов'язані з чорнобривцями. Чорнобривці багаторазово оспівані в піснях, є невід'ємною часткою українського фольклору. В українському вінку має бути до 12 квітів. Перший вінок одягали дівчинці у 3 роки. В нього вплітали чорнобривці, щоб голова ніколи не боліла. Ще чорнобривці – це символ вірності.
Номер слайду 6
Обряди та звичаї, пов'язані з чорнобривцями. Жінки напередодні свята Маковія збирали васильки і чорнобривці. Освячували їх на святковій службі, а потім додавали у воду при купанні. Таке купання захищало від хвороб.
Номер слайду 7
Обряди та звичаї, пов'язані з чорнобривцями. Українці вірили у магічну силу води та зілля. У купіль новонароджених клали різні трави: любисток, барвінок, м'яту, чорнобривці. Особливо додавали чорнобривці, коли купали хлопчика. При цьому примовляли, щоб він ріс здоровий та чорнобровий.
Номер слайду 8
Чорнобривці – “ охоронці городу ” з давніх-давен. Чорнобривці сіють на городі не лише для краси. Жуки їх не люблять, тому не чіпають ні чорнобривці, ні городину, що росте поруч з ними. Олією з квітів можна побороти міль, бліх та вошей.
Номер слайду 9
Лікувальні властивості жовтогарячих квітів. Чорнобривці долають грип, застуду та інші інфекції. Відваром з квітів лікують цукровий діабет та заспокоюють нервову систему. Маззю з рослин лікують хвороби шкіри та суглоби.
Номер слайду 10
Страви з чорнобривцями Квіти додають до узвару, салатів, щоб підсилити імунітет. Їх сушать, маринують, використовують для надання кольору та пряного смаку.
Номер слайду 11
Використання чорнобривців у сучасному світі Лютеїн – жовтогарячий пігмент, який добувають з чорнобривців. Ця речовина покращує зір, ним можна підфарбовувати продукти без шкоди для здоров'я.
Номер слайду 12
Використання чорнобривців у сучасному світі Чорнобривці і в сучасному світі є окрасою квітників. Вони бувають різні за висотою та розмірами квітів, а про відтінки пелюсток годі й говорити – їх безліч. Найвищі рослини виростають до 1,5 метра.
Номер слайду 13
Використання чорнобривців у сучасному світі Чорнобривці надихають майстринь на створення прекрасних речей.