День Миру
Ведучий 1. Доброго дня, друзі! 21 вересня людство відзначає Міжнародний день миру!
Ведучий 2. У 1968 році проголосив його Папа римський Павло VI. Саме тому, що свято було започатковано священиком, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир». В Україні за наказом президента День миру відзначають з 2002 року.
Ведучий 1. Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є голуб миру. Голуб Миру — символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. На голубах миру ми зробили напис: «Хай буде мир в усьому світі».
Ведучий 2. Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв війн і конфліктів, а також заявити про власну готовність будувати безпечний, справедливий світ без війни.
Ведучий 1. Наша держава протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. В багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. І сьогодні наші воїни на Сході країни ведуть боротьбу з ворогом, захищають рідну землю, щоб нам з вами було спокійно.
Ведучий 2.Скільки прекрасних людей загинуло на війні, скільки згоріло міст, скільки людей покинули свої домівки. В кожній родині, в кожному домі пам’ятають тих, хто боронив нашу землю і не повернувся додому.
ПІСНЯ 1
Ведучий 2. Ми маємо свято берегти пам'ять про наших земляків, що віддали свої життя за наш спокій, за мирне небо над головою, і не забувати про тих, хто зараз на Сході України боронить її територію.
Ведучий 1. Сьогодні ми пропонуємо взяти участь у акції «Україна мирних побажань». Всі охочі можуть написані листівки з побажаннями нашим воїнам, які ми передамо їм.
Ведучий 2. Слово надається учням нашої школи
Ще рік тому у нашій школі
Ми голуби ці вирізали.
Ці птахи миру, щастя, волі
Тривогу не передбачали.
Не від морозу в лютому страшного
Мій голуб білий почорнів.
Від жаху й вибуху гучного
Мій чорний голуб занімів.
Він не один. Десятки тисяч
Війни зчорнілих голубів.
А в небі сонце, в небі місяць.
А на землі тужливий спів.
Давайте почнемо з початку.
У мене білосніжний птах.
Прикрашу ним свою кімнатку,
Щоб не тривожитись у снах.
Свій голуб миру і добра.
В день двадцять перший осінній
Я випущу його з вікна.
Він полетить в далечінь синю,
Мою країну захистить.
На ліс і море, і пустиню
Про мир у світі сповістить.
Хай збереже усім життя.
Вернеться тато мій до мене.
Закінчиться страшна війна.
Мій голуб буде лиш блакитним.
Закриє небо наше він,
Щоби майбутнє було світлим,
Щоб всім почути миру дзвін.
Адже над храмом пролітав
І впевнений у своїй силі,
Бо він розмову з Богом мав.
Лиш у молитві попросіть.
Хай молиться у храмі кожен,
Як хочете у мирі жить.
За всіх загиблих на війні людей.
Зав'яже чорну на ній стрічку,
Як вічну пам'ять безсмертних речей.
А я яскраві квіти намалюю.
Мій голуб поверне розстріляну весну.
І знов усе навколо розквітує.
Життя переможе темряву і тьму.
Це мама і тато, братик, сестра.
У наших серцях лише Україна.
Ми знаємо що, перемоги пора.
Осінь , весна, літо і зима.
І щедрі та розкішні в Україні
Для спокою, для щастя, для добра.
Які збирають українці на полях.
Ніхто не зможе в нас його забрати
Навіть у страшних жахливих снах.
Не бомбосховище, а заможний склад.
І ми повернемось до звичного режиму
Під новий рік, у святковий снігопад.
Обстріляні та знищені міста.
Ніхто не зможе вбити українське,
Бо ця земля воістину свята.
Часу багато , щоби сіять хліб.
Весна воскресне повністю з руїни,
Щоб рахувати знов мільйони кіп.
Над океаном, морем , у Єгипет, Рим .
Ми дочекаємось нарешті відпочинку,
Поїдем сім'ями у рідний Крим.
Несе в домівки звісточку одну
Для кожного будинку, кожної оселі :
Поверне воїна кожного в сім'ю.
Так само , як мій рідний край.
Я до Пречистої буду молитись:
Помилуй, Матінко, нас , не карай.
День миру, щоб закінчилась війна.
А голуб небо візьме у обійми,
Він Україну захистить від ворогів та зла.
Це сміх дитячий і душі політ
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ
Вед 1. Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері.
Вед 2. Хай буде мир. Веселі будуть діти,
Спокійними скрізь стануть всі жінки
І перестануть думати ночами,
Що десь коханий гине на війні.
Вед 3. Хай буде мир й замовкнуть всі гармати.
Доволі крові, сліз, нещастя й бід…
Хай відпочине змучений боями
До праці звичний чоловічий рід.
Вед 4. Хай буде мир! ―- звертаються до Бога,
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі!
Хай у міцних обіймах всі народи
Ідуть у майбуття через віки.
ПІСНЯ 2.
Вед 1: мир – це коли поруч друзі.
Вед 2: мир – це коли немає війни.
Вед 3: мир – це вільне висловлювання думок.
Вед 4: мир – це коли сміються діти.
Вед 1: мир – це коли є батьки.
Вед 2: мир – це коли взаєморозуміння і повага між людьми.
Вед 3: мир – це злагода в родинах.
Вед 4: мир – це коли щаслива сім’я.
Вед 1: мир – це любов і гармонія.
Вед 2: мир – це коли на душі спокій.
Вед 3: мир – це наші спільні зусилля і прагнення.
Усі разом: мир – це коли ми всі разом…
Вед 1. Дорогі друзі, давайте вшануємо усіх загиблих на війні хвилиною мовчання.
ХВИЛИНА МОВЧАННЯ
Ведучий 4. Дорогі друзі, давайте радувати одне одного посмішками, говорити одне одному гарні, приємні слова, насолоджуватися красою садів, парків, лісів, любити одне одного… і тоді, буде мир , і буде спокій на Землі…
звучить музика «Мир в усьому світі».