Міністерство освіти і науки України
Управління освіти і науки міської державної адміністрації
Львівська українська гуманітарна гімназія ім. О. Степанів
Конкурс на написання сценарію виховного заходу, присвяченого постаті
Андрея Шептицького
Провідник Божої волі
Сценарій підготувала
Воробель Катерина Ярославівна,
вчитель укр. мови та літератури
Львівської української гуманітарної гімназії
ім. О. Степанів
моб. тел. 0974766178
Львів-2020
Провідник Божої волі
Кожний рік – це дар Божий.
Кожний рік – це сприятливий час,
даний нам Богом, який запрошує
нас чинити добро.
Шептицький
Сценарій виховного заходу присвячений 150-річчю від дня народження та 70-м роковинам відходу у вічність митрополита Андрея Шептицького.
Мета заходу:
Сцена прикрашена українською національною символікою , образом Матері Божої, , портретом молодого А.Шептицького, калиновими віночками, вишитими рушниками та гаслом митрополита («Кожний рік – це дар Божий. Кожний рік – це сприятливий час, даний нам Богом, який запрошує нас чинити добро»). На сцені - стіл, запалена свічка, Святе Письмо, букет живих квітів, листи митрополита.
Обладнання: мікрофон, мультимедійна дошка, проектор, ваза для квітів, підсвічник.
На свято запрошені батьки,вчителі історії та української літератури, священик, учні 7-9 класів.
Кількість учасників: 14 учнів.
Ведучі (4 разом): Всемогутній Боже і Царю Всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український народ...
Ведучий 1: Зі своїм благословенням та молитвою сьогодні до нас звертається Провідник Божої волі Андрей Шептицький.
Ведучий 2: Визнаючи особливі заслуги митрополита Андрея перед українським народом , з метою відзначення 150-ї річниці від дня народження та 70-х роковин відходу у вічність – оголошено у Львові рік 2014-ий Митрополита Андрея Шептицького.
Ведучий 3: Митрополит Андрей Шептицький народився 29 липня 1865 року в мальовничому селі Прилбичі, що на Яворівщині біля Львова, в сім'ї графів Івана Шептицького та Софії з Фредрів. При хрещенні його назвали Романом Марією Александром.
Ведучий 4: Коли Романові було11 років, батьки поїхали до Львова висповідатися перед Великоднем. Раптом Роман виявив бажання й собі посповідатися, щоби прийняти в своє серце Ісуса. Його перша сповідь та причастя відбулося в о. Мануїла, монаха-бернандинця, духівника матері. Про ту вадливу в житті Романа подію залишився лист Софії Шептицької до своєї приятельки: “Якщо можна уявити собі ангела в повному блиску непорочності та святості, що приступив до Свойого Господа – то це то хлоп ' я, котре Господь запалив особливою любов ' ю до Себе. Відчуваю, що це дитя Бог хоче мати Своїм, в який спосіб не знаю...” Тоді Софія ще не усвідомлювала, що напророчила долю сина. Та материнське серце відчувало…
Ведучий 2: Мати Романа Софія була дочкою відомого польського композитора Фредра. Це була надзвичайна жінка, з чудовими манерами та добрим і чуйним серцем. Всю свою материнську любов віддавала синам.
Ведучий 3: Діти, погодьтеся, мати Софія так подібна на наших вчителів. Вони також вчать нас бути добрими і любити Господа.
Ведучий 4: Коли Софію запитували за якою методикою вона виховувала своїх синів, то вона, посміхаючись, відповідала: «Я не мала ніякої системи виховання. Я любила їх і старалася пізнати яким кожен з них є. Моя єдина система виховання – це Богородиця Діва».
Хлопці: Романе - Маріє, навчи нас молитися?
Роман: Я молюся душею, а не словами.
Хлопець 1: Розкажи нам, як ти молишся? Ми спробуємо теж.
Роман: Потрібно щодня розмовляти з Господом, бо він завжди піклується про нас, адже ми також Божі діти. У наших серцях багато любові і буде так чудово, якщо ми даруватимемо її Ісусові.
Ведучий 1: Служити Богові і людям – це покликання родини Шептицьких.
Ведучий 2: 1886 року митрополит Шептицький отримав благословення і цілий світ дізнався, що українська земля отримала нового митрополита Андрея Шептицького.
Ведучий 3: Митрополит Андрей Шептицький багато зробив для утвердження України у світі як незалежної країни.
Ведучий 4: 1905 року за власні кошти заснував музей у Львові. Зараз національний музей ім. Шептицького.
Ведучий 1: Митрополит дуже любив дітей, часто відвідував сиротинці, діти називали його своїм татком. (уривок з мультфільму «Світло любові» Лист дівчинки до татка).
Ведучий 2: Мрія митрополита здійснилась. Україна стала незалежною.
Діти виконують пісню Тараса Петриненка «Україна»
Дороги іншої не треба,
Поки зорить Чумацький Шлях,
Я йду від тебе і до тебе
По золотих твоїх стежках.
Мені не можна не любити,
Тобі не можна не цвісти,
Лиш доти варто в світі жити,
Поки живеш і квітнеш ти!
Приспів:
Україно, Україно,
Після далечі доріг
Вірне серце твого сина
Я кладу тобі до ніг!
Бо ми кохаєм до нестями
І ще не скоро наш кінець,
Ще, може, нашими серцями
Розпалим тисячі сердець.
Ще свічка наша не згоріла,
Ще наша молодість при нас,
А те, чи варте наше діло –
То скажуть люди й скаже час.
Приспів
Ведучий 3: Сьогодні всі віруючі звертаються до Бога з молитвою митрополита Андрея Шептицького.
Молитва митрополита Андрея Шептицького за український народ
Разом ведучі: Всемогутній Боже і Царю Всесвіту, Спасителю наш, Ісусе Христе, що всім серцем любиш увесь людський рід і своїм безмежним промислом опікуєшся кожним народом зосібна! Споглянь милосердно і на наш український народ...
ЧИТЕЦЬ 1: Прости йому всі провини, знищи всі його злі нахили, а зміцни добрі; змилосердися над ним у всіх його потребах. Борони його перед усякою кривдою й несправедливістю ворогів. Зливай на нього безнастанно Твоє щедре благословення.
ЧИТЕЦЬ 2: Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку і поміч для нашого народу, щоб серед усіх переживань і спокус він міг завжди зберегти небесне світло віри, перемагати наполегливістю в добрі всякі труднощі і завжди належати до благословенного Твого Божого Царства.
ЧИТЕЦЬ 3: Провідникам нашого народу дай Світло Твоєї Премудрості з Неба, дай йому численне, добре та святе духовенство! Заопікуйся його молоддю, щоб не тратила ласки Святого Хрещення, щоб одержувала в родині й школі основне християнське виховання.
ЧИТЕЦЬ 4: Благослови всі наші родини, щоби батьки були зразковими й ревними християнами, а матері визначались мудрістю, вірою та дбайливістю у вихованні дітей.
ЧИТЕЦЬ 5: Заохоти багатьох із нашого народу до життя досконалішого, до святості. Поклич багатьох у кожному поколінні до геройських жертв.
ЧИТЕЦЬ 6: Благослови також і дочасне добро нашого народу. Дай йому й волю, щоб він міг вільно розвивати свої природні, Тобою дані сили.
ЧИТЕЦЬ 7: Обдаруй його правдивою, незіпсованою освітою. Благослови його працю на всіх ділянках науки, мистецтва й добробуту та благослови всіх і все, щоб наш народ, живучи мирно та щасливо, міг добре Тобі служити, а з Твоєю поміччю одержати Вічну Небесну Батьківщину.
Разом: А ти, Пресвята Богородице опікуйся завжди цим народом, щоб він став народом святим, щоб сповнив свою Божу місію, щоб причинився до світлого добра людського роду і приносив безперестанну славу, честь і пошану на віки вічні. Амінь.
Виступ священника.
Отець дарує всім присутнім образки із зображенням митрополита Андрея Шептицького та його молитвою за український народ.
Використана література: