Таблиці, електронні таблиці. Табличний процесор, його призначення. Об‘єкти електронної таблиці, їх властивості

Про матеріал
Таблиці, електронні таблиці. Табличний процесор, його призначення. Об‘єкти електронної таблиці, їх властивості
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Таблиці, електронні таблиці. Табличний процесор, його призначення. Об'єкти електронної таблиці, їх властивості

Номер слайду 2

План урокуІ. Організаційний моментІІ. Мотивація навчальної діяльностіІІІ. Вивчення нового матеріалу. Електронні таблиціПрограми для опрацювання електронних таблиць. Основні об’єкти в середовищі табличного процесора. Переміщення по електронній таблиціВведення даних. IV. Робота з комп’ютером. V. Опитування. Завдання для самоперевірки. Обговорення. VI. Виставлення оцінок з урахуванням всіх видів діяльності учнів на уроціVII. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Номер слайду 3

І. Організаційний момент. Перевірка кількості присутніх, та готовності класу і учнів до уроку.

Номер слайду 4

ІІ. Мотивація навчальної діяльностіСучасні технології обробки інформації часто приводять до того, що виникає потреба подання даних у вигляді таблиць. Наприклад, таблиця чемпіонату з шахів або футболу, розклад уроків, класний журнал, розклад рухів поїздів, тощо.

Номер слайду 5

ІІІ. Пояснення нового матеріалуЄ великий клас документів у вигляді таблиць, у яких, на відміну від таблиць, створених текстовим редактором Word, проводяться різноманітні обчислення над вмістом комірок. Це - відомості на заробітну плату, табелі робочого часу, інвентаризаційні описи, квартальні звіти, складський облік матеріалів тощо. Електронна таблиця (ЕТ) – це файл-документ, в якому в закодованому вигляді містяться таблиці, які крім даних можуть містити формули автоматичного розрахунку результатів.

Номер слайду 6

Табличний процесор Існує ряд програм, за допомогою яких можна створювати та редагувати документи електронних таблиць. Їх називають табличними процесорами. На сьогодні найпопулярнішим табличним процесором є MS Excel.

Номер слайду 7

Електронні таблиці

Номер слайду 8

Запуск програми MS Excel. Основні елементи вікна програми. Для запуску необхідно виконати команду Пуск, Программы, Microsoft Excel. Після запуску перед нами з’явиться вікно електронної таблиці.

Номер слайду 9

Основні об’єкти в середовищі табличного процесора Книга складається із елементів, що мають назву листи. Книга може містити до 255 робочих листів. Їх вкладки містяться унизу вікна електронної таблиці. Електронна таблиця, створена за допомогою табличного процесора, називається книгою.

Номер слайду 10

Основні об’єкти в середовищі табличного процесора. Електронна таблиця може складатись із декількох аркушів, кожен з яких поділений на рядки і стовпці. На перетині рядків і стовпців розташовані клітинки, до яких можна вводити дані. Кожна клітинка має свою адресу. Наприклад, клітинка, що розташована на перетині рядка 3 та стовпця B, має адресу B3.

Номер слайду 11

Введення даних Щоб ввести дані в певну клітинку таблиці, слід спочатку її зробити активною. Дані в комірку вводяться з клавіатури і відображаються як в полі самої клітинки, так і в полі рядка формул. В процесі введення можна виконувати прийоми редагування. Завершити введення можна натисканням клавіші Enter.

Номер слайду 12

Переміщення по електронній таблиціДля переміщення в межах електронної таблиці можна використовувати клавіші управління курсором чи виділяти потрібну клітинку клацанням миші. У нижній частині робочого поля розміщені вкладки з назвами аркушів, за допомогою яких можна переходити від одного аркуша до іншого.

Номер слайду 13

Інструктаж з БЖД

Номер слайду 14

Робота за комп’ютером. Робота в парах.1. Учні порівнюють інтерфейси вікон програм MS Word, MS Power. Point, з інтерфейсом MS Excel і записують у робочих зошитах відмінності інтерфейсу MS Excel.2. Наприкінці вправи учні обговорюють і складають загальний список відмінностей інтерфейсів. Наприклад, у MS Excel є рядок формул, робоче поле у вигляді таблиці, книга тощо.{E8 B1032 C-EA38-4 F05-BA0 D-38 AFFFC7 BED3}

Номер слайду 15

Вправи для зняття зорової втоми. Міцно стиснути повіки. Розімкніть повільно віки. Декілька разів моргніть, Вправу ще раз повторіть. Поморгайте дві хвилини Швидко-швидко, час бо лине. Притуліться до долонь, Проведіть ними до скронь. Всі заплющіть міцно очі,Вверх та вниз ними ведіть. Зосередьтеся на точці І спокійно вже сидіть.

Номер слайду 16

Розглянь таблицю та поясни зв’язок між поняттями. Файл.xlsx Збереження. Перегляд Відкриття

Номер слайду 17

Обговорення. Що таке електронна таблиця?Чим електронна таблиця відрізняється від друкованої (табеля успішності)?З якими основними об'єктами можна працювати в середовищі табличного процесора?Як у середовищі табличного процесора можна виділити клітинку та внести зміни до її вмісту?Як переміщуватись по електронній таблиці?

Номер слайду 18

Оцінювання

pptx
Додано
26 травня 2020
Переглядів
2776
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку