Де відбулася перша переможна битва козацького війська під час Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини ХVІІ ст.?
У якому уривку з історичного джерела вказано привід до Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.?
Який атрибут, зображений на портреті історичного діяча, указує на те, що він обіймав найвищу посаду у Війську Запорозькому?
Територію Гетьманщини, «...де його королівська милість дозволяє мати сорок тисяч війська запорозького, укладення реєстру козаків довіряє гетьманові Війська Запорозького, а посади всілякі обіцяє роздавати тут обивателям віри православної грецької», позначено на карті
Географічні назви Базавлук, Микитин Ріг, Чортомлик, Олешки пов’язані з місцями
Хто з козацьких провідників проголосив таку програму своїх дій:
«Правда то, що я лихий, малий чоловік, але мені то Бог дав, що я єсть єдиновладцем і самодержцем руським! Виб’ю з лядської неволі руський народ увесь! Перше я за свою шкоду і кривду воював — тепер буду воювати за нашу православну віру! ...За границю на війну не піду! Шаблі на Турків і Татар не підійму! Досить маю на Україні, Поділлі і Волині... тепер досить достатку і пожитку в землі й князівстві моїм — по Львів, по Холм і Галич»?
Перебіг подій якого періоду Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. відображено на карті?
Територію Війська Запорозького (Гетьманщини) відповідно до умов Зборівського договору (1649 р.) позначено на карті
Перший період (1648—1649 рр.) Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького характеризувався
Яка держава була союзницею козацького війська на початку Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст.?
Чи правильне твердження?
На карті заштриховано територію:
1. Українських земель, які ввійшли до складу Польського королівства внаслідок укладення Люблінської унії 1569 р.
2. Української козацької держави – Гетьманщини – відповідно до умов Зборівського мирного договору 1649 р.
Першу перемогу в Національно-визвольній війні українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст. козацьке військо здобуло під
Якого року Б. Хмельницького було обрано гетьманом Війська Запорозького?
Події яких років Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. проілюстровано на картосхемі?
Про яку причину Національно-визвольної війни українського народу середини ХVIІ ст. йдеться в уривку з історичного джерела: «Тутешні селяни заслуговують на співчуття. Вони мусять працювати власноручно й зі своїми кіньми три дні на тиждень на користь свого пана, а також сплачувати йому певну кількість …хліба, багато півнів, курей, гусей і курчат перед Великоднем, Трійцею та Різдвом…»?
Союзником козаків у боротьбі проти Речі Посполитої впродовж 1648–1649 рр. було
Укажіть портрет історичної постаті, діяльність якої описує сучасник подій:
«Військо наше розгромлено вщент… зрадник засновує нове князівство… Чернь, рада тому, що [він] оберігає її, відчиняє міста, уводить туди його як тріумфатора-переможця… Київ оголосив він своєю столицею… Орда стоїть проти нас… Воєводства Київське, Брацлавське, Чернігівське вважає своїми, погрожує Волині та Поділлю…»
«Він (гетьман) з’єднався в полі вище Базавлука з мурзою Тугай-беєм і вже хотів був іти зі своїм військом просто на Чигирин, щоби привітати головного свого ворога Чаплинського.
Однак від пійманців, яких перестріли на січовому шляху татари, він довідався, що польські війська та [реєстровців] уже відправлено: одних – водою до Кодака, а інших – суходолом через Крилов на Жовту Воду й також до Кодака…»
Події, описані в історичному джерелі, відбулися
«Він (гетьман) з’єднався в полі вище Базавлука з мурзою Тугай-беєм і вже хотів був іти зі своїм військом просто на Чигирин, щоби привітати головного свого ворога Чаплинського.
Однак від пійманців, яких перестріли на січовому шляху татари, він довідався, що польські війська та [реєстровців] уже відправлено: одних – водою до Кодака, а інших – суходолом через Крилов на Жовту Воду й також до Кодака…»
Описані в документі події привели до
Однією з причин Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст. було
Національно-визвольна війна українського народу проти Речі Посполитої під проводом Б. Хмельницького тривала впродовж
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома