Яка політична партія, що діяла на Західній Україні в 1930-х рр., використовувала терористичні методи боротьби?
Визначте заходи, що характеризують політику польського уряду щодо українських земель у 1927–1937 рр.
Укажіть подію, що викликала такий коментар сучасника:
«Відділи озброєної жандармерії та кавалерійські полки з артилерією за наказом польської влади пішли хрестовим походом проти беззбройного українського населення Східної Галичини. Шляхи цих каральних експедицій позначені ганебним насильством над українським населенням, руйнуванням і нищенням бібліотек, будинків просвітніх і економічних організацій та різного приватного майна...»
Для якого року були характерними події, описані в уривку з історичного джерела: «У селі Копилів Сокальського повіту Львівського воєводства знищене приміщення читальні, подерто бібліотечні книжки і портрети Шевченка і Франка. Після знищення читальні установлено людей перед читальнею і змушено їх кричати: "Хай живе Пілсудський!"...»?
У якому уривку з історичного джерела відображено один із заходів, спрямованих на асиміляцію українців у 1920–1930-х роках?
«..Від нинішнього дня весь український національний табір виступає як одна цілісність, стає в одній оборонній і бойовій лаві, в одній суцільній фаланзі під назвою Українського Національно-Демократичного Об'єднання...
Для здійснення права нації [ права самовизначення українського народу] УНДО змагатиметься всіма доцільними засобами, визнаючи лише ті акти й рішення, які створюють представники українського народу легально, відкидаючи всі акти насильства... УНДО обстоюватиме й розбудовуватиме єдиний український національний фронт, прагнучи до культурної, економічної й політичної спільності української нації...»
У якому році оприлюднено цитований документ?
Коли було створено українську партійно-політичну організацію, програмові засади якої процитовано:
«У часи визвольної боротьби лише національна диктатура, витворена в ході національної революції, може забезпечити внутрішню силу Української Нації та найбільшу її відпорність назовні»?
Яка українська партія в 1920 – 1930-ті рр. мала найбільше представництво в польському Сеймі?
Факти біографії якого історичного діяча наведено в уривку джерела: «Одночасно з роботою в Таємному університеті... стає членом Головної управи товариства "Просвіта", ...із середини 1920-х років виступає одним із фундаторів Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії 1920-х – 1930-х рр. ...»?
«Лінія Керзона» - це тимчасовий кордон між…
До складу яких держав входили українські землі у 1920-30-х рр.?
Яка українська політична партія, що діяла на Західній Україні в 1930-х рр., використовувала терористичні методи боротьби?
На цих фото зображено:
Встановіть варіант, що вказує на правильну хронологічну послідовність зазначених історичних подій
А. створення ОУН
Б. ухвалення закону про осадництво
В. вбивство оунівцями міністра Б. Перацького
Г. заснування УНДО
Д. створення концтабору в Березі Картузькій
Установіть правильність тверджень.
1. Лідерами конституціоналістів УНДО були такі авторитетні політичні діячі, як Є. Коновалець, С. Бандера, М. Лебідь та Д. Донцов.
2. Значну роль у західноукраїнському суспільстві міжвоєнної доби відігравала греко-католицька церква, очолювана митрополитом Андреєм Шептицьким
Коли було створено українську партійно-політичну організацію, програмові засади якої процитовано:
«У часи визвольної боротьби лише національна диктатура, витворена в ході національної революції, може забезпечити внутрішню силу Української Нації та найбільшу її відпорність назовні»?
Установіть послідовність фактів біографії діяча, зображеного на фото (кілька відповідей)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома