Відкритий урок німецької мови у 5 класі.
Тема: Вільний час та хобі.
Підтема: Канікули у селі.
Практична мета:
1) Систематизувати лексичний і граматичний
матеріал теми.
2)Тренувати учнів в аудіюванні “Die Ferien am
Meer.”
3) Навчити читанню та пошуку заданої
Інформації. “Die Ferien auf dem Lande ”
4) Розвивати навички діалогічного мовлення
(на основі діалогу).
5) Розвивати навички говоріння.(опис мал.)
6) Розвивати навички монологічного мов-
лення. (повідомлення по підтемі).
Загальноосвітня, роз- розширення загальноосвітнього та філоло-
виваюча, виховна мета: гічного кругозору учнів, розвиток інтеле-
актуальної, пізнавальної діяльності учнів,
їх мовних здібностей, розвиток мислення
пам’яті, активності, самостійності, вміння
узагальнювати, робити висновки, естетичне
виховання учнів, виховання любові до
тварин, поваги до сільської праці.
Наочність: підручник, ілюстративний матеріал із
зображенням літнього відпочинку, картки
з завданнями для систематизації лексичного
та граматичного матеріалу, граматична таблиця
”Perfekt”, незнайомі слова до тексту для аудіювання
(записані на дошці).
Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
Wir werden heute unsere Lexik und Grammatik wiederholen, einen Text hören und viel zum Thema “Sommerferien” sprechen.
Гра “Dolmetscher”. Один учень викликається до дошки, інші говорять йому слова німецькою мовою, він перекладає українською. Потім до дошки викликається другий учень, йому говорять слова українською мовою, він перекладає німецькою.
4) Навчання аудіюванню з виведенням на комунікацію.
1. Даю пояснення до тексту “Die Ferien am Meer”. Незнайомі слова виписані на дошці з перекладом.
L: Kinder, hört den Text und bildet dann Fragen zum Text. Ihr könnt euch Notizen machen, während ich lese.
2. Після прослуховування учні в парах ставлять один одному запитання, а потім складають діалоги з 3-4 реплік.
5) Систематизація лексичного та граматичного матеріалу.
Для контролю засвоєння лексичного та граматичного матеріалу даю тестову роботу на 5 хв. Відповіді даються після виконання тестів, учні самі виправляють помилки і самі ставлять оцінки. Для правильного оцінювання також виставляю оцінку та пишу кількість помилок.
|
Am…se |
K…fer |
…gel |
B…ne |
a) |
ie |
a) i |
a) A |
a) ie |
b) |
ei |
b) e |
b) O |
b) ei |
c) |
o |
c) ä |
c) J |
c) ee |
d) |
ee |
d) o |
d) E |
d) o |
Strand |
Boot |
Ausstellung |
Zelt |
die |
der |
das |
die |
der |
das |
der |
der |
das |
die |
die |
das |
Infinitiv |
Perfekt (Partizip 2) |
arbeiten |
|
lesen |
|
fotographieren |
|
finden |
|
nehmen |
|
anziehen |
|
6) Розвиток навичок діалогічного мовлення.
Учні ведуть діалог на основі впр. 5, с. 88-89, та описують малюнки, ставлячи один одному запитання.
7) Розвиток навичок читання з метою виявлення основної інформації.
Учні читають текст про себе, далі відповідають на запитання подані у кінці тексту. впр. 8, с. 90.
8) Заключний етап уроку. Рефлексія.
1. Пояснення д/з.
Впр. 10, с.90, усно скласти розповідь. Як опору використати впр. 7, с.89-90.
2. Підведення підсумків уроку.
Kinder, wir haben heute verschiedene Arten der Arbeit gehabt. Was hat euch besonders gut gefallen? Was meint ihr, wer am besten gearbeitet hat?
3. Коментування оцінок.
Ihr habt heute alle gut gearbeitet und bekommt gute Noten.