Урок літературного читання в 2 класі
Тема : В.Скуратівський «Жива казка»
Мета: удосконалювати навички правильного, виразного, швидкого читання,
формувати уміння визначати головну думку, аналізувати прочитане,
розвивати комунікативну компетентність, зв’язне мовлення, творче
мислення, виховувати спостережливість, любов до природи.
Обладнання : картки для завдання « Спробуй бути поетом», схема для
методу « ПРЕС», аркуші зі словами опису, комп’ютерні
слайди із зображенням тварин - героїв твору,
аудіо запис « Звуки природи».
Хід уроку
Вправа « Подаруй усмішку»
2.Мовна розминка.
а) Робота в парі. ( І ряд )
Вправа « Спробуй бути поетом»
- Закінчи останні рядки вірша, добираючи слова за римою.
Сонечко весняне …..……..,
Пролісок блакитний ……..,
Радісно дзвенить ………….,
Поспішає у …………. .
Ось тече струмок ………. .
Ось росте дубок ………… .
Переступимо ……………. .
Підростемо, як ………….. .
б) Метод « ПРЕС»
- Використовуючи схему , розкажіть яка пора року краща.
Я вважаю, що …..
Тому, що ………
Наприклад, …….
Отже, …………..
( - Які види казок знаєш?
- Що таке головна думка твору?)
в) Перевірка завдання на картках
а) Читання в особах латиської народної казки « Вовк і Кіт»
- Яка головна думка казки?
- Які запам’ятав прислів’я, що виражають головну думку твору?
б) Характеристика героїв казки
- Розкажіть про героя, якого ви осуджуєте.
( - Як би ти назвав цю казку?)
( - Доведи, що « Вовк і Кіт» - казка.)
в) Вправа « Кореспондент» ( Робота в парі)
- Взяти інтерв’ю у вовка.
( - Яку пораду даси вовкові ?
- Як в своєму житті використаєш головну думку?)
г) зачитати інший кінець казки.
4. Фізхвилинка.
5. Повідомлення теми уроку. Мотивація.
- Я задоволена, що ви знаєте багато казок, розумієте їх.
Де крім казки можна побачити чи почути дива, цікавинки ?
6. Робота над заголовком.
- Яке ваше передбачення? Про що може бути цей твір?
7. Вивчення нового матеріалу.
а) Читання твору вчителем.
Завдання : поміркуйте, чому така назва твору?
б) Перевірка первинного сприймання.
- Де можна побачити, почути дива?
- Коли можна почути і побачити дива?
- Цей твір казка?
- А чому ж тоді така назва ?
в) Словникова робота
звідкілясь настовбурчивши
товариству прислухається
краснопірка придивляється
навшпиньки прозорий
пуголовки зааплодували
8. Робота над текстом
а) Напівголосне читання І і ІІ абзаців.
Читання « Спринт» ( хто швидше прочитає – встає)
б) Мовчазне читання ІІІ абзацу.
Завдання : Знайти опис -
Краснопірки - ……..
Окуня - …………….
Листочка лілії - ………
9. Фізхвилинка
в) Читання « Ланцюжком» до слова « видра»
Завдання: Запам’ятати опис інших героїв твору.
10. Перегляд слайдів із зображенням тварин – героїв оповідання .
- І тоді ви побачите ……….
11. Повідомлення домашнього завдання.
12. Слухання аудіо запису « Звуки природи»
- Закрийте очі. Тихо – тихо сидіть і ви почуєте свою живу казку.
13. Підсумок уроку.
- Про що буде твоя «Жива казка» ?
- Чи поліпшився ваш настрій?
14. Домашнє завдання.
с. 102 – 104 – читати, продовжити ( придумати) казку