ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА
ДИСТАНЦІЙНОГО УРОКУ
БІОЛОГІЇ
Тема шкільного курсу: Різноманітність тварин
Урок № 27
Дата: 14.12.21 (фрагмент уроку о 10.30)
ПІБ учителя: Синякова Тетяна Володимирівна
Клас: 7
Тема: Різноманітність Ссавців
Мета:
формування предметних компетентностей:
- поглибити знання учнів про різноманітність ссавців, з’ясувати їх значення в екосистемах та в житті людини; розвивати вміння пояснювати їх різноманітність умовами існування; називати види ссавців, поширених у різних куточках світу та в Україні.
формування ключових компетентностей:
- вміння вчитися самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;
- розвивати образне й логічне мислення, пам'ять, увагу, вміння зв’язно висловлювати думки;
- розвивати допитливість, пізнавальний інтерес, удосконалювати навички роботи з підручником та додатковими джерелами інформації;
формування загальнокультурних компетентностей:
- дотримуватися норм мовленнєвої культури;
- виховувати доброзичливого, ввічливого, комунікабельного, тактовного учня;
формування здоров’язбережувальних компетентностей:
- виховувати життєві навички, що сприяють соціальному здоров’ю;
- виховувати дбайливе ставлення до природи;
Тип уроку: комбінований
Основні терміни та поняття: яйцекладні, сумчасті, плацентарні Ссавці, електролокація, ендеміки, ехолокація.
Міжпредметні зв’язки: географія, екологія.
Обладнання: презентація, підручники, відеоматеріали, онлайн-тест, засоби ІКТ.
Хід уроку
Етап уроку |
Час(хв) |
Зміст роботи |
Методи і прийоми |
Діяльність |
Діяльність |
І. Організаційний момент
|
3
|
Організація класу Емоційне налаштування
|
Бесіда, прийом «Психологічний настрій»
|
Вітається з учнями, обговорює правила роботи на онлайн уроці, проводить прийом «Психологічний настрій»- пропонує вибрати учням смайлики, які відображають їх настрій на початку уроку(слайд презентації Power Point)
|
Вітаються з учителем, приймають правила роботи на онлайн уроці, виконують завдання прийому ( виставляють смайлики в чаті) |
ІІ. Актуалізація опорних знань |
5 |
Визначення рівня знань з теми «Загальна характеристика класу Ссавці»
|
Біологічний диктант «Факт чи міф»
|
Пропонує учням визначити, які з тверджень є правильними, а які ні (слайд презентації Power Point)
|
Визначають правильні і неправильні твердження (записують в робочий зошит або прописують в чаті)
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
|
4 |
Обгрунтування мотивів діяльності |
Гра «Класифікація» |
Пропонує учням об’єднати в групи зображення на екрані за різними ознаками (слайд презентації Power Point)
|
Учні відповідають усно, дотримуючись правил роботи онлайн (піднята рука). |
ІV. Повідомлення теми й мети уроку
|
1 |
Визначення тематики та мети роботи |
Бесіда |
Усне повідомлення (запис на слайді презентації)
|
Записи в зошитах |
V.Засвоєння нових знань
|
10 |
Формування нових знань:
|
Розповідь учителя з елементами бесіди
Гра-подорож
Розповідь учителя |
Усне повідомлення (запис на слайді презентації)
Пропонує учням уявити, що вони вирушають у віртуальну подорож до Австралії, під час якої зможуть ознайомитися з різними Ссавцями (слайд презентації Power Point)
Усне повідомлення (слайд презентації Power Point) Усне повідомлення (слайд презентації Power Point) |
Сприйняття інформації, усні відповіді
Називають тварин по фото
Записи в зошитах видів тварин та поняття
Запис в зошиті поняття
Запис в зошиті видів тварин |
VІ. Фізкультхвилин-ка
|
1 |
Відпочинок, відновлення сил |
Вправи |
Пропонує учням піднятися та виконати вправу для очей (https://www.youtube.com/watch?v=6VUds60cYGM)
|
Виконують гімнастику для очей |
VІІ. Узагальнення і систематизація знань |
15 |
Перевірка та осмислення рівня засвоєння нових знань |
Гра «Перший мільйон»
Тестові завдання в Google формах |
Пропонує учням відповісти на запитання (робота в додатку LearningApps.org)
Для перевірки знань пропонує виконати тестові завдання за певний період часу (фіксується час виконання завдань) |
Оперуючи отриманими новими знаннями, учні виконують вправу
Учні дають відповіді на запитання |
VІІ. Рефлексія |
3
|
Оцінити ступінь активності класу
|
Прийом «Незакінчене речення»
Прийом «Психологічний настрій»
|
Пропонує учням здійснити коментування ремейків на віртуальній стіні Padlet: «Я навчився…», «Я дізнався….», «Я відкрив для себе…», «На наступному уроці я хочу….»
Пропонує вибрати учням смайлики, які відображають їх настрій по завершенню уроку (слайд презентації)
|
Учні виконують завдання
Виконують завдання прийому ( виставляють смайлики в чаті)
|
VІІІ. Підведення підсумків |
2 |
Оцінювання діяльності учнів |
Бесіда
|
Вербальне оцінювання учнів |
Сприйняття інформації Відповіді на запитання
|
VІІІ. Домашнє завдання: 1.Обовязково: опрацювати матеріал §23, вивчити нові терміни, усно відповідати на запитання с.90, 2.Відповідь на запитання в Google class 3. За бажанням: Підібрати матеріал для рубрики «Це цікаво…».
|
2 |
Забезпечення безперервності опанування навчального матеріалу |
Усне повідомлення |
Повідомляє домашнє завдання, пояснює методику його виконання (перехід на курс на платформі Google class)
|
Сприйняття інформації. Ознайомлюються із особливостями виконання роботи.
|