Прилад для активування води, зарядний пристрій
Активовану воду винайшли вчені, які працювали в Ташкентському НДІ природного газу 1972 року. Незабаром було помічено, що рани швидше гояться, якщо їх змочити лужною водою, а потім було виявлено також знищення бактерій кислотною водою. У 1981 році хірург Касимов Алішер Іркінович - лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук застосував кислотну воду для стерилізації операційних інструментів, а лужну для лікування післяопераційних ран. Рани гоїлися значно швидше. Промисловість випускає активатори для води, проте досить дорогі, а радіоаматори самі можуть виготовити такий прилад.
В (1) описана схема отримання активованої води з випрямлячем безпосередньо від електромережі, чого не можна робити, оскільки це небезпечно для життя людини - не виключено ураження електричним струмом. Автор пропонує використовувати як розділовий трансформатор широко поширений ТС180-2 від чорно-білого телевізора. Принципова електрична схема приладу показано на рис.1.
Первинна обмотка включена повністю, таким чином трансформатор вільно витримує вхідну напругу 127 + 127 В, тобто 254 В і допускає тривале включення. Для отримання більшої потужності вторинні обмотки з однаковими напругами включені паралельно, згідно; і потім послідовно, згідно, і отримано 94 В змінної напруги. Опір води, залежно кількості розчинених солей, може мати досить низький опір; у схему введено
баластні конденсатори С2, С1 з допомогою яких обмежується струм до
0,36 А, чи 0,72 А. Схема допускає режим короткого замикання на виході з допомогою застосування баластних конденсаторів. Цей пристрій значно безпечніший, ніж описаний у (1), проте не можна торкатися струмопровідних електродів і не торкатися води при включеному в мережу пристрої. Для виготовлення активатора необхідно взяти два пластмасові відра, одне з них має бути менше; щоб вміщувалося всередину першого. Друге відро необхідно розпиляти по вертикалі та встановити «стінку» з брезентової матерії, як це показано на фото 1.
Користуватися таким активатором просто: вставляємо друге «напіввідро» в перше, заливаємо водою відро та «напіввідро», встановлюємо електроди, підключаємо до пристрою та включаємо до мережі. При проходженні струму світитиме світлодіод HL2 червоного
кольору. Для отримання
Фото 1 активованої води для розсади необхідно пристрій включати на 3...4 години, потім вимикаємо пристрій і витягуємо «напіввідро», тобто розділяємо лужну «живу» і кислотну «мертву» воду. З «напіввідра» воду потрібно перелити в інший посуд. Для поливання рослин зазвичай використовують лужну воду. Як показує практика, рослини швидше ростуть і «потужніші». Для лікувальних цілей потрібний менший об'єм води, тому потрібно взяти менші ємності і конструкція також спрощується; замість установки передньої стінки простіше на «напівсклянку» одягнути мішечок із щільної матерії, як це показано на фото 2.
Для лікувальних цілей, особливо для пиття, необхідно готувати воду з певним pH, що більш точно за часом активації. Якщо немає іонометра, то можна визначити pH по лакмусовому паперу. У відсіку, де на електрод подається «+», отримаємо кислотну воду, а біля електрода «-» лужну воду.
Електроди необхідно взяти з ………………Фото 2 нержавіючої сталі; краще якщо
нержавіюча сталь не притягується магнітом. Для лікувальних цілей необхідно застосовувати харчову нержавіючу; ложки, виделки. Застосування лужної та кислотної води для лікувальних цілей описано у (2), (3). Вода із кислотними властивостями придатна протягом місяця, а вода із лужними властивостями придатна 3…4 дні. Струм активації води невеликий, тому і споживана потужність від мережі буде невеликою, незважаючи на те, що трансформатор ТС180-2 великої потужності. Підключати електроди для активації води потрібно на гнізда Х3, Х4.
При необхідності цей пристрій може бути використаний як зарядний пристрій для акумуляторів з будь-якою напругою, зазначеними струмами 0,36 А або 0,72 А.Зокрема, цим випрямлячем можна заряджати акумулятори типу ТР7-12 (12V, 7AH) струмом 0,72 А і акумулятори на 6 В 4 Ач струмом 0,36 А. Радіоаматори при бажанні можуть використовувати також 6-вольтові обмотки, які забезпечують струм 4,7 А. Так на гнізда Х1, Х2 виведено змінну напругу 6 через обмежувальний резистор R3 для фазування і визначення коефіцієнта трансформації невідомих трансформаторів. Припустимо, необхідно тестувати силовий трансформатор. Спочатку за допомогою омметра виявляємо обмотки, потім подаємо ~6 В на обмотку з малим опором обмотки і заміряємо напругу на інших обмотках. Цю операцію вимірювань необхідно проводити з особливою обережністю, оскільки наведена напруга може мати більшу величину, що є небезпечним для життя людини. Таким чином можна виявити мережну обмотку – на яку необхідно подавати вхідну напругу 220 В. Можна також використовувати ~12 В, при струмі 4,7 А; на свій розсуд, підключившись до гнізд Х4, Х5. Корпус пристрою краще застосувати пластмасовий, розміром 170×90×150 мм.
Література:
1. Хахлин В. Активатор воды для рассады. Журнал «Моделист-
Конструктор» №3 1987 г.
2. Отец Вадим. Православные рецепты лечения. Вода побеждает болезни. Донецк. 000 ПКФ «БАО», 2007 г.
3. Интернет. http://www.papamama74.ru
4. Кузнец Л. М. Соколов В. С. Узлы телевизионных приемников. М. изд.
«Радио и связь», 1987 г
5. Автор: Бабин Дмитро Святославович, Інтернет, https://radioelectronics-ur5ydn.jimdofree.com/радіоелектроніка-дляюних/прилад-для-активування-води-зарядний-пристрій/
Автор: Бабин Дмитро Святославович
4