Гімназія «Діалог»
Вчитель німецької мови
Філаретова Алевтина Олександрівна
Der ABC-Festtag.
Назва документа: Сценарій позакласного заходу «Свято німецького алфавіту».
Інформаційний блок: позаурочна виховна робота.
Вид документа: сценарій.
Область застосування: позаурочна діяльність.
Мета: підвести підсумки роботи на початковому етапі вивчення німецької мови.
Завдання:
Освітні: розширення кругозору тих, що навчаються.
Розвиваючи: розвиток творчих здібностей тих, що навчаються, формування готовності до комунікації, мотивації до вивчення німецької мови.
Виховні: розвиток інтересу до читання німецькій мовою.
Устаткування: кулі для прикраси класу, кубики з буквами, плакат “Das ABC – Land”, фонограми із записом пісень і танцювальної музики. Магнітна дошка. Різні картки для виконання завдань під час конкурсів,картки з цифрами від 1 до 12; картки з буквами. Набірне полотно.
Хід заходу.
Prinzessin ABC: Guten Tag, liebe Kinder! Guten Tag, liebe Gäste!
Ich heiße Prinzessin ABC. Цього року ви почали вивчати німецьку мову і дізналися про нього багато цікавого. Я запрошую вас зробити захоплюючу подорож в чудову країну, яка називається “ABC – Land”. Отже, ви готові? Тоді у дорогу!
( у дітей в руках повітряні кульки з літерами кожен повинен розповісти вірш або римування на задану літеру.)
A
Alle, Alle haben wir
Bücher Kulli und Papier.
B
Blätterfall, Blätterfall,
gelbe Blätter überall.
C
Christus, Christus, Gottes Kind,
komm zu uns, wir lieben dich.
D
Da und dort, Da und dort,
jeder lebt am schönen Ort.
E
Ene, bene, Titenfass,
geh´ zur Schule und lerne was.
F
Festtag, Festtag! das ist fein!
Heute wollen wir lustig sein.
G
Guten Morgen! -ruft die Sonne
Guten Morgen! -ruft der Wind
Guten Morgen! -ruft die Mutter
Guten Morgen! -ruft das Kind
H
Hans hat hundert Gänse,
alle fliegen in einer Herde.
H
Das ist ein Hase.
Der Hase wohnt im Hause.
Er hat eine Nase.
Die Nase ist nass.
I
Igel, Igel, Igeltier
Pilze sammeln komm mit mir.
J
Juchhe! Juchhe!
Wenn du froh bist,
rufe laut „ Juchhe!“
K
ku-ku! Ku-ku!- hören alle.
So zählt der Kuckuck die Jahre.
L
Le, li, la –
Wie viel Kinder laufen da?
M
Muh! Muh! Muh!
So ruft im Stahl die Kuh.
Wir geben ihr das Futter
Sie gibt uns Milch und Butter.
O
Ich liebe meine Oma
Ich liebe meinen Opa
Sie sind noch o-ho-ho!
P
Ich bin Peter
Du bist Paul
Ich bin fleißig
Du bist faul
R
Rudi, Rudi, tanzt mit mir
Beide Hände reich ich dir,
einmal hin, einmal her,
rundherum –das ist nicht schwer.
S
Die Sonne scheint.
Die Sonne scheint.
Der Sommer kommt.
Der Sommer kommt.
Da sind wir alle froh.
O
O,o,o-wiederholt das so:
Die Oma und der Opa
Der Hof und auch das Sofa.
U
U,u,u,- Bruder, Schule, du,
Kugelschreiber, Schuh,
Blumen, rufen,zu.
V
Viele viele Veilchen
Finde ich im Wald.
W
Wer, was, wie, wo,
zwei oder zwo.
Z
In den Zoo gehen wir
Viele Tiere sehen hier-
Affe, Zebra, Elefant.
Hier ist sehr interessant.
ABC: Bи молодці! Я бачу, що ви знаєте багато віршиків.
А чи знаєте ви якісь пісні на німецькій мові?
( звучить пісенька «Guten Tag, Guten Tag sagen alle Kinder. »)
ABC: Молодці ! В моїй країні дуже багато цікавого: німецький алфавіт, числівники, слова, вирази, граматичні правила та ще багато всього. Мені дуже цікаво дізнатися чого ви вже навчилися на уроках німецької мови.
Давайте влаштуємо змагання, та дізнаємось хто краще вивчав німецьку мову у цьому році. Ми поділимось на 2 команди: команда… та команда…
Ми починаємо наші змагання!
І конкурс. « Хто швидше збере алфавіт?» ( для перевірки виконується пісня «АВС-Lied».)
ІІ конкурс. «Складіть слова.»
Я вам видаю конверт. У ньому лежить слово, вам потрібно прочитати його. (Діти відкривають конверт, але слова там немає, а тільки букви). Отже, букви посварилися, ваше завдання помирити їх, і скласти слово.
ІІІ конкурс. «Вгадай на слух задуману букву!»
1) bitte, Buch, blau, Baron
2) malen, machen, Mama
3) gut, angenehm, grün, Tag
4) lesen, lustig, malen, Lied
ІV конкурс. «Порахуй.» Для обох команд приготовані заздалегідь нескладні приклади для розв’язування.
V конкурс. «Збери портфель до школи» Кожна команда два шкільних портфелі та набір карток з різними словами. Командам треба покласти у портфель тільки ті картки на яких написані назви шкільних речей.
VI конкурс. «Хто кращий» Команди отримують листи зі всіма буквами алфавіту, вони повинні написати по одному слову на кожну літеру
АВС: Ви просто молодці!
Так ви вже дуже багато вивчили .Я хочу вам побажати, щоб ви так само старанно вчились і тоді ми з вами обов’язково ще зустрінемось. Давайте підіб’ємо підсумки нашого сьогоднішнього змагання.( підводяться підсумки конкурсів та всі учасники нагороджуються призами)
АВС: Але це ще не все я приготувала для вас подарунок. Ми с друзями хочемо показати вам казку „der Wolf und sieben Giesßlein“
АВС: Мої любі друзі! Ви всі просто молодці! Я вітаю вас! Перші випробування позаду. Ще багато цікавого і складного чекає на вас попереду, ще так багато доведеться вивчити вам на уроках німецької мови.
Окно – das Fenster,
Стол – der Tisch,
Ты по-немецки говоришь.
В Берлине или в Бремене
Должны вполне серьезно
Мы вместо «Сколько времени?»
Спросить: «Как это поздно?»
На языке немецком нет
Вопроса «Сколько тебе лет?».
Там задают для простоты
Другой вопрос: «Как стар есть ты?»
«Я стар одиннадцати лет», -
Примерно так звучит ответ.
С заглавной буквы пишут там
И Ложку, и Картошку,
Чем уважение к вещам
Внушают понемножку…
Какой чудной чужой язык!
Глядишь, и ты к нему привык.
На сьогодні ми з вами прощаємось. Давайте всі разом скажемо Auf Wiedersehen !
Та заспіваємо пісеньку «Guten Tag! Hallo! wie geht`s“