До медсестри звернулась хвора 40-ка років із скаргами на загальну слабість, зниження працездатності та бадьорості, погіршення пам’яті, раннє посивіння волосся, зниження еластичності шкіри та появу зморшок. Визначте вид старіння:
Пацієнт 46-ти років скаржиться на біль у колінних, ліктьових суглобах «летючого характеру» який посилюється при рухах, температуру 37,50С ввечері. В анамнезі - часті ангіни. При огляді суглобів спостерігаються припухлість, почервоніння. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
Хворий скаржиться на наростаючу м’язову слабкість, підвищену втомлюваність, зниження працездатності, безсоння, періодичний біль в животі, нудоту. Об’єктивно: шкірні покриви бронзового відтінку, відмічається пігментація слизової оболонки порожнини рота. Пульс - 80/хв., ритмічний, слабкого наповнення і напруження. АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Про яке захворювання можна подумати?
У пацієнта діагноз: гострий гломерулонефрит. Які зміни кольору сечі можна спостерігати при цьому захворюванні?
Пацієнту 32-х років, який лікується з приводу бронхіальної астми, лікар призначив загальний аналіз харкотиння. Яка з перерахованих ознак найбільш характерна для нього?
Пацієнт госпіталізований в гематологічне відділення з підозрою на гострий лейкоз. Який метод обстеження має важливе діагностичне значення?
Пацієнтка 36-ти років звернулася до медичної сестри з приводу появи впродовж останніх декількох місяців швидкої втомлюваності, постійного серцебиття, дратівливості, пітливості, схуднення. Зі слів пацієнтки, вказані зміни з’явились після стресу. Об’єктивно: стовщення шиї в нижній третині, екзофтальм, тремор пальців рук. Про яке захворювання може подумати медсестра?
Медична сестра спостерігає за калом пацієнта 42-х років. Випорожнення рясні, смердючі, швидко стають водянистими, з домішками слизу і зеленуватим відтінком. Такий характер випорожнень вказує на хворобу:
Пацієнт 50-ти років доставлений у приймальне відділення з такими проблемами: гострий біль у ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, триває понад 30 хвилин. Зі слів пацієнта: вживав нітрогліцерин під язик тричі, але біль не минав. Яке захворювання запідозрить медична сестра?
У хворого 30-ти років, що має в анамнезі виразкову хворобу шлунка, раптово погіршився загальний стан. З’явились різка слабкість, нудота, блювання. Блювотні маси кольору «кавової гущі» Яке ускладнення виразкової хвороби найбільш імовірне?
У хворого на цукровий діабет поступово погіршується стан, з’явились м’язова гіпотонія, млявість сухожильних рефлексів, шкіра бліда, суха, при диханні чути запах ацетону, артеріальна гіпотензія, тахікардія, нудота, тонус очних яблук знижений. Для якого стану характерні такі проблеми пацієнта?
Жінка скаржиться на біль у надчеревній ділянці, що виникає через 3-4 години після їжі, вночі. Полегшення настає після прийняття їжі. Що запідозрить медична сестра?
У приймальне відділення інфекційної лікарні доставлено хворого на 3-й день хвороби. Стан хворого важкий. Скарги на раптове підвищення температури, повторну носову кровотечу, біль у литкових м’язах, попереку. Об’єктивно: шкіра і склери помірно жовтушні, збільшені печінка, селезінка, впродовж 8 годин хворий не виділяє сечу. Яке захворювання у хворого?
У хворого 25-ти років температура тіла - 380С, біль у горлі, мигдалики набряки гіперемовані, покриті щільною сірою плівкою, яка поширена на дужки, язичок, плівка не знімається, поверхня кровоточить. Імовірний діагноз:
Пацієнт 62-х років звернувся до АЗ-ПСМ зі скаргами на блювання, відчуття нудоти натще і тяжкості у правому підребер’ї, слабкість, нездужання. Погіршення самопочуття пов’язує з прийомом жирної їжі, після якої з’являється гострий біль у правому підребер’ї з іррадіацією в праву лопатку. Хворіє протягом 3-х років. Об’єктивно: шкіра і видимі слизові оболонки - з жовтушним відтінком. Печінка - біля краю реберної дуги. Позитивні симптоми Кера, Ортнера. Яке захворювання може запідозрити сімейна медична сестра?
Пацієнтка скаржиться на загальну слабкість, серцебиття, зміни смаку (бажання їсти крейду). Згадані вище скарги виникли під час вагітності, продовжуються 1,5 року. Що запідозрить медична сестра?
Які препарати антитіл використовують для пасивної профілактики інфекційних хвороб?
Який з симптомів буде позитивним у хворого на менінгіт?
У пацієнта скарги на тупі ниючі болі під правим підребер’ям з іррадіацією під праву лопатку, відчуття гіркоти у роті. Лікарем призначене сліпе зондування з холекінетиками. Підготуйте необхідні лікарські засоби:
Під час внутрішньовенного введення цефтриаксону стан пацієнта раптово погіршився: шкіра бліда, волога. Пульс - 120/хв. Артеріальний тиск - 60/40 мм рт.ст. Назвіть лікарські засоби, які застосує медична сестра для надання невідкладної допомоги під час залежних медсестринських втручань:
У пацієнта 62-х років - інфаркт міокарда. Який серед запропонованих нижче засобів застосує медична сестра за призначенням лікаря для зняття больового синдрому?
У пацієнта скарги на інтенсивний розпираючий головний біль без чіткої локалізації, нудоту, блювання, світлобоязнь, підвищення температури тіла до 39°С. При огляді: ригідність м’язів потилиці на 3 пальці, симптом Керніга з обох сторін. Рухи очних яблук обмежені, конвергенція порушена. Сухожилкові рефлекси D=S, високі. Парезів немає. Яку діагностичну процедуру треба провести для установлення діагнозу?
У хворої 32-х років при медсестринському обстеженні на шкірі правої гомілки виявлено вогнище еритеми та набряку на тлі яких розташовуються папули, мікровезикули, точкові ерозії; на поверхні яких виступають крапельки серозного ексудату у вигляді роси. Якому захворюванню відповідають наведені дані об’єктивного обстеження?
Хвора 36-ти років потрапила у стаціонар, скаржиться на виражену задишку, періодичні болі в ділянці серця, швидку втомлюваність, запаморочення. В анамнезі: ревматична хвороба. У пацієнтки діагностовано: аортальний стеноз. Якого зручного положення надасть медична сестра пацієнтці?
Медсестра поліклініки надає допомогу хворому на стенокардію, який скаржиться на біль стискаючого характеру за грудиною, що віддає у ліву руку. Біль з’явився після підняття по сходах. Який засіб слід використати у першу чергу?
Хворий 19-ти років знаходиться на лікуванні в інфекційному відділенні. Відмічається різке погіршення стану: температура тіла – 390С, блідість шкірних покровів, з’явилася «зірчаста» геморагічна висипка, з некрозом у середині, переважно на сідницях та нижніх кінцівках. АТ- 90/40 мм рт.ст. Про яке захворювання слід думати?
Пацієнту, хворому на цукровий діабет, ввели 32 ОД інсуліну. Раптово у нього з’явились різка слабкість, пітливість, відчуття голоду і він втратив свідомість. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
Хвора 56-ти років вагою 120 кг. звернулась зі скаргами на ниючий біль в колінних, гомілкових та кульшових суглобах, який виникає під час рухів і в стані спокою, підсилюється під вечір, при зміні погоди і при фізичному навантаженні, кульгавість при ході. Колінні суглоби деформовані. Рухи супроводжуються хрускотом. Це характерно для:
Пацієнт скаржиться на схуднення, загальну слабкість, біль в правій підреберній ділянці, здуття живота, нудоту, свербіж шкіри. При огляді: асцит, розширена венозна сітка навколо пупка, жовтяничний відтінок шкіри і склер. В анамнезі: вірусний гепатит. Дієти не дотримувався, зловживав алкоголем. Яке захворювання слід запідозрити?
У хворого 29-ти років раптово з’явилась загальна слабкість, головний біль, носова та легенева кровотечі, біль у горлі під час ковтання. Об’єктивно: температура тіла - 39,00С, у мигдаликах - виразково-некротичні зміни. Збільшені шийні, пахвові лімфатичні вузли, спленомегалія. В аналізі крові: бласти. Клінічна картина характерна для:
Пацієнт 48-ми років скаржиться на постійну задишку, періодично біль в грудній клітці, кашель. Хворіє 15 років. Тривалий час працював шахтарем. Грудна клітка діжкоподібної форми. Над легенями коробковий звук, місцями притуплений. Яке захворювання слід запідозрити?
У тракториста після обприскування сільськогосподарських угідь фосфорорганічними пестицидами з’явилися слинотеча, блювання. Об’єктивно: міоз, блідість шкіри, АТ- 80/50 мм. рт.ст. Який препарат слід застосувати при наданні медичної допомоги?
Пацієнтка доставлена в приймальне відділення зі скаргами на слинотечу, нудоту, блювання, біль у животі, сльозоточивість, порушення зору. Ці явища виникли після знищування мух і комарів. Яке отруєння запідозрить медична сестра у пацієнта?
У пацієнта 60-ти років, що хворіє на гіпертонічну хворобу, виник напад ядухи, кашель з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. Яке ускладнення розвинулось у пацієнта?
До приймального відділення звернулась жінка із скаргами на запаморочення, нудоту, сильний головний біль в ділянці потилиці, миготіння мушок перед очима. Об’єктивно: обличчя гіперемійоване, пульс - 92/хв., АТ- 180/100 мм рт.ст. Який стан розвинувся у пацієнта?
Пацієнтка 58-ти років поступила у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При медсестринському обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбільш доцільно підготувати медсестрі для надання невідкладної допомоги?
У пацієнта після фізичного перевантаження виник напад болю у правому підребер’ї з іррадіацією в праве плече, нудота, блювання, яке не принесло полегшення, здуття живота. Язик сухий, обкладений. Шкіра і склери жовтушні. Для якого стану характерні вказані проблеми пацієнта?
Яке ускладнення може розвинутись в гострий період Інфаркту міокарда?
У пацієнта, який працює в друкарському виробництві, виник переймоподібний біль у животі, закрепи, солодкий присмак у роті, біль у голові, запаморочення. Навколо ясен і зубів - лілово-сіра смужка. Для якого отруєння характерні ці симптоми?
У пацієнтки, після укусу бджоли, виник набряк обличчя, особливо набрякли губи і шия. Потім з’явилась ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, осиплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнтки?
До дільничної медичної сестри звернулась хвора 53-х років зі скаргами на головний біль переважно у потиличній ділянці, нудоту, блювання. При огляді: пульс - 89/хв., ритмічний, АТ- 210/120 мм рт.ст. Який препарат введе медсестра хворій за призначенням лікаря?
Пацієнт госпіталізований з підозрою на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки. До якого додаткового методу обстеження необхідно медичній сестрі підготувати пацієнта?
Пацієнт 21 року знаходиться в ендокринологічному відділенні з приводу цукрового діабету. За дотриманням пацієнтом якої дієти повинна стежити медична сестра?
Пацієнт 36 років знаходиться на лікуванні в гематологічному відділенні з такими проблемами: біль голови, головокружіння, блідість шкіри з жовтяничним відтінком, відчуття повзання “мурашок”, затерплість у кінцівках, яскравочервоний, гладкий, болючий язик. Який продукт медична сестра порекомендує пацієнту з метою дієтотерапії?
Пацієнт госпіталізований в гематологічне відділення з підозрою на гострий лейкоз. До якого методу обстеження, який має важливе діагностичне значення, медична сестра повинна підготувати пацієнта?
Під час обстеження медична сестра визначила проблеми пацієнта: задишка, ціаноз, набряки на ногах, збільшення печінки, асцит. Вкажіть, для якого стану це характерно:
Найбільш інформативним методом діагностики хронічного гастриту є:
Пацієнт з підозрою на хронічний гастрит знаходиться на обстеженні. Назвіть сучасний метод визначення секреторної функції шлунка:
Який метод обстеження дозволяє виявити у хворого на виразкову хворобу
хелікобактерну інфекцію?
Який прилад застосує медична сестра для визначення рівня глюкози в крові
експрес-методом?
Пацієнтка перебуває на лікуванні в гастроентерологічному відділенні з приводу виразкової хвороби. Лікар призначив дослідження калу на приховану кров. Які харчові продукти необхідно виключити з раціону пацієнта з метою підготовки до дослідження?
Які проблеми може виявити медична сестра у хворого на ревматоїдний артрит?
Пацієнт скаржиться на відсутність апетиту, переважно до м’ясної їжі, відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, нудоту, втрату маси тіла на 5 кг. Об’єктивно: блідість шікри, пальпація надчервної ділянки болісна. У калі позитивна реакція на приховану кров. До якого дослідження м/с повинна підготувати пацієнта?
Який лікарський засіб можна прийняти пацієнту з нападом бронхіальної астми?
Який характер кашлю визначає медсестра у пацієнта із сухим плевритом?
Назвіть головне ускладнення ревматоїдного артриту.
Медична сестра, навчаючи пацієнта методиці тюбажу (сліпого зондування), рекомендує вживати натще один із жовчогінних засобів:
Медсестра гематологічного відділення виявила у пацієнта поступовий прогресуючий розвиток хвороби з тривалим підвищенням температури тіла до 38-390С хвилеподібного характеру, збільшення підщелепних, шийних, аксилярних, пахвинних лімфовузлів. Яке медсестринське втручання слід запланувати на ІІІ етапі медсестринського процесу?
Які медсестринські втручання необхідно здійснити для вирішення пріоритетної проблеми пацієнта при гострому інфаркті міокарда?
Які залежні медсестринські втручання необхідно здійснити під час реалізації плану догляду за пацієнтом при гіпертонічній хворобі?
Який найбільш характерний симптом системної склеродермії медична сестра може виявити під час огляду пацієнта?
Вагітна пацієнтка 22 років, мешканка Прикарпаття, звернулась у поліклініку з метою перевірки стану здоров’я. Скарг немає. Старша сестра пацієнтки була прооперована з приводу вузлового зобу. Під час об’єктивного обстеження відхилень від норми не виявлено. Які поради слід надати пацієнтці?
Пацієнт 42 років поскаржився медсестрі, що він кашляє та виділяє харкотиння 3 місяці поспіль протягом 2-х років. Про яке захворювання можна подумати в даному випадку?
У пацієнта 35 років лікар запідозрив недостатність мітрального клапану. До якого обстеження підготує його медсестра для уточнення діагнозу?
Хворий знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні з діагнозом: “Гострий гастрит”. Яку з перерахованих проблем пацієнта можна вважати приоритетною?
Хворий знаходиться на лікуванні у гастроентерологічному відділенні з діагнозом “Хронічний холецистит”. Яку з перерахованих проблем пацієнта можна вважати пріоритетною?
У хворої М., 47 , яка хворіє на гіпертонічну хворобу 4 роки, після зміни метереологічних умов, з’явилась загальна слабкість, запаморочення, різкий головний біль в потиличній ділянці, нудота. АТ 190/100 мм рт.ст. Такий стан характерний для:
У пацієнта після фізичного навантаження виникає напад стискаючого болю за грудиною тривалістю 3 – 5 хвилин з іррадіацією в ліву руку. Який препарат можна використати для зняття болю?
У пацієнта 67 р., хронічна серцева недостатність. Яке положення треба надати пацієнту для полегшення задишки?
Пацієнтка страждає хронічним гепатитом. Лікар призначив медикаментозне лікування. Які із призначених препаратів відносяться до гепатопротекторів?
У пацієнта виражена задишка. При обстеженні діагностували наявність рідини в плевральній порожнині. До якого втручання повинна підготувати пацієнта медична сестра?
У пацієнта на цироз печінки розвинувся асцит. До якого втручання повинна підготувати пацієнта медична сестра?
Пацієнтка скаржиться на загальну слабкість, спотворення смаку, появу “заїдів” у куточках рота, підвищену ламкість нігтів і волосся. Протягом останніх 10 років хворіє на хронічний гастрит зі зниженою секреторною функцією. Для якого захворювання найбільш характерна дана клінічна картина?
Пацієнт скаржиться на підвищення температури тіла до 39 С, збільшення лімфовузлів, загальну слабість, кровотечу із носа і ясен, біль у горлі при ковтанні (виразково-некротичні зміни). В загальному аналізі крові виявлені бластні клітини. Для якого захворювання характерні такі симптоми?
У хворого набряк легенів. Який характер має харкотиння при цьому стані ?
У хворого раптово після їзди на велосипеді по ґрунтовій дорозі з’явились різкі інтенсивні болі в попереку з ліва, які віддають у промежину і стегно, прискорене болісне сечовипускання, нудота, загальна слабкість, підвищення температури 37,1°C . Визначте пріоритетну проблему пацієнта:
У хворого на цукровий діабет з’явилась гіпоглікемічна кома. Який препарат першочергово підготує медична сестра ?
Ви проводите медсестринське обстеження кардіологічного хворого , перевіряєте наявність набряків. Де першочергово з’являються набряки у цих хворих ?
У хворого набряк легенів. Як провести оксигенотерапію при цьому стані ?
У хворого пневмонія .Температура тіла за 1 годину знизилась з 39 до 36,6°C. Яке ускладнення може бути при цьому?
Одним із ранніх симптомів центрального раку легень є:
Які поради , щодо харчування повинна надати медична сестра пацієнтці, яка страждає на залізодефіцитну анемію?
Що в першу чергу повинна зробити медична сестра для попередження алергічних ускладнень при введенні антибіотиків?
Пацієнту з приводу гіпертонічної хвороби ІІ стадії рекомендовано дотримуватися дієти №10. Які поради повинна дати медична сестра відносно харчування ?
Як називається положення пацієнта під час нападу ядухи при бронхіальній астмі?
Пацієнту на цукровий діабет лікар призначив зібрати сечу на дослідження вмісту цукру. Як медична сестра виконає це призначення?
Пацієнту з гострим гломерулонефритом лікар призначив сечогінний засіб. Яким методомскористається медична сестра, щоб проконтролювати ефективність сечогінного засобу?
У пацієнта з жовчнокам’яною хворобою виник інтенсивний біль у правому підребер’ї , який іррадіює у праве плече, лопатку, нудота, повторне блювання. Це свідчить про:
Причиною анафілактичного шоку є:
Який метод дослідження нирок характеризує їх концентраційну здатність?
Яку дійсну проблему пацієнта з ревматоїдним артритом виявить медична сестра?
У пацієнта бронхоектатична хвороба. Яку пораду повинна дати медична сестра пацієнту для кращого відходження харкотиння?
Найважливіший етіологічний чинник цукрового діабету І типу - це:
Пацієнта турбують напади нічного кашлю з незначною кількістю харкотиння, напади ядухи, відчуття стискання в грудях. Об’єктивно: ціаноз шкіри. Вимушене положення сидячи, опираючись руками на край ліжка, грудна клітка бочкоподібна. Яка проблема буде пріоритетною у пацієнта на бронхіальну астму?
При реалізації плану медсестринських втручань хворому із стенокардією першочергово необхідно:
Хворий 40 років скаржиться на нудоту, блювання, печію, відчуття важкості в
епігастральній ділянці. Ознаками якого синдрому є вказані проблеми?
У пацієнта підозра на жовчнокам’яну хворобу. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу?
У пацієнта на рак шлунку в термінальній стадії скарги: біль у надчеревній ділянці, втрата апетиту, схуднення, загальна слабкість. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта?
Пацієнт скаржиться на тупий біль у правому підребер’ї, відчуття гіркоти в роті, схуднення. При огляді: “судинні” зірочки на грудях, печінкові долоні, “голова медузи” на передній стінці живота, асцит. Який патологічний стан імовірний у пацієнта?
Хворий скаржиться на тупий біль у надчеревній ділянці відразу після їди, бурчання та метеоризм, проноси. Який засіб використає медсестра за призначенням лікаря для усунення метеоризму?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома