ПІБ_Кушніренко Наталя Петрівна__
Модельна навчальна програма: Модельна навчальна програма «Інформатика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Інші джерела: електронна версія підручника авторського колективу Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В. «Інформатика, 5»,
Технологічна карта уроку
Тема уроку. Текстовий документ і його об’єкти. Програми для опрацювання текстових об’єктів. Середовище текстового процесора Microsoft Office Word.
Цілі уроку: вивчення нового матеріалу
Навчальні – навчити учнів сформувати поняття про текстовий документ, текстовий редактор і текстовий процесор; нагадати учням основні правила уведення та редагування текстів; формувати вміння і навички роботи в середовищі текстового процесора |
Розвивальні - розвивати увагу, логічне мислення, навички роботи з клавіатурою, оцінювати ризики під час використання цифрових пристроїв.
|
Виховні - виховувати свідоме ставлення до вибору майбутньої професії, інтерес до предмета, до навчання, культуру, спілкування і співпраці, самостійно оволодівати знаннями. |
Сервіси: Zoom, https://jamboard.google.com/d/1Ds0OPCe1Afcy9EcHYVMvO4BmExL7B5HqlzPJtCOZTn4/edit?usp=sharing , https://docs.google.com/document/d/1G6NqIqN3ce2oGo9RkFT90g6U7d5_YZ7AI5YrRMQzCnI/edit?usp=sharing , Без імені3 - Ігрова вікторина (wordwall.net)
Тип уроку: формування умінь і навичок
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Середовище текстового процесора Microsoft Office Word |
Пояснювати вибір та використовує цифрові пристрої і технології для розв’язання конкретних задач. Оцінювати власні можливості і доступні ресурси для створення інформаційних продуктів з метою розв’язання життєвих/навчальних проблем. Створювати, редагувати та форматувати об’єкти текстового документа. |
Знати правила поведінки з пристроями за якими працюють; знати, які бувають об’єкти, їх властивості та значення властивостей об’єкта; Створювати, редагувати і форматувати документ Microsoft Office Word. |
Хід уроку
№ |
Етапи уроку |
Час/ хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми
|
Ф О Н Д* |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
1 |
Організація класу |
1 |
Вступне слово вчителя. З яким настроєм ви приєдналися до уроку? Галявинка настрою (вчитель і учні показують смайлик настрою, налаштовуються на позитив уроку). |
Словесно-демонстраційний метод |
Ф |
Вітається з учнями, налаштовує на плідну роботу.
|
Учні сприймають повідомлення від вчителя і однокласників та налаштовуються на роботу |
2 |
Актуалізація опорних знань. |
3 |
|
Словесно-демонстраційний метод |
Ф І |
Організовує зворотній зв᾽язок |
Учні приєднуються до мозкового штурму. |
3 |
Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми і мети уроку. |
2 |
• Розгляньте малюнки та поясніть, які тексти використовують учні в школі та вдома. З якою метою вони це роблять?
|
Активні |
Ф |
Формулює мету та завдання уроку. |
|
4 |
Сприймання,осмислення та усвідомлення нових знань |
9 |
|
Активні Словесно-демонстраційний метод |
Ф |
Акцентує увагу, якими можуть бути текстові документи і за допомогою чого можуть створюватися. Організує бесіду з обговоренням та висловленням думки дітей. |
2. Аналізують свою роботу. 3. Озвучують послідовність. Узагальнюють та роблять висновки. Виконують завдання усно.
|
5 |
Фізкультхвилинка |
1 |
Виконання фіхкультхвилинки. Вправа для очей https://drive.google.com/file/d/1eC_l3Aj0Bnmt4DU9qlP2O9xE3GZ58qtk/view?usp=sharing |
Активні |
І |
Виконує вправи разом з учнями |
Виконують вправи для очей |
6 |
Сприймання,осмислення та усвідомлення нових знань |
10 |
Спільна робота над Google документом 5- А клас - Google Документи |
Активні. Практичне застосування знань та вмінь |
Ф
|
Слідкує за виконанням завданням. |
Виконують спільну робота над Google документом |
7 |
Контроль над результатами навчальної діяльності, здійснений учителем і учнями, оцінка знань |
5 |
Ігрову вікторина для засвоєння матеріалу Без імені3 - Ігрова вікторина (wordwall.net) |
Активні. Словесно-демонстраційний метод |
І |
Організовує ігрову вікторину |
Учні приймають участь в ігровій вікторині |
8 |
Підсумок уроку та рефлексія |
5 |
Вчитель задає запитання до тему уроку, коментує домашнє завдання: 1) Опрацювати с. 171-175 у підручнику. 2. Виконайте інструкційну картку
|
Словесно-демонстраційний метод |
Ф І |
Організовує зворотній зв᾽язок |
Учні приймають участь у підведенні підсумків уроку |