Який характер мала компанія по боротьбі з космополітами
«Особи, які відстоюють принципи формальної генетики, неспроможні зрозуміти геніальної вказівки Леніна про те, що "пізнання людини не є... пряма лінія, а крива лінія, що безмежно наближується до ряду кіл, до спіралі...». Яка назва кампанії, зазначеній у тексті?
Як позначився на внутрішньому житті в СРСР та УРСР початок «холодної війни»
Із якою метою в Україні наприкінці 1940 — на початку 1950-х рр. було розгорнуто кампанії боротьби проти «космополітизму» та «низькопоклонства перед Заходом»?
Яку назву отримав ідеологічний наступ на радянське суспільство сталінського режиму після завершення Другої світової війни?
Комуністична влада називала «українським буржуазними націоналістами»:
Про кого йде мова ?
«…Ставши в 1947 р. секретарем ЦК КП України, він оточив себе зграєю безпринципних людей і підлабузників, переслідував віддані партії кадри, цькував і тероризував керівних працівників республіки. Як справжній садист, знаходив задоволення в знущанні з активістів, з інтелігенції, принижував їхню людську гідність, погро жував арештами і тюрмою… Будучи великим майстром інтриг і провокацій, не маючи буквально ніяких підстав, він обвинуватив у націоналізмі провідних письменників республіки, а також ряд керівних партійних працівників…
(Він) добивався скликання Пленуму ЦК з порядком денним: «Боротьба проти націоналізму як головної небезпеки в КП(б)У» – хоча насправді такої небезпеки не було й сліду».
Що об'єднує такі знаменні тексти років війни, як «Клятва» й «Данило Галицький» Миколи Бажана, «Україні» й «Слово про рідну матір» Максима Рильського, «Любіть Україну» Володимира Сосюри, «Україна в огні» та «Повість полум’яних літ» Олександра Довженка?
Лауреат двох Сталінських та Ленінської премій, депутат Верховної Ради СРСР п’яти скликань, дійсний член Академій наук УРСР і СРСР, орденоносець і водночас «бывш. помещик, ведущий украинский поэт, активный член националистической организации, готовящей террористический акт против тов. СТАЛИНА». Хто він?
Кому належать слова: "Менделізм–морганізм ґрунтується на випадковостях і тим самим ця «наука» заперечує існування беззаперечних залежностей у живій природі, через що прирікає практику на безплідне очікування... Для радянських біологів, немає більш почесного завдання, ніж творчий розвиток вчення Мічуріна і впровадження в усю нашу діяльність мічурінського стилю дослідження природи розвитку живого».
Назвіть особливості політичного життя повоєнної України:
Укажіть форми, у яких «ждановщина» проявилася в Україні. (три відповіді)
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома