Перша кам'яниця міста Суми. Зведена наприкінці ХVІІ -початку ХVІІІ ст. коштом перших сумських полковників Герасима та Андрія Кондратьєвих. Має унікальну архітектуру (тризрубна, трибанна, двоповерхова), є чудовим взірцем козацького бароко.
Збудована на Засумці на штучному насипі в першій половині XIX століття на честь одного з великих пророків. Цікавий факт, що будівництво доведено до завершення завдяки купцю Степану Гнатовичу Тихонову. Він пожертвував 1500 рублів сріблом. І зараз основний напрямок діяльності установи – це благодійність.
В архітектурі цієї пам'ятки поєднані елементи різних стилів. Збудований на початку ХХ ст. коштом родини Харитоненків.
Цікавим фактом є те, що зразком для його створення стали такі відомі пам'ятки архітектури Санкт-Петербурга як Ісаакіївський та Троїцький собори.
Зведений у центрі міста. Сучасний вигляд має завдяки капітальним відновлювальним роботам, що проводилися з 1882 по 1892 рік під керівництвом Михайла Ловцова на кошти сумських купців Миколи та Дмитра Суханових. Поруч знаходиться 56-метрова дзвіниця, на якій встановлено куранти.
Справжній символ міста Суми. Збудований на початку ХХ ст. на місці нафтової свердловини Матвієм Щавеліївим за наказом Йосифа Лещинського.
Споруда - колишній будинок земства. Збудована наприкінці XIX століття за проектом архітектора Карла Густавовича Шольца. Зараз тут знаходиться найбільше зібрання матеріалів і документів з історії, етнографії, природи та археології Сумщини.
Це місце - найулюбленіше місце відпочинку дітей. Воно знаходиться в центрі міста між річками Псел та Сумкою вздовж проспекту ім. Т.Г. Шевченка. Його будівництво - задумка Михайла Опанасовича Лушпи. Відкрито у 1985 році на честь 40-річчя Перемоги.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома