Розробка уроку з біології для учнів 7 класу за темою "Амфібії"

Про матеріал
Тема уроку є поточною у вивченні розділу різноманіття тварин у курсі біології 7 класу. Урок містить матеріли та рекомендації щодо проведення і може бути адаптований під різні класи, також даний план уроку можна адаптувати за потребою для проведення як онлайн так і офлайн. Конспект уроку складено відповідно до чинної програми та з використанням матеріалу підручника Біологія для 7 кл.Соболь В.І.
Перегляд файлу

Анотація

Тема уроку є поточною у вивченні розділу різноманіття тварин у курсі біології 7 класу. Урок містить матеріли та рекомендації щодо проведення і може бути адаптований під різні класи, також даний план уроку можна адаптувати за потребою для проведення як онлайн так і офлайн.

Конспект уроку складено відповідно до чинної програми та з використанням матеріалу підручника Біологія для 7 кл.Соболь В.І.

 

Тема. Амфібії, їхні особливості

Мета: ознайомити з особливостями будови, способом життя, розмноженням, розвитоком та різноманітністю амфібій; розвивати уявлення про значення амфібій у природі та житті людини; виховувати бережливе ставлення до тваринного світу.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: підручник – Біологія для 7 кл.Соболь В.І, друкований зошит – Біологія для 7 кл. Задорожний К.М., таблиці, фото тварин.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний етап уроку

Налаштування учнів на успішний урок (прийом – я бажаю тобі…..)

Запропонуйте учням побажати своїм однокласникам успішного, вдалого уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

«Пригадайте!» вправа ст.113 за підручником

Запропонуйте учням скласти асоціативний кущ до поняття ХРЕБЕТНІ ТВАРИНИ.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

IV. Мотивація навчальної діяльності

«Поміркуйте!» вправа ст.113 за підручником

Запропонуйте учням уявити себе палеонтологами та прокоментувати схему ст.113

 

V. Вивчення нового матеріалу

І. Пояснення вчителя з використанням таблиць та фото тварин за планом:

1.Ознайомлення з групою тварин. Амфібії, або земноводні – це тварини, які в дорослому стані здебільшого поширені на суходолі, проте їхнє розмноження відбуваються у воді.

2. Особливості зовнішньої будови амфібій .

Тіло амфібій складається з голови, тулуба та парних кінцівок. Хвостовий

відділ не виражений. Шкіра гола, без лусок. У шкірі є багато залоз, які

виділяють слиз.

Функції слизу у амфібій:

- зволожує поверхню тіла;

- захищає тварину від проникнення хвороботворних організмів;

- полегшує газообмін через шкіру.

3. Розмноження та розвиток амфібій .

Розмноження амфібій відбувається у воді із настанням весни.

Розмноження зовнішнє. Самки жаб відкладають у воду дозрілі ікринки, а

самець випускає на них рідину, що містить сперматозоїди. Через деякий час

зовнішня оболонка ікринок набрякає і збільшується за об’ємом. Також

амфібіям притаманний непрямий розвиток. Личинка жаб має назву поголовок.

4. Сезонні явища у житті амфібій (розповідь вчителя з елементами бесіди).

У річному циклі амфібій можна виділити такі періоди:

 весняне пробудження;

 розмноження;

 період літньої активності;

 зимівля.

 

ІІ. Робота в групах з підручником за параграфом 27 ст.117-118

Різноманітність амфібій.

Запропонуйте дітям об’єднатися у 3 групи. Перша група опрацьовує матеріал та

робить коротку міні-розповідь про хвостатих амфібій, друга група – про

безхвостих амфібій, третя група – про безногих амфібій.

Після опрацювання кожна група захищає свою міні розповідь.

ІІІ. Роль амфібій у природі та житті людини (складання таблиці, запис у зошит).

В ході розповіді з елементами бесіди колективно заповніть з учнями таблицю.

Значення амфібій у природі

Значення амфібій у житті людини

Позитивне

Негативне

Позитивне

Негативне

 

 

 

 

 

VI. Узагальнення й систематизація знань

Робота у друкованому зошиті Біологія Здорожний К.М. ст.24 - 25

VII. Підсумок уроку

Метод «мікрофон»

Учні за бажанням висловлюються

Наприклад, ...

- Найцікавішим сьогодні для мене було…..

- Найбільше мені сподобалося, або не сподобалося під час уроку…..

- У мене виникло запитання за темою уроку….

VIII. Домашнє завдання

- Опрацювати параграф 26-27

Виконати завдання з рубрики «Діяльність» ст. 116 або ст. 120 підручника на вибір учня.

docx
Додано
19 липня 2022
Переглядів
278
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку