Сценарій виховного заходу до Дня Захисників та Захисниць України (Очно або онлайн , початкова школа)
Тема: «Захисники & Захисниці. Разом до Перемоги»
Мета:
Обладнання: розтяжка та декор на дошку, відео, презентація.
План заходу:
Хід заходу:
Сьогодні Україна святкує славне свято,
Героїв українських шануємо завзято.
Це свято тих, хто зможе у будь-яку хвилину
Неньку захищати, рідну Україну!
В цей день ми всі шануємо
Й Козацтво запорізьке,
Що славно захищало нас
В тяжкий, скрутний, нелегкий час.
Хай мир панує завжди й спокій навкруги,
Будь-що тобі хай буде, мій друже, до снаги,
Хай множаться здобутки, життя хай процвітає,
А Божа Матір на Покрову тебе оберігає!
(Слайд презентації) 1 жовтня для України – це не звичайний день, бо одразу святкуємо три свята. Перше свято – це церковне, свято Покрови Пресвятої Богородиці, що посідає почесне місце серед шанованих свят в Україні. Цей день нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід.
Пресвята Богородиця завжди була взірцем смиренної і великодушної матері, що повсякчас молиться за своїх дітей і завжди приймає Божу волю. Цей взірець віками надихає на християнські подвиги інших матерів. Предки вірили, що свято Покрови приносить з собою мир, добро, любов і довіру.
(Слайд презентації) В нашій країні в цей день святкують ще й День українського козацтва та День Захисника та Захисниць України. Козаки – це наші завзяті та звитяжні пращури, які змогли створити та відстояти свою державу – Запорізьку Січ, та передати українцям у спадок непереможний дух та жагу до волі, бажання жити у мирній та незалежній країні, Україні.
(Слайд презентації) З 24 лютого цього року поняття боронити та захищати Україну набуло більш зрозумілого відтінку, бо з початком повномасштабного російського вторгнення на територію України, Захисники та Захисниці України взяли в руки зброю та відважно захищають нашу державу щоденно. Дівчата на рівні з хлопцями відважно боронять рідну країну, змінивши звичні туфлі на каблуках на чоботи-берці, а замість яскравого макіяжу ми бачимо лише очі, які сповнені патріотизму та жаги до Перемоги.
Наше свято сьогодні присвячене саме мужнім та незламним Захисникам та Захисницям України, які ціною власного життя відстоюють територіальну цілісність України та боронять нашу Батьківщину, щоб нарешті настав той бажаний Мир!
Пропоную дізнатися більше про наших захисників, максимально зануритися у їх щоденне середовище, уявити себе на їх місці та виконати успішно усі завдання. Для цього нам потрібно поділитися на дві команди: Захисники та Захисниці України. Але перед цим, пропоную познайомитися з нашими Захисниками України.
Захисники України, хто ви? Пропоную вам переглянути відео, де коротко показана буденність наших Захисників, яка допоможе нам побачити, хто боронить нашу Батьківщину. (Перегляд відео «Чоловіки ЗСУ»)
Завдяки цим вправним та сміливим хлопцям вже зовсім скоро над кожним населеним пунктом України замайорить жовто-блакитний прапор.
Хто ви, Захисниці України? Скільки військових-жінок нараховують Українські Збройні Сили? Як такі тендітні та гарні українки стали справжніми Захисницями України на рівні з чоловіками? Дивимося на екран. (Перегляд відео «Жінки в ЗСУ»)
Пропоную розпочати з відгадування анаграм, слів, у яких букви сплутали свої місця. На слайді ви бачите літери, які пов’язані з військовим одягом, ваше завдання – правильно назвати елемент військової форми, а от наступний слайд продемонструє, чи вірно ви справились із завданням. (Відповідь на анаграму – наступний слайд)
Для того, щоб у наших захисників було достатньо сил, щоб боронити Батьківщину та звільняти наші території від окупантів, їм потрібно повноцінно харчуватися, навіть у польових умовах. Для цього кожен військовий отримує сухпай.
Сухпай або Індивідуальний раціон харчування (бойовий) - це певний набір продуктів в компактній упаковці, призначений для поїдання в умовах дикої природи (тобто, коли немає можливості готувати гарячу їжу). Він не вимагає готування, його можна вживати просто із упаковки в первісному (холодному) вигляді або після термічної обробки (розігрівання). Такий набір продуктів, згідно зі світовими стандартами, має забезпечувати організм людини необхідними калоріями і вітамінами, як мінімум, на третину денної норми.
Пропоную нам трохи відпочити. Встаємо зі своїх місць та дружньо повторюємо за рухами, що бачимо на екрані. Сьогодні наша руханка не лише активна, але й корисна, бо запам’ятати потрібно не лише рухи, але й слова. (Вмикаємо відео Руханки)
Народна мудрість – це результат певних дій та вчинків, досвід яких передається із покоління в покоління. Пропоную вам крилаті вирази, які стали прислів’ями чи приказками, які розуміє кожен захисник. На слайді перед вами будуть зображені геометричні фігури з словами, ваше завдання, правильно розставити слова, щоб утворилася народна мудрість. (При демонстрації екрану за кліком мишки буде з’являтися анімована відповідь.)
Справжні Захисники та Захисниці – це дуже розумні та вправні військові, які знають всі хитрощі, тому ворогу їх не здолати. Ви також в майбутньому зможете стати гідними Захисниками та Захисницями, але зараз потрібно запам’ятати певні правила, які допоможуть зберегти ваші життя.
Наступний конкурс покаже, як вправно кожна команда може відгадувати загадки, які пов’язані з мінною безпекою. (Кожен наступний слайд – це відповідь з ілюстрацією та анімованим словом. )
Справжні українські Захисники мають гарну логіку та дуже швидку реакцію, саме тому вони такі вправні. Пропоную показати свою швидкість у складанні пазлу, на якому буде зображений Захисник. За моєю командою починаєте складати. (Друкуєте 2 пазли, бажано на картоні, розрізаєте та пропонуєте скласти.)
Для кожного Захисника та Захисниці будь-яка вісточка з дому – це справжнє свято, а отримати листа – для деяких бажана мрія. Для того, щоб зміст листа не дійшов до ворога, при створенні листва використали криптограму, зашифрувавши послання.
Відповідь: Віримо у Збройні Сили України. Разом до перемоги!!!
Захисники та Захисниці України – це справжні герої сьогодення, які захищають нас від ворога та успішно звільняють наші території від окупації. Ми пишаємося вчинками кожного, хто боронить нашу Батьківщину та прославляє її.
З вірою в перемогу!
Я вірю в нашу перемогу,
Вона не за горами, вірю я,
Вже зовсім скоро нас покине ворог
І стане вільною моя земля.
І вірю, щиро вірю, українці,
Що зовсім скоро вже настане мир,
Що не залишить Бог нас на одинці
І збереже нас від ворожих сил.
Я вірю, щиро вірю, що додому
Повернеться до мами кожен син
З обличчя рідного вона тихенько зніме втому,
Пригорне до себе, як було колись.
Я вірю, щиро вірю, що всі діти
Обнімуть татка міцно, від душі,
Що їм не прийдеться вже в укритті сидіти,
Не налякають більше воїни чужі.
Я вірю, що рідненька Україна
Розправить крила, як той вільний птах,
Що відбудуємо ми всі руїни
Відновимо життя у всіх містах.
Я вірю, залишилося недовго
Зовсім трішки і прийде пора,
Справжня, мирна і така чудова,
Мирне небо принесе вона. (Казмірук К.М., вчитель початкових класів)
Наш захід підійшов до кінця, бережіть себе, Миру нам та Перемоги! Слава Україні!