В останнє десятиріччя спостерігається значне погіршення екологічної ситуації в Україні. Інтенсивний розвиток енергетичної та хіміко-технологічної промисловості, відсутність належної утилізації відходів та їх переробки призводить до того, що існує все більший ризик настання екологічної катастрофи.
Ледь не щодня ми викидаємо пластикові пляшки, пакети, одноразовий посуд, упаковки від продуктів, всілякі коробки, старі фломастери, пробки і купу інших речей, що використовуються в побуті. Не утилізуючи сміття, люди порушують один з основних екологічних законів кругообігу речовин у природі. Через це щороку накопичується близько 10 млн. тонн сміття, близько 160 тис. гектарів землі в Україні зайнято саме під відходи, які отруюють землю, воду та повітря.
Найбільш поширеним і найбільш небезпечним способом вирішення проблеми пластикових відходів є складання пластику на звалищах поряд з іншими видами сміття. Цей метод вважається найнебезпечнішим тому, що термін розкладання пластику становить кілька сотень років, а за цей час ґрунт і ґрунтові води заражаються отруйними речовинами, які виділяють пластик і поліетилен під час розкладання.
Запропонуйте учням виконати цей проєкт, дослідити проблемне питання, сформувати свідоме ставлення до проблеми, що склалась та знайти шляхи для її вирішення!
Кроки реалізації проекту