101-150

Додано: 12 листопада
Предмет:
50 запитань
Запитання 1

На другий день проведеного бактеріологічного дослідження випорожнень хворого з гострим кишковим захворюванням лабораторією видано попередній висновок: « патогенні штами кишкової палички не виявлено». Вивчення яких властивостей виділеної бактеріальної культури дозволило дати такий висновок?


варіанти відповідей

Цукролітичних


Протеолітичних


Морфологічних



Тинкторіальних



Антигенних


Запитання 2

Із ротоглотки хлопчика, який хворіє на хронічний тонзиліт виділили культуру кокових бактерій. У мазках вони розташовуються у вигляді ланцюжків. Які це можуть бути бактерії?

варіанти відповідей

Стрептококи

Клостридії

Стафілококи

Вібріони

Ешерихії

Запитання 3

При вивченні мокроти, взятої у хворого з підозрою на туберкульоз, приготували препарат і пофарбували його за Цілем-Нільсеном. Яка мікроскопічна картина при підтвердженні передбачуваного діагнозу?

А

варіанти відповідей

Кокоподібні мікроорганізми червоного кольору

Червоного кольору овоїдні бактерії біполярно пофарбовані

Мікроорганізми з ядром яскраво - червоного кольору і блакитною цитоплазмою

Паличкоподібні мікроорганізми в вигляді ланцюжків, фіолетового кольору

Тонкі бактерії червоного кольору

Запитання 4

Хворий 5-ти років скаржиться на сильний головний біль, блювоту, нудотою, герпетичні висипи на обличчі, лихоманку. На підставі бактеріологічних досліджень якого бактеріологічного матеріалу можливе підтвердження попереднього діагнозу - цереброспінальний менінгіт?


варіанти відповідей

Виділення бактерій N menіngitidis з слизової оболонки сечостатевої системи

Пункція спинномозкової рідини, яка витікає під тиском і має неприємний запах

Виділення уринокультури N.meningitidis

Дослідження блювоти

Виділення копрокультури N. meningitidis

Запитання 5

Після вживання тістечок,які зберігались протягом доби при кімнатній температурі, у хворого зʼявились ознаки гострого кишкового отруєння. З тістечок виділена чиста культура грам позитивних коків, які утворювали зону гемолізу на кровʼяному агарі, проявляли лецитиназну активність на жовточно-сольовому агарі, Які мікроорганізми спричинили захворювання?



варіанти відповідей

Brucella abortus

Salmonella typhimurium

Salmonella enteritidis

Staphylococcus aureus

Staphylococcis epidermidis

Запитання 6

Ветеринарний фельдшер, який працює на тваринницькій фермі звернувся до лікаря зі скаргами на болі в суглобах, лихоманку, нездужання, пітливість ночами. Хворіє близько місяця. З огляду на, що хворий працює на тваринницькій фермі і відповідні скарги, лікар запідозрив у нього бруцельоз. Який матеріал взятий у цього хворого, підлягає дослідженню в звичайній мікробіологічної лабораторії?



варіанти відповідей

Сироватка крові

Сеча

Блювотні маси

Спинномозкова рідина

Екскременти

Запитання 7

 При огляді хворої лікар-гінеколог відмітив симптоми запалення статевих шляхів. У мазку взятому із піхви, виявлено грушоподібні найпростіші з шипом, з передньої частини відходять джгутики, наявна ундулююча мембрана. Яке захворювання підозрює лікар у хворої?


варіанти відповідей

Кишковий трихомоноз

Балантидіоз

Токсоплазмоз

Лямбліоз

Урогенітальний трихомоноз

Запитання 8

Серед біологічних препаратів, отриманих генно-інженерним шляхом і впроваджених в практику, є вакцина. Проти якої вірусної інфекції вона призначена?


варіанти відповідей

Паротиту

Гепатиту В

Кору

Аденовірусної інфекції

Поліомієліту

Запитання 9

Хворий був доставлений в лікарню зі скаргами на головний біль, підвищену температуру, часті випорожнення, болі в животі з тенезмами. Лікар поставив клінічний діагноз "дизентерія?" і направив досліджуваний матеріал (випорожнення) в бактеріологічну лабораторію. Яким методом діагностики лікар-бактеріолог повинен був підтвердити або спростувати клінічний діагноз?



варіанти відповідей

Бактеріоскопічним

Бактеріологічним

Алергічним

Біологічним

Серологічним

Запитання 10

Молода людина, у якого в анамнезі була гонорея і від якої він повністю вилікувався, знову занедужав гонореєю. В даному випадку можна говорити про:



варіанти відповідей

Вторинну інфекцію

Суперінфекцію

Мікст-інфекцію

Реінфекцію

Рецидив


Запитання 11

Бактеріолог при дослідженні слизу із носоглотки, (кров ) дотримувався певних заходів щодо збереження збудників в матеріалі. При бактеріоскопічному дослідженні встановлено наявність грамнегативних коків, які нагадують кавові зерна, і розташовані парами або тетрадами. Назвіть збудника, який був ізольований бактеріологом.


варіанти відповідей

Acinetobacter calcoaceticus

Staphilococcus aureus

Neisseria gonorrhoeae

Neisseria meningitides

Moraxella lacunata

Запитання 12

Для вирішення питання ретроспективної діагностики перенесеної бактеріальної дизентерії було призначене серологічне дослідження сироватки крові з метою встановлення титру антитіл до шигел. Яку з перерахованих реакцій доцільно використати для цього?


варіанти відповідей

Зв'язування комплементу

Бактеріолізу

Пасивної гемаглютинації

Гемолізу

Преципітації

Запитання 13

При мікроскопії мазків, пофарбованих метиленовою синькою, виявлені палички з булавоподібними стовщеннями на кінцях, схожі з C.diphteriae. Який із наведених методів фарбування слід застосувати додатково для уточнення припущення, яке виникло?


варіанти відповідей

Ожешко

Нейссера

Ціля-Нільсена

Здродовського

Козловського

Запитання 14

Від хворого з діагнозом дизентерія було виділено шигелу зі здатністю продукувати екзотоксин. Про який вид шигел йде мова?


варіанти відповідей

Шигела Зонне

Шигела Бойда

Шигела Флекснера

Шигела дизентерії

Шигела Нью-Кастла

Запитання 15

У хворого з нагноєнням рани при бактеріологічному дослідженні ранового вмісту виявлено грамнегативну паличку, яка на МПА утворює напівпрозорі слизові колонії синьо-зеленого кольору з перламутровим відтінком. Культура має специфічний запах фіалок або жасмину. Який вид збудника виділений з рани хворого?


варіанти відповідей

P. vulgaris

S. pyogenes

S. Faecalis

P. aeruginosa

S. aureus

Запитання 16

До інфекційної лікарні надійшов ветеринарний лікар з підозрою на бруцельоз. За допомогою якого серологічного тесту можна підтвердити діагноз?



варіанти відповідей

Реакція аглютинації Райта

Реакція преципітації Асколі

Реакція звʼязування комплементу Васермана

Реакція аглютинації Відаля

Реакція аглютинації Вейгля

Запитання 17

У мазках, які були виготовлені з харкотиння хворого на туберкульоз легень мікобактерій не виявлено. Яким методом можна підвищити імовірність виявлення мікобактерій в харкотині?



варіанти відповідей

Мікроскопія препаратів, пофарбованих за Цілем-Нільсеном

Гомогенізації і флотації

Мікроскопія нативних мікропрепартів

Прайса і Школьнікової


Темнопольна мікроскопія

Запитання 18

При якій інфекції у перший період її розвитку відзначається різке повнокрівʼя судин зіву, мигдаликів, слизової оболонки порожнини рота, язика ("малиновий язик")?



варіанти відповідей

Коклюш

Дифтерія

Кір

Менінгококова інфекція

Скарлатина


Запитання 19

В селищі у декількох господарствах було виявлено масову загибель щурів. Виникла підозра, що причиною може бути чума. Які постмортальні дослідження тварин слід провести з метою екстреного встановлення збудника інфекції?


варіанти відповідей

Реакція аглютинації

Реакція звʼязування комплементу

Реакція кільцепреципітації

Реакція нейтралізації

Реакція пасивної аглютинації

Запитання 20

Хворому на паратиф А інфекціоніст на 3-му тижні захворювання призначив повторне бактеріологічне дослідження. Який матеріал слід взяти для виділення збудника?




варіанти відповідей

Кров

Блювотні маси

Ліквор

Харкотиння

Випорожнення

Запитання 21

В лабораторію направлено матеріал білуватого нашарування із слизових оболонок ротової порожнини. Висів матеріалу зроблено на середовище Сабуро, відмічено ріст сметаноподібних колоній, бактеріоскопія виявила короткі бруньковані нитки. До збудників якої інфекції відносять ізольовані мікроорганізми ?



варіанти відповідей

Хламідіоз

Мікоз

Мікоплазмоз

Рікетсіоз

Спірохетоз

Запитання 22

Хатня муха потрапила до лікарняного кабінету. Збудників яких захворювань вона може передати механічно:


варіанти відповідей

Поворотний тиф

Холера, дизентерія, черевний тиф

Лейшманіоз

Висипний тиф

Енцефаліт

Запитання 23

У хворого виділено чисту культуру коринебактерій дифтерії. Яку імунологічну реакцію слід використати для виявлення токсигенності бактерій?


варіанти відповідей

Зв'язування комплементу

Преципітації в агарі

Непрямої гемаглютинації

Аглютинації

Гальмування гемаглютинації

Запитання 24

З центрифугату порції сечі, одержаної від хворого з підозрою на туберкульоз нирок, приготували препарат для мікроскопії. Який метод фарбування препарату використовують для виявлення збудника?


варіанти відповідей

За Ожешко

За Бурі

За Грамом

За Цілем-Нельсеном

За Леффлером

Запитання 25

Після вживання мʼясних консервів у хворого Н. зʼявились двоїння в очах, сильний головний біль, порушення ковтання, утруднене дихання, мʼязова слабкість. Поставлено діагноз ботулізм. З яким фактором патогенності повʼязані клінічні прояви цього захворювання?


варіанти відповідей

Гемолізин

Екзотоксин

Плазмокоагулаза

Ендотоксин

Фібринолізин

Запитання 26

 Із ротової порожнини стоматологічного хворого виділено стрептококи, які на кровʼяному агарі утворюють мілкі напівпрозорі колонії, оточені зеленуватою зоною. До якої групи стрептококів вони відносяться?


варіанти відповідей

Ентерококи

Карієсогенні

Токсигенні

Патогенні

Альфа-гемолітичні

Запитання 27

У хворого Б. в анамнезі епідемічний висипний тиф (хворів 5 років тому). Після перенесеного ГРВІ на фоні зниження імунітету з'явились ознаки тифу. Загострення сталось за рахунок бактерій, які залишились в організмі хворого. Як називається ця форма інфекції?


варіанти відповідей

Реінфекція

Рецидив

Вторинна інфекція

Супер інфекція

Змішана інфекція

Запитання 28

До інфекційного відділення госпіталізовано хворого зі скаргами на багаторазовий пронос та блювоту, біль у мʼязах ніг, слабкість, запаморочення. Після огляду лікар виставив попередній діагноз "холера". Як необхідно досліджувати матеріал від хворого для експрес діагнозу?



варіанти відповідей

PA

Пряма і непряма РІФ

Біологічним методом

Серологічним методом

Бактеріологічним методом

Запитання 29

У хворого з підозрою на грип взяли для дослідження змив носоглотки , яким потім будуть заражені курячі ембріони для виділення вірусу. Яким чином слід обробити патологічний матеріал перед зараженням?



варіанти відповідей

Розчином антибіотиків

Розчином трипсину

Прогрівання до 60 ° С

Багаторазовим (заморожуванням /відморожуванням)

Діагностичної сироваткою

Запитання 30

При мікроскопічному дослідженні виділень з уретри хворого гострим уретритом виявлені бобоподібної форми мікроорганізми діаметром до 1 мкм, розміщені

попарно,

розташовані всередині лейкоцитів. Які це мікроорганізми?


варіанти відповідей

Стафілококи

Гонококи

Стрептококи

Тетракоки

Менінгококи

Запитання 31

Для серологічної діагностики черевного тифу використовують реакцію Відаля. Який механізм взаємодії антигенів та антитіл лежить в її основі?


варіанти відповідей

Гемоліз

Імобілізація бактерій

Аглютинація

Преципітація

Бактеріоліз

Запитання 32

У хворого встановлено попередній діагноз - токсоплазмоз. Який матеріал було використано для діагностики цієї хвороби?

варіанти відповідей

Харкотиння

Фекалії

Кров

Сеча

Дуоденальний вміст

Запитання 33

Лікар, оглядаючи під мікроскопом мазок крові, зафарбований за Романовським, виявив найпростіші у формі півмісяця, протоплазма яких вакуолізована і забарвлена в блакитний колір, а ядро в – червоний. Які найпростіші наймовірніше були в крові?


варіанти відповідей

Лейшманії

Трипанасоми

Токсоплазми 

Лямблії

Балантидії

Запитання 34

 Людина, яка проживала в ендемічному вогнищі, перехворіла 3-денною малярією. Після переїзду в іншу місцевість, через 1,5 року після переїзду захворіла малярією знову. Яка найбільш вірогідна форма цього захворювання?


варіанти відповідей

Рецидив

Реінфекція

Суперінфекція

Персистуюча інфекція

Вторинна інфекція


Запитання 35

Потерпілому в автомобільній катастрофі з переломом нижньої щелепи була надана екстрена допомога і введена протиправцева сироватка, проте через 2 місяці хворий доставлений в інфекційне відділення з симптомами "пізнього" правця. Як правильно потрібно було провести профілактику правця щоб уникнути зазначених ускладнень?


варіанти відповідей

Ввести велику дозу антитоксичної сироватки

Провести активно-пасивну профілактику

правця

Ввести протиправцеву людський гамма-глобулін

Зробити переливання крові

Провести автогемотерапію

Запитання 36

До інфекційної клініки надійшла дівчинка 7-ми років із високою температурою, скаргами на біль у горлі, загальну слабкість. Лікар запідозрив дифтерію. Що із перерахованого є вирішальним для підтвердження діагнозу після виділення чистої культури збудника?


варіанти відповідей

Проба на токсигенність

Виявлення у збудника волютинових зерен

Проба на цистиназу

Гемолітична здатність збудника

Фаголізабельність

Запитання 37

У пацієнта із виразки, яка розташована на слизовій оболонці ротової порожнини, при забарвленні за Романовським-Гімза виявлені тонкі звивисті форми мікроорганізми блідо-рожевого кольору із 12-14 завитками та загостреними кінцями. Якому збуднику властиві такі ознаки?



варіанти відповідей

Збуднику поворотного тифу

Збуднику содоку

Збуднику сифілісу

Збуднику кампілобактеріозу

Збуднику лептоспірозу


Запитання 38

При санітарно-бактеріологічному дослідженні води методом мембранних фільтрів виявлено дві червоні колонії на мембранному фільтрі (середовище Ендо), через який пропустили 500 мл досліджуваної води. Розрахуйте колі-індекс тa колі-титр досліджуваної води.



варіанти відповідей

250 та 4

2 та 500

500 та 2

4 та 250

250 та 2


Запитання 39

 До лікаря звернувся хворий із скаргами на те, що йому важко відкривати рот (тризм). В анамнезі колота рана нижньої кінцівки. При якій інфекції можливі такі симптоми?



варіанти відповідей

Правець

Ранова анаеробна інфекція

Туляремія

Бруцельоз

Кашлюк

Запитання 40

 У хворого з підозрою на "дифтерію" виділено грампозитивні палички з невеликими потовщеннями на кінцях. Який вирішальним в підтвердженні діагнозу?



варіанти відповідей

Проба на цистиназу

Гемоліз еритроцитів

Виявлення волютинових зерен

Біохімічна активність

Визначення токсигенності

Запитання 41

Від хворого з підозрою на черевний тиф виділено чисту культуру збудника, яку ідентифіковано за морфологічними, культуральними та біохімічними властивостями як сальмонела тифу. Яке дослідження слід застосувати для остаточної ідентифікації збудника?


варіанти відповідей

Серодіагностику

Алергодіагностику

Сероідентифікацію

Антибіотикограму

Фаготипування

Запитання 42

Пацієнт через 15 діб після повернення з багатомісячного плавання в районах Середземномор’я та Західної Африки відчув слабкість, головний біль, періодичні підвищення температури. Лікар запідозрив у хворого малярію. Який із перерахованих методів є найбільш адекватним в діагностиці даного захворювання?

варіанти відповідей

Серологічний

Мікроскопічний

Мікробіологічний

Алергічний

Біологічний

Запитання 43

У пологовому будинку новонародженому слід виконати щеплення проти туберкульозу. Який препарат необхідно при цьому використати?

варіанти відповідей

Вакцину АКДП

Вакцину EV.

Вакцину БЦЖ.

Вакцину СТІ.

Туберкулін.

Запитання 44

У людини встановлено попередній діагноз токсоплазмоз. Який матеріал використано для діагностики цієї хвороби?



варіанти відповідей

Кров

Харкотиння

Сеча

Дуодентальний вміст

Фекалії

Запитання 45

При обстеженні на бактеріоносійство черевного тифу у сироватці крові кухарки С. шкільної їдальні виявлені Vi-антитіла. Яка з перелічених реакцій була використана у даному випадку?



варіанти відповідей

РІФ

РНГА

Реакція Відаля

ФА

РЗК

Запитання 46

До інфекційного відділення госпіталізовано пацієнта з попереднім діагнозом: черевний тиф. Хворіє впродовж трьох днів. Температура – 390 С. Який метод лабораторної діагностики треба застосувати для підтвердження діагнозу?


варіанти відповідей

Виділення копрокультури

Виділення уринокультури

Виділення гемокультури

Серологічний метод

Виділення білікультури

Запитання 47

У пацієнта з попереднім діагнозом "Сифіліс" лаборант взяв сироватку крові для постановки імунної реакції, яка основана на виявлені антитіл, які припиняють рух трепонем і призводять до їх загибелі. Яку реакцію було використано для діагностики?



варіанти відповідей

Реакція нейтралізації

Реакція звʼязування комплементу

Реакція іммобілізації

Реакція аглютинації

Реакція преципітації

Запитання 48

У відділенні щелепно-лицевої хірургії в хворого виникло гнійне ускладнення. Під час бактеріологічного дослідження матеріалу із рани виділено культуру, що утворювала пігмент синь-зеленого кольору. Який мікроорганізм найвірогідніше є збудником інфекції?



варіанти відповідей

B.anthracis

Bacillus subtilis

Klebsiella pneumoniae

Proteus vulgaris

Pseudomonas aerugiosa


Запитання 49

При бактеріологічному дослідженні проб сметани виділені ізольовані культури S.aureus. Як довести етіологічне значення ізольованої культури S.aureus як збудника харчового отруєння, яке виникло серед групи споживачів сметани?



варіанти відповідей

Визначення гемотоксинів

Визначення лецитиназної активності

Виявлення ентеротоксину

Визначення цукролітичних властивостей

Визначення плазмокоагулазної активності

Запитання 50

У дитини 7-ми років, хворої на ангіну, був взятий мазок з поверхні мигдаликів і засіяний на кровʼяний агар. Через добу виросли колонії стрептококів, навколо яких середовище стало прозорим. Наявність якого фактора патогенності збудника виявило це дослідження?



варіанти відповідей

Лейкоцидин

Ендотоксин

Нейрамінідаза

Бета-лактамаза

Гемолізин


Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест