Тема «Життя людини найвища цінність» виховна година - 9 клас

Про матеріал
Тема «Життя людини найвища цінність» виховна година для 9 класу. Щоб допомогти сформувати свідоме ставлення до поняття життя, людина, цінність, унікальність, значимість для кожного, розвиток компетентностей, світогляду, виховання дбайливого ставлення до власного життя і до життя інших людей.
Перегляд файлу

 Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 94

Запорізької міської ради

Запорізької області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема «Життя людини найвища цінність»

виховна година - 9 клас

 

 

 

 

Підготувала класний керівник 11 а класу

Богуславська С.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема «Життя людини найвища цінність»

 Мета: сформувати свідоме ставлення до поняття життя, людина,

             цінність, унікальність, значимість для кожного, розвиток

             компетентностей, світогляду, виховання дбайливого ставлення

             до власного життя і до життя інших людей, почуття власного

             значення, в процесі заняття збагатити досвід і знання моральної

             поведінки, емоційної чуйності, звернути увагу на позитивні

              якості, вчити здобувачів протистояти негативному.

 

Тип: круглий стіл

 

Обладнання: психологічні тести,  Конституція України, думки видатних людей, відео матеріали, музика

                                      Помни! Жизнь  это дар, великий дар.

                                                     И тот, кто его не ценит,

                                                                     Такого подарка   не заслуживает.

                                                                             ( Леонардо да Винчи)

План виховного заняття.

1 Твоє життя - це розквітла квітка.

2 Для чого ти живеш на Землі? (Світ твоїх захоплень, інтересів ...) ...

3 Ти - будівельник свого життя, творець свого щастя.

Хід заняття

(Звучить музика ,, я люблю тебе життя ")

 

Життя людини ... Неповторне і звичайне, радісне і сумне, наповнене глибоких переживань, солодке як мед, і гірке, як полин.

   Люди ... Їх мільйони  всі вони різні і чимось неповторні. Вони, як зірки на небі, горять своєрідним світлом.

   Життя кожної людини - це стежина, усипана запашними квітами червоно - чорних тонів, як у пісні ,, червоне то любов, а чорне - то журба ".

І це правда, кожне життя це дивовижна квітка, яка вранці вмивається росою, зустрічаючи новий день, ніжно простягає руки-пелюстки до сонця, щоб захистило від усього злого і недоброго, а ввечері тихо і сумно хилить голову до матері-землі, сподіваючись на наступний день побачити світ кращим.

   Дорога життя…

    Це по ній кожен має пройти гідно.

    Але якою вона буде?

    Що зробити щоб життя було прекрасним та щасливим?

    Для чого живе людина на Землі?

 

(Ці та інші питання ми розглянемо сьогодні, а на допомогу візьмемо вашу активність, щирість і відвертість).

 

Життя-одна з форм існування матерії.   ( опитування – дискусія)

1    Значення слова '' життя ''.  Саме  цінне що є у людини, - це його життя.  Це своєрідний атом неозорої, нескінченної  Вічності.

?    Як ви розумієте слово Життя.

?      Що для вас воно означає.

2   Скласти епітет до слова ,, життя '':

    Щасливе, активне, веселе, бурхливе, собаче, красиве, творче, солодке, нудне, цікаве, важке, важливе, неповторне…

 

     ?  Як ви розумієте слово Життя?   Що для вас воно означає.

    ( опитування – дискусія)

Вставить відео фильм « Цените то что имеете»

 

Заповідь Матери Терезы ( роздатковий матеріал, кожен приймає участь в читанні вірша, пояснює своє розуміння та бачення прочитанного)

1 Життя - це можливість, Скористайся ним,

2 Життя – це краса,  Милуйся нею.

3 Життя – це мрія, Здійсни її.

4 Життя – це виклик, Прийми його.

5 Життя – це повинність Твоя насущна.

    Виконай її.

6 Життя – це гра, Стань гравцем.

7 Життя - це багатство, Не розтрать його.

8 Життя – це кохання, Насолоджуйся ним сповна.

9 Життя – це таємниця, Пізнай її.

10 Життя – король лиха, Побори все.

11 Життя це пісня, Доспівай її до кінця.

12 Життя – це боротьба,  Стань борцем.

13 Життя – це прірва невідомого,Ступи в неї. Не боячись.

14 Життя – це фортуна, Шукай цю мить.

15 Життя таке чудове, Не згуби його,

16 Це твоє життя,  Борись за нього!!!

 

Завдання: поясніть народне спостереження:

Молода людина ще ,, буде ", людина середнього віку - ,, є", а старий- вже ,, став ".

 

  Життя  це замкнутий цикл, який починається і повторюється знову і знову:

     Дитинство, отроцтво, юність, зрілість, старість.

Юність - це пік вашого життя. Зараз ви робите найбільше своє відкриття

- відкриваєте самих себе. Це найпрекрасніше, що може відчувати людина.

Ви перебуваєте в пошуку, і кожен може розкрити свої реальні досі невідомі можливості. Все своє життя ви будете будувати, творити своє ,, Я "

 

Один мудрець сказав: ,, Життя багата не числом прожитих днів, а тими днями, що були значними і тому запам'яталися " Значить, тільки від людини залежить - велике чи мале, цікаве чи пусте у нього життя.

 

 

Цінність життя - коли ви знаєте і розумієте своє місце в ній.

Кожному під силу намітити власний шлях само творення.

 

Життя - це ваша таємниця, але ви повинні реалізувати себе, свої можливості, свою суть, пройшовши всі запрограмовані етапи. Посадити дерево, побудувати будинок, виростити дитину.

 

3.  Назвіть цінності життя, які можуть принести щастя в життя людини: ....

     Сім'я, великий будинок, здоров'я, впевненість в собі,

     Освіта, гроші, любов, друзі, гарна зовнішність, розум .......

Поставте ці цінності в порядку значимості для кожного з вас ..

 

(Ліна Костенко)

На світі можна жити без еталонів,

По - різному дивитися на світ:

Широкими очима, з-під долоні,

Крізь пальці,

У кватирку,

З-за воріт.

Від цього світ не зменшиться нітрохи,

А все залежить від людських зіниць-

В широких відібється вся епоха,

У звужених – збіговисько дрібниць.

 

Так, цінності визначають сенс життя, а сенс - цілі ....

Мета це як маяк, який направляє наші дії і не дає нам

Збитися зі шляху.

Приклад: бабка і мураха, (Байки Крилова)

«Ти все співала співала, так піди ж потанцюй». (безцільно)

--Будь який життєвий шлях повинен вести до мети.

 

Народна мудрість: «не шкодуй і не чекай від життя багато чого, -

Тоді ти зможеш уникнути в ній розчарування і будеш

Вдячний їй за те, що вона може дати»

 

Тест  ,,Я і сенс мого життя”. 

 

4.  Як ви розумієте вислів: "життя незважаючи на всі складності - прекрасне!"

? (роздуми присутніх)

Ось які правила пропонує Дейл Карнегі щоб виробити правильне  ставлення до життя:

    - вмій  перетворювати мінуси в плюси;

   - вмій бачити в своєму житті все найкраще;

   - не надавай занадто важливого значення дрібницям в житті;

   Пам'ятай що все в житті швидкоплинне – і хороше і погане,

 тож поспішай  насолодитися першим і не засмучуйся останнім.

Стався  з  терпінням до людських слабкостей - їх не мало і в тебе самого.

 

Бесіда - дискусія ?? - Чи може бути людина щаслива, якщо не вміє любити ...

- що означає берегти життя?

- що означає жити по-совісті?

- які якості повинні бути притаманні людині?

 

 Кожна людина має право на життя і це право поважається іншими

людьми і забезпечується суспільством.

(Робота зі статтями Конституції України ст.3, 23, 27, 28, 29, 32, 50.)

Право на життя передбачає свободу, але не вседозволеність людських дій.

обман, шахрайство, насильство, зрада  це тіньові сторони людського життя, вони забороняються Законом і моральними нормами.

Є багато способів і пропалювання життя -алкоголізм, наркоманія, статева розбещеність ... Це хворобливий стан психіки, яке робить з людини тварину,

руйнує розум, волю, здоров'я.

Піфагор писав ,, вправу в божевіллі ".

       - Зруйнована життя - занадто велика ціна за задоволення.

         -Життя  - це безцінний дар піднесений людині при його

            Народженні. Але як він зуміє розпорядитися цим даром,

            Залежить від нього самого.

 

ООН     ПИСЬМО  ДРУЖБЫ

 Результат исследований информационно аналитического агентства ’’Маркетинг и консалтинг.’’, опубликованного на сайте http://www//iamik.ru под названием «День Дружбы’’.

«Если сократить всё человечество до деревни в 100 жителей, принимая во внимание все

пропорциональные соотношения, вот как это будет выглядеть население этой деревни:

57 –азиатов; 21-европеец; 14 –американцев;8- африканцев;

52 – будут женщинами; 48- мужчинами;

70 – не белыми; 30 – белыми;

89- гетеросексуальными; 11- гомосексуальными;

6 – человек будут владеть 59% всего мирового богатства;

и все 6 будут из США;

У 80 не будет достаточных жилищных условий;

70-будут неграмотными;

50 –будут недоедать;

1- умрёт;

2- родятся;

у 1 – будет компьютер;

1 – (только один) будет иметь высшее образование.

   Если посмотреть на мир с этой точки зрения, становится ясно, что

потребность в солидарности, терпимости, образовании очень велика. Подумай об этом.

 

    Если сегодня с  утра ты проснулся здоровым, ты счастливее чем 1 млн. человек,

которые не доживут до следующей недели.

    Если ты никогда не переживал войну, одиночество тюремного заключения, агонию пыток или голод ты счастливее, чем 500 млн. человек в этом мире.

     Если ты можешь пойти в церковь (синагогу) без страха и угрозы заключения или смерти, ты счастливее, чем 3 млрд. человек в этом мире.

     Если в твоём холодильнике есть еда, ты одет, у тебя есть крыша над головой и постель, ты богаче, чем 75% людей в этом мире.

     Если у тебя есть счёт в банке, деньги в кошельке и немного мелочи в копилке, ты принадлежишь к 8% обеспеченных людей в этом мире.

     Если ты читаешь этот текст, ты благословен вдвойне, потому что:

  1. кто-то подумал о тебе;
  2. ты не принадлежишь к 2 млрд. людей, которые не умеют читать.

  Кто-то когда-то сказал”

         - Работай, как будто тебе не надо денег.

         - Люби, как будто тебе никто никогда не причинял боль.

         - Танцуй, как будто никто не смотрит.

         - Пой, как будто никто не слышит.

         - Живи, как будто на Земле рай”.

 

Найважче - пізнати самого себе ",

,, Свої здібності людина може дізнатися, тільки спробувавши докласти їх ",

,, Геній - 1% натхнення і 99% поту ".

Самореалізація людини - це здійснення його можливостей !!!

 

Вірш  В.Симоненко.(відео - фільм )   Ти знаеш, що ти – людина,

                                    Ти знаєш про це чи ні ?

                                    Усмішка твоя –єдина,

                                    Мука твоя –єдина,

                                    Очі твої – одні.

Більше тебе не буде

Завтра на цій Землі

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди,

Добрі, ласкаві й злі.

                                  Сьогодні усе для тебе.-

                                  Озера,гаї, степи

                                  І жити спішити треба-

                                  Кохати спішити треба-

                                  Гляди ж не проспи.

Бо ти на Землі –людина,

І хочеш того чи ні –

Усмішка твоя –єдина,

Мука твоя єдина

Очі твої одні.

Рефлексія

Запропонувати учасникам виховного заходу оцінити корисність заходу.

Гра «Долонька»

Мізинець  «Я думаю – я живу.» Що сподобалось?  Які знання отримав? Що мені знадобиться?

Безіменний  «Близькі»  Чим я допоміг сьогодні? Що зробив?

Середній  «Стан душі»(емоції) Чи сподобався захід? В якому я стані? Життя гарне? Що я зроблю для цього?

Вказівний  «Послуги» Кому я допоміг? Чи був я корисним? Хто допоміг мені?

Великий  «Фізичний стан» Як я себе почуваю, що мені треба зробити щоб жити довго та щасливо? Бадьорий ранок, спокійний вечір, корисна їжа, здоровий сон – чи було це сьогодні?

Кулак  «Концентрація  мети»

( Кожен палець це місце для відповідей на запитання.)

 

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\урок\img1.jpg

1

 

docx
Додано
16 лютого 2020
Переглядів
1418
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку