Технологічна карта уроку з інформатики
Тема шкільного курсу: Алгоритми та програми
Урок № 20
ПІБ учителя: Ткаченко Юрій Віталійович
Клас: 7
Тема уроку: Алгоритми розгалуження
Цілі уроку:
Навчальні – закріпити знання учнів про алгоритми розгалуження, навчити створювати схеми на базі мікроконтролера та створювати програми із повним і складеним розгалуженням; |
Розвивальні - розвивати навички самостійної роботи, уяву, творче та логічне мислення; |
Виховні – виховувати самостійність, наполегливість, бажання творчо працювати. |
Обладнання уроку та електронні освітні ресурси: ПК, смартфон, Zoom, онлайн сервіси Google, Tinkercad
Тип уроку: урок формування нових знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Алгоритм розгалуження
Мікроконтролер, світлодіод, резистор, тактова кнопка, фоторезистор Команди та функції: void setup(){} pinMode(); digitalWrite(); delay(10); void loop(){}; if (){}; else if (){}. else {} |
Неповне, повне і складене розгалуження Особливості та базові характеристики компонентів схеми для уроку
Способи використання команд та функцій, їх синтаксис та особливості застосування |
Розуміти різницю між різними видами розгалуження Вміти підключати комплектуючі в одну схему враховуючи їх особливості
Вміти створювати програми з використанням команд та функцій, ідентифікувати помилки та робити виправлення у коді |
Хід уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
Діяльність |
Діяльність |
|
Етап цілепокладання ** |
2 хв |
Формування мети і цілей уроку; прогнозування змісту та результатів роботи |
Бесіда |
Розповідь |
Ф |
Розповідає |
Слухають, задають запитання |
Актуалізація опорних знань учнів ** |
3 хв |
Повторити поняття алгоритму розгалуження та блок-схеми, активізація уваги та мислення |
Складання блок-схеми за допомогою презентації Google |
Пошукова діяльність учнів |
Г |
Запитує, доповнює, уточнює відповіді учнів |
Розміщують блоки у презентації Google, відповідають на запитання |
Етап цілереалізації |
35 хв |
Вивчення нового матеріалу, закріплення знань умінь і навичок |
|
|
|
|
|
1. Робота із сервісом Tinkercad: проєкт «Кнопка» ** |
5 хв |
Вивчення структури повного розгалуження |
Вивчення повного розгалуження за допомогою сервісу Tinkercad |
Розповідь-пояснення, демонстрація |
Ф |
Складає схему, створює програму, пояснює призначення компонентів та змість частин програми |
Переглядають демонстрацію, записують матеріал у зошит |
2. Робота із сервісом Tinkercad: проєкт «фоторезистор» ** |
5 хв |
Вивчення структури складеного розгалуження |
Вивчення складеного розгалуження за допомогою сервісу Tinkercad |
Розповідь-пояснення, демонстрація |
Ф |
Складає схему, створює програму, пояснює призначення компонентів та змість частин програми |
Переглядають демонстрацію, записують матеріал у зошит |
3.Фізкультхвилинка |
5 хв |
Зменшення фізичної втоми та втоми очей |
Виконання розвантажувальних вправ |
Робота за зразком |
І |
Надає матеріал для виконання вправ |
Виконання рухів за зразком |
4. Перегляд навчального відео |
5 хв |
Закріплення знань умінь і навичок |
Повторити вивчений матеріал за |
Демонстрація наочних посібників |
І |
Надає відеоматеріал для перегляду |
Переглядають відео, записують матеріал у зошит |
5. Самостійна робота з сервісом Tinkercad проєкт: «Кнопка та два світлодіоди» |
10 хв |
Закріплення знань умінь і навичок |
Самостійне виконання практичного завдання |
Робота за зразком |
І |
Надає рекомендації для виконання вправи, відповідає на запитання в месенжерах чи по електронній пошті |
Складають схему, створюють програму |
Рефлексія |
5 хв |
Закріплення знань, умінь і навичок, підсумок роботи, аналіз очікувань. |
Відповісти на питання за допомогою Google форми |
Тестування |
Г |
Надає форму для заповнення, аналізує отримані відповіді |
Відповідати на питання, аналіз сподівання учнів |
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
** Синхронний режим
Інформаційні джерела:
Для вчителя |
Для учнів |
ІНФОРМАТИКА 5–9 класи: програма для загальноосвітніх навчальних закладів |
Google презентація “Пригадаємо блок-схему розгалуження” |
План самостійних уроків Arduino UNO R3. 2019-2020 “BROBOTS” |
Google документи “Основні поняття Arduino” |
https://www.arduino.cc/ |
Відеоурок проєкти “кнопка” та “фоторезистор” |
https://www.tinkercad.com |
Google форма “Рефлексія” |