76. При огляді пацієнта 75 років свідомість та всі рефлекси відсутні. Ознаки діяльності серцевої та дихальної систем не визначаються. Виявлено заклякання м’язів, трупні плями, розм’якшення очного яблука та помутніння рогівки. Який імовірний діагноз:
77. Які дії необхідно виконати під час гострої серцево-судинної недостатності?
78. Які можуть бути причини гострої серцево-судинної недостатності?
79. Що рекомендується робити, якщо пацієнт втратив свідомість у зв'язку з гострою серцево-судинною недостатністю?
80. Які методи моніторингу можуть бути використані під час надання допомоги у разі гострої серцево-судинної недостатності?
81.У хворого зі сформованим мітральним пороком із перевагою недостаності мітрального клапана поступово з'явилися загальна слабкість, виражена задишка. Об'єктивно: акроціаноз, набряки на ногах, вологі хрипи в нижніх відділах легень, розширення меж серця. Про розвиток якої патології свідчить виникнення даних ознак?
82.У хворого 18 років три дні тому зменшилась кількість сечі, з'явилася задишка при ходьбі, підвищилася температура до 38 °С. На шиї набряклі вени. АТ – 90/60 мм рт. ст. Частота дихальних рухів (ЧДР) 24/хв, пульс – 116/хв, зникає на вдиху. Межі серця значно розширені. Тони серця ледь вислуховуються. Печінка +4 см, набряки ніг. Рентгенологічно: розширення серцевої тіні. Яка найважливіша причина серцевої недостатності у хворого?
83.У жінки 52 років на 3-й день операції фіброміоми раптово з'явилася задишка, біль у грудній клітці. Об'єктивно: хвора збуджена, ціаноз, шийні вени набряклі. Пульс – 112/хв, слабкого наповнення. АТ – 100/60 мм рт. ст. Над легенями везикулярне дихання, ослаблене в нижніх відділах. Пульсація в II-III межребер'ї ліворуч, під час аускультації серця акцент II тону над легеневою артерією. Печінка +3 см, болюча при пальпації. На ЕКГ: глибокий зубець S у I, аVL і Q в III відведеннях, підйом сегмента SТ в III та аVF відведеннях. Яка патологія найімовірніше відповідає описаному симптомокомплексу?
84.У хворого 47 років раптово почалася задишка, що перейшла в ядуху, з'явилося клекотливе дихання, виділення піни з рота. Пульс 80 за 1 хв, рітмічний, АТ – 150/100 мм рт.ст., у легенях з обох сторін безліч вологих хрипів. В анамнезі ІХС, гіпертонічна хвороба, обструктивний бронхіт. Який препарат ви застосуєте першим при наданні допомоги?
85.У пацієнта Т., 40 років., на тлі гострого інфаркту міокарду виник кашель з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. Яке ускладнення запідозрить медична сестра?
86.Який препарат необхідно в першу чергу ввести хворому з набряком легень?
87..Яке положення треба надати хворому з гострою лівошлуночковою недостатністю:
88.У хворого з мітральним стенозом вночі раптово погіршився стан – швидко зростає задишка, дихання “клокочуче”, кашель із виділенням пінистого рожевого харкотиння. Які першочергові дії медичної сестри ?
89.У хворого Н 23. набряк легень. Який характер має харкотиння?
90.У хворого на гіпертонічну хворобу виник напад ядухи. АТ-220/100мм рт.ст. У легенях поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах. Яке ускладнення розвинулося:
91.У хворого перша доба інфаркту міокарда. Яке ускладнення найімовірніше в цей період?
92.Виберіть метод виведення отрути з шлунково-кишкового тракту в умовах ФАПу:
93. В разі отруєння якою речовиною антидотом є етиловий спирт:
94.При гострому отруєнні фосфорорганічними речовинами, який треба використати антидот:
95.У пацієнта Ф., 34 років спостерігається загальна слабкість, запаморочення, шум у вухах,нудота, блювання, блідість шкірних покривів, сповільнення пульсу, зниження артеріального тиску, порушення свідомості. Для якого стану це характерно?
96.У потерпілого 19-ти років констатована клінічна смерть. Проводиться серцево-легенева реанімація. Що з переліченого свідчить про ефективність закритого масажу серця?
97.Фельдшера ШМД викликали до чоловіка, у якого блювання “кавовою гущею”, загальна слабкість, шум у вухах, запаморочення, тахікардія, зниження АТ. Який препарат необхідно ввести першочергово?
98.Фельдшера терміново викликали до хворого. Родичі відмітили, що вже 3-4 хвилини як не дихає. Шкіра бліда з ціанотичним відтінком. Серцебиття нема. Зіниці розширені. Як називається такий стан?
99.Швидка допомога викликана додому. Жінка, прибираючи туалет, випадково вилила собі на руку соляну кислоту. При огляді шкіра лівої кисті та передпліччя сірого кольору, місцями пухирі з прозорим вмістом. Надайте медичну допомогу.
100. Ви фельдшер здоровпункту промислового підприємства, до вас звернувся хворих з опіком. Вкажіть та сплануйте найефективніший елемент першої медичної допомоги на
місці події при обмежених опіках 1-2-го ступеня:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома