Тема уроку: ОБ'ЄКТИ ЕЛЕКТРОННОЇ ТАБЛИЦІ, ЇХ ВЛАСТИВОСТІ
Мета:
навчальна: познайомити учнів з основними поняттями електронних таблиць, сформувати поняття: комірка, рядок, стовпчик, адреса комірки, діапазон комірок, робочий аркуш, книга;
розвивальна: прияти всебічному розвитку особистості; розвивати практичні вміння та навички учнів щодо наочного представлення інформації за допомогою комп’ютера;
виховна: виховувати інформайційно освічену людину, свідоме ставлення до формування інформаційної та комунікативної компетенції.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Структура уроку
|
Етапи уроку |
Час, хв |
І. |
Організаційний етап |
1 |
ІІ. |
Актуалізація навчальної діяльності |
5 |
ІІІ. |
Подання нового матеріалу |
15 |
ІV. |
Тренінг |
2 |
V. |
Інструктаж із БЖД. Робота за комп’ютером |
15 |
VІ. |
Закріплення нового матеріалу |
5 |
VІІ. |
Підбиття підсумків уроку |
2 |
VІІІ. |
Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання |
1 |
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Перевірка кількості присутніх та готовності класу і учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності.
Ми з вами вже вивчали та працювали в таких прикладних програмах як MS Word, MS PowerPoint, а зараз почали вивчати прикладну програму MS Excel.
Перше завдання до вас.
Порівняйте функції та можливості цих програм. Виберіть те призначення яке стосується тій чи іншій програмі.
Учні працюють в парах.
|
|
|
Створення поліграфічної продукції (газети, листівки, візитки, журнали і т.д.) |
Створення презентацій |
Розв'язувати математичні задачі
|
Робота з текстом |
Зручна демонстрація матеріалу |
Проводити статистичний аналіз
|
Перевірка правопису |
Підкріпити свій виступ графічними, відео та числовими даними |
Наглядно представляти дані у вигляді діаграм та графіків
|
Введення та обробка тексту |
|
Виконувати чисельні дослідження
|
Один з групи виходить і біля дошки коментує.
Детально розглянемо вікно програми excel. Подивіться уважно з яких основних об’єктів складається вікно. (діти говорять: стовпець, рядки, комірка і т.д.)
Підвожу до теми уроку, щоб вони сформували тему уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Оголошую тему уроку та записуємо у зошиті.
Тема уроку: Об'єкти електронної таблиці, їх властивості
Для зрівняння беру зошит в клітинку і з учнями веду діалог.
Задаю такі питання:
(діти міркують)
В звичайному зошиті учень сам робить розрахунки, а в електронній таблиці розрахунки робляться автоматично, за допомогою заданих формул.
ЕТ – це комп’ютерний еквівалент звичайної таблиці.
У комірках таблиці можуть бути записані данні різних типів: текст, дати, числа, формули та ін.. як і в звичайному зошиті.
Але, головна перевага ЕТ – можливість миттєвого перерахунку усіх даних, при зміні значення будь-якого компоненту таблиці.
Отже, електронна таблиця складається зі стовпців і рядків, на перетині яких утворюється клітинка.
Об’єкт |
Властивості |
Аркуш |
Ім’я, кількість розміщених об’єктів |
Рядок |
Номер, висота, кількість заповнених даними клітинок |
Стовпець |
Номер, ширина, кількість заповнених даними клітинок |
Клітинка |
Адреса, вміст, тип даних у клітинці, межі, |
Діапазон клітинок |
Адресу, кількість клітинок |
(Таблицю записують у зошит)
Стовпці позначаються буквами, рядок позначається числами.
Адреса клітинки складається з номера стовпця та номера рядка, на перетині яких вона розташована, наприклад А1, D2.
Діапазон клітинок – це сукупність клітинок. Щоб записати адресу діапазона клітинок, треба вказати адреси лівої врхньої та правої нижньої клітинок, які розділяються двокрапкою, наприклад А1: B4, D4:D8
Робота в групах.
На листочках відмітити адреси та діапазон клітинок.
Завдання однакове для груп. Потім звіряємо разом. За допомогою підіймання рук визначаю скільки помилок допустила кожна група, працюючи на листочках.
Завдання: D4:D10; G5; K3:N7; C12; F8:F10; F14:K14
З відповідями
Думаю, ми гарно з вами попрацювали, а зараз невеличкий відпочинок перед практичною частиною за комп’ютером.
ІV. Тренінг
По колу передають конвертики з людськими якостями до команди STOP.
Зараз ми узнаємо хто якими якостями володіє.
Розумний, гарний, добрий, милий, сміливий, терплячий, старанний, ввічливий, розсудливий, щедрий, гумористичний, працьовитий, дружелюбний, великодушний, серйозний, лагідний
VI. Інструктаж з БЖД. Робота за комп’ютером.
VІІ. Закріплення нового матеріалу. Фронтальне опитування
VІІI. Підбиття підсумків уроку. Пояснення вчителя
Учитель підбиває підсумок уроку, оцінює діяльність учнів.
IХ. Домашнє завдання.