Святковий урок "Я люблю Україну"

Про матеріал
Розробка святкового уроку "Я люблю Україну" має на меті розширити і поглибити знання учнів про Україну,рідну школу; формувати почуття належності до великої шкільної родини, до її історії та традицій; розвивати в учнів пам'ять, творчі здібності, критичне мислення та прагнення бути її патріотом;виховувати любов до рідного краю, школи, прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу.
Перегляд файлу

Тема: Я люблю  свою країну Україну

Мета:

  • Розширити  і поглибити знання учнів про Україну,рідну школу; формувати почуття належності до великої шкільної родини, до її історії та традицій;
  • Розвивати в учнів пам'ять, творчі здібності, критичне мислення та прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом;
  • Виховувати любов до рідного краю, школи, прагнення своєю працею примножувати здобутки українського народу.

Обладнання: презентація, вислови та плакати про Україну, малюнки про Україну, картки із завданнями, картки з буквами.

 

                                             Хід уроку

І.Організація класу

         Привітайте один одного, посміхніться, скажіть своєму сусідові комплімент, потисніть йому руку.

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.На землі великій є одна країна

Гарна, неповторна, красна, як калина.

І живуть тут люди добрі, працьовиті.

І скажу, до речі, ще й талановиті.

Землю засівають і пісень співають,

На бандурі грають і вірші складають

То скажіть же

Що це за країна?

Це наша славна ...Україна.

 

Так, вірно  - Україна - це наш рідний край, наша дорога і мила  земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку. Україна  для кожного з нас одна, як і мама.

ІІІ.Ознайомлення з темою виховної години. Мотивація навчальної діяльності.

-Діти, пропоную вам поміркувати та закінчити рядки з вірша Василя Симоненка.

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки ... (Батьківщину).

(Діти пропонують свої варіанти відповідей, вчитель закінчує рядок словами поета.)

-Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот і мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов'ю на все своє життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого - з любові до рідного краю.

Асоціативний кущ 

  • Які почуття викликає у вас саме слово Україна?  Давайте  складемо  асоціативний кущ. (Відповіді дітей.)

-А якими ще словами, близькими за значенням, ми можемо її назвати? (Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава)

1.Є край, де найкращі у світі пісні

І цвітом чарує калина,

Де сонечко вперше всміхнулось мені

Це дім мій – моя Україна.

  

2.Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

 Моя Україна – найкраща у світі!

Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні джерельця.

 

3.Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і ріки глибокі.

Міста старовинні і замки прекрасні,

 Великі будови і дуже сучасні. 

 

4.Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня весела.

Це щира, багата, як світ, її мова,

 Крилата, така мелодійна, чудова!

 

5.Її обереги – верба і калина.

Найкраща у світі – мояУкраїна.

Бо нам найрідніша Вітчизна і мати.

То як же нам, дітям, її не кохати!?

 

6.Моя Україна – козацькая слава!

Така волелюбна і мирна держава.

Вона дорога нам, і рідна, і мила,

Бо світ перед нами, як мати, відкрила.

Вітчизно свята, дорога Україно,

Для кожного з нас ти у світі – єдина.

 

Підібрати слова до кожної букви слова Україна

Унікальна універсальна усміхнена

Красива кароока

Родюча рідна

Актуальна

Історична індивідуальна

Незалежна народна найкраща

Аграрна

 

ІV. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку

  • Сьогодні у нас  незвичайний урок .  Ми вирушаємо у подорож Україною, щоб дізнатися якими саме скарбами володіє наш народ. 

Гра «Вірю, не вірю»

 - Наша країна святкує День незалежності 24 серпня.(вірю)

- Область,у якій ми живемо,розташована в центрі України. ( вірю)

- У місцевості,де ми живемо водяться крокодили. (не вірю)

- У нашому місті знаходиться пам’ятник Тарасу Шевченку.(  вірю)

- У місцевих водоймах водяться карасі,щуки,соми,окуні. (вірю)                     - Область, у якій ми живемо, називається Житомирська.( не вірю)

  - У нашій місцевостіє родовища бурштину.( не вірю)

 - У моєму краї вирощують картоплю. (вірю)

 - У моїй місцевості переважають такі природні угрупування,як водойми,болота.(  не вірю)

  - У місцевих лісах водяться  лисиці,зайці, кабани, білки. (вірю)

 

Робота в групах. Зараз ви  об’єднаєтеся у  групи за кольором. Учні об’єднуються(група отримує слова, із яких вибирають символи України)

Конкурс «Бабусина скринька»

Здавна в українців був звичай – найцінніші речі складати у скриню.

Повна скриня – це символ достатку.

 Виберіть ті речі, якими славляться українці.

Плов, вареник, драник, галушки.

Лелека, слон, мавпа, жирафа.

Пальма, калина, ялина, береза, верба.

Вишиванка, шапка, сарафан,вінок.

Місяць, зірка, тризуб,криниця.

Чорнобривці, кактус, гвоздика, мальви.

(Представники від групи зачитують вибрані слова)

 

Бліц- турнір

1. Як називається держава, в якій ми живемо (Україна)

2. Який із найдревніших знаків є малим гербом України? (Тризуб)

3. Що  перевозили чумаки? (Сіль)

4. Яка назва гімну України. («Ще не вмерла України»)

5.Як звали київського князя, який любив книги (Ярослав Мудрий)

6.Як називалась перша слов’янська держава? (Київська Русь)

7. Основний закон України? (Конституція)

8. Хто є президентом України? (Володимир Зеленський)

9.Чим прикрашали голову українські дівчата? (Вінок)

 10.Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь)

11.Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються у Великоднє свято. (Писанка)

12.Який святий приносить подарунки тільки чемним діткам?(Святий Миколай)

13. Як називається столиця нашої держави? (Київ)

14. Хто був першим космонавтом України? ( Леонід Каденюк)

15.Як називається найбільша книжка Т. Г. Шевченка («Кобзар»)

16. Які кольори державного прапора України? (Синій, жовтий)

 17.Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами? (Запорізька Січ)

18. Назвіть найбільшу  річку України (Дніпро)

19. Який кущ є символом України? (калина)

20.Як називалися легкі козацькі човни?   (Чайки)

21.Що дарували матері на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу? (Рушник)

22. Як називалися воїни, які боронили Україну від зовнішнії ворогів? (Козаки) 23.Як називаються обрядові пісні, що виконуються навесні? (Веснянки)

24.Людина, яка палко любить свою Батьківщину?  (Патріот)

-Які народні символи вам відомі? (рушник, криниця, барвінок, лелека, батьківська хата, верба,  український вінок.)

Конкурс «Український віночок»

-Знайти у рядках букв назви рослин, що входять в український віночок.

ЯКЛЮБИСТОКТОЗИМІ

БМАЛЬВАКИВАМАКТР

УВЮББЕЗСМЕРТНИКЬ

РОМАШКАІТДЕРЕВІЙ

ЗВЯБЛУНЯНТРОЯНДА

МАСВОЛОШКИЮЛДЖГИ

(Любисток, мальва, мак, безсмертник, ромашка, деревій, яблуня, троянда, волошки).

    

Гра-конкурс «Хто швидше промовить кінцівку прислів’я»

Рідна сторона – мати, а чужа – … (мачуха).

Людина без Батьківщини, що … (пташка без пісні).

Та земля мила, де … (мати народила).

Всюди добре, а … (дома краще). 

Без верби і калини … (нема України).

 За рідний край життя ….  ( віддай).

 

Якщо правильно виконаєте дії, то дізнаєтесь :

Скільки зірок на прапорі Європейського Союзу?

36:6+6=12

Скільки років незалежною є Україна? (з 1991року)

4х9-8=28 

Скільки років нашій школі?

34+24:3Х2=50

Саме цього дня , 50 років тому,тобто в1969році, в маленькому степовому місті Вільногірськ відкрилась школа №4.

(інформація про школу)Перегляд ролика про будівництво міста та школи

 

Перегляд та обговорення презентації «Мій клас в історії школи»

-А зараз весела перерва. Послухайте які цікаві пригоди трапилися із учнями не нашого класу, а може і нашого…

 ЧИМ ЖЕ ГРИЗТИ?

Батько знов повчає сина:

    Чи збагнеш колись ти?

Щоб учитися відмінно,

Слід науку гризти!

Зрозумів мене, Євгене?

    Ні, мій татку любий!

Чим же гризти?! 

Гляньте:в мене випадають зуби.

 

 

ЩОДЕННИК НАПРОКАТ

Мати стеле спать старанно і говорить:

— Синку,

Дай щоденник, я погляну

На твої оцінки.

— Мій щоденник,— син регоче,

В Кості «напрокаті».

Він казав, що дуже хоче

Маму налякати.

 

ШКІДНИКИ ТА ОХОРОНЦІ

Питає вчитель учня на уроці:

- Які в саду є шкідники та охоронці?

- Сергійко та Гаврилко – шкідники,

Бо в сад частенько ходять по грушки, -

Відповідає вчителеві хлопець. –

А пес Рябко – надійний охоронець.

 

ХИТРЕ МІСТО

- В Лондоні тумани часті, -

Гнат Петрович каже. –

Діти,хто із вас на карті

Нам його покаже?

Подає указку Вані.

Та Іван  затявся:

- Я не можу, бо в тумані

Лондон заховався.

 

ЗУМІВ

Вася гордо доповів

Братові Панасу:

- Дати відповідь зумів

Я один із класу!

- І яке ж, Васильку, вам

Задали питання?

- Нас питали:

“Хто не сам виконав завдання?”

 

 

 

НЕ ЗАЛИШИЛИ

Рік навчальний закінчився.

Веселиться дітвора.

Батько пильно подивився

На синочка-школяра.

- Як діла твої, Тарасе?

Не залишили тебе?

- Ні!

Я з третього “А” класу

Перейшов у третій “Б”!

 

VI. Підсумок

  • Ми переконалися, що про країну, де народилися і живемо, необхідно знати якомога більше. Її потрібно любити, шанувати, також поважати звичаї та традиції. А знання, отримані в школі, допоможуть нам принести користь Вітчизні в майбутньому.

Пісня-карооке «Про Україну»

 

 

 

 

docx
Додано
8 вересня 2019
Переглядів
961
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку