Проаналізуйте уривок зі спогадів лідера кримських татар, народного депутата України Мустафи Джемілєва: «До речі, "статистика", що на "референдумі" було 83 % кримчан, із яких 96 % або 98 % висловилися за приєднання до Російської Федерації – абсолютна брехня. Ніколи такої активної участі в голосуванні не було й бути не може, там люди працюють у різних регіонах, а голосувати треба за місцем проживання. Зі 180 тис. кримських татар на "дільниці" прийшло тільки 900, до того ж більшість із них наївно думала, що потрібно сказати про своє бажання бути в складі України. І ми маємо секретне донесення ФСБ Криму своєму начальству в Москві. Реальна участь була 34,2 %, і не всі голосували за приєднання до РФ».
Події якого року описано в ньому?
Прочитайте фрагмент історичного документа та виконайте завдання.
«Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їх зобов’язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі (НБСЄ) поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.., [а також] підтверджують зобов’язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй…»
У якому році одна з країн-підписантів порушила умови, зазначені в цитованому документі?
Установіть відповідність між періодом (1–4) в історії України та поняттями й термінами (А – Д), які потрібно використовувати, характеризуючи його.
Україна в умовах незалежності (1991 р. – початок ХХІ ст.)
Коли Україна стала членом Світової організації торгівлі?
Установіть відповідність між датами та подіями.
28 листопада 2006 р.
Поруч із третім Президентом України на фотографії –
Започаткування системи олігархічних фінансово-промислових груп було характерним для соціально-економічного життя України в період
Яке явище сучасності України відображено на карикатурі?
Завдання 66
Установіть відповідність між періодом в історії України та поняттями й термінами, які потрібно використовувати, характеризуючи його.
Україна в умовах незалежності (1991 р. – початок ХХІ ст.)
Увідповідніть подію та рік, коли вона відбулася.
обрання України членом Ради Європи (РЄ)
Яке фото слід використовувати для ілюстрації подій Революції гідності?
Зображений рисунок слід використовувати для ілюстрації подій
«Не зміна облич при владі, а зміна системи, і найголовніше - пошук інструментарію для зміни цієї системи», на думку письменниці та публіциста О. Забужко, стало гаслом
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
«Це був протест не лише проти показової спроби принизити й упокорити українське суспільство – демонстративно не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. Це був вибух протесту проти дикого цинізму й аморальності тогочасної влади в Україні».
В уривку йдеться про
Вкажіть фото 2014 року.
В якому році відбулася подія зображена на фото
Зображення українських поетів у стрит-арт інтерпретації на будівлях Києва з’явилися з метою
Проаналізуйте уривок з історичного джерела:
«О 10.00 відкрито сесію Верховної Ради України, виступив Олександр Турчинов і заявив: “Більшість виконувачів обов’язків міністрів зникли в невідомому напрямку. Також невідомо, де перебуває президент. Тому єдиним легітимним органом у країні є Верховна Рада. Якщо впродовж декількох годин не буде встановлено місцезнаходження президента, парламент має проголосувати за постанову про відновлення конституційного ладу”».
Коли відбулася подія, про яку йдеться в ньому?
Увідповідніть подію з її наслідком.
«Революція Гідності»
Виникнення в суспільному повсякденному лексиконі поняття «Небесна сотня» зумовлено
У листопаді 2016 р. Український інститут національної пам’яті та Український дім презентували мультимедійний виставковий проєкт «Відважні: наші герої», що відтворював образи різних поколінь українців ХХ – ХХІ століть через реконструкцію революційної атрибутики та вбрання учасників подій доби Української революції, Холодного Яру, Української повстанської армії, Революції на граніті, Помаранчевої революції, революції Гідності
На фото зображено один із плакатів цього проєкту.
З’ясуйте, яке з наведених тверджень відображає ідею, покладену в основу плаката.
Установіть відповідність між назвою періоду в історії України та поняттями й термінами, які потрібно використовувати, характеризуючи його.
Україна в умовах незалежності (1991 р. - початок ХХІ ст.)
Які судження щодо зображеного плаката, створеного в роки незалежності, є правильними?
На карикатурі відображено запити сучасного українського суспільства щодо
Поява та поширення в сучасному українському суспільстві поняття «кіборги» зумовлено
Увідповідніть період в історії України з поняттями й термінами, які потрібно використовувати для його характеристики.
Україна в умовах незалежності (1991 р. – початок XXI ст.)
Увідповідніть подію з її наслідком.
російська збройна агресія проти України
Спеціальна місія якої міжнародної організації здійснює на Донбасі моніторинг і верифікацію виконання Мінських домовленостей?
2014 рік – це рік, коли Україна
Плакат, зображений на фото, присвячено обороні
Події «Революції гідності» стали каталізатором
Поява в європейських засобах масової інформації зображеної карикатури зумовлена
Увідповідніть рік прийняття документа із цитатою з нього.
2014 р.
Укажіть фото Президента України, за каденції якого стали можливими зміни, описані в уривку джерела: «Адже за будь-яких умов оформлення візи потребує кількох днів, а з безвізом громадянин України може будь-коли перетинати кордон і в'їжджати до ЄС. Під дією безвізу український турист став почувати себе значно більш вільним, ніж раніше. Він набув можливості вибирати між значно більшою кількістю пропозицій відпочинку й подорожей, ніж за умов візового режиму».
У якому році Національним банком України випущено монету, зображену на фото?
Яке поняття треба використати, визначаючи головну ідею карикатури?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома