Які українські території отримали назву Закерзоння ?
Поняття в міжнародному праві, яке об’єднує групу серйозних порушень правил ведення бойових дій та норм і принципів міжнародного гуманітарного права, що вчиняють умисно або через грубу необережність.
найбільш ненависні злочини, що мають серйозний руйнівний вплив на людську гідність, принижують та спричиняють деградацію людської особистості (за визначенням у пояснювальній записці до Римського статуту Міжнародного кримінального суду). До них належать убивства, масове знищення людей, тортури, політичне, расове або релігійне переслідування тощо.
Яку мету переслідувало радянське керівництво, передаючи українські землі, що отримали назву Закерзоння до складу Польщі?
Суверенна спільнота громадян певної держави незалежно від етнічного походження.
Соціальні можливості людини, обумовлені економічними й культурними чинниками життя суспільства, законодавчо закріплені державою.
— суспільство, в економіці якого переважає інноваційний напрям розвитку (постійне технічне вдосконалення) із високопродуктивною промисловістю, індустрією знань, конкуренцією в усіх видах економічної та іншої діяльності, а також більш високою часткою населення, зайнятого у сфері послуг, ніж у промисловому виробництві.
Утворення наркомату закордонних справ УРСР (1944 р.), вступ республіки до Організації Об’єднаних Націй (1945 р.) — це факти, що свідчать про:
З якими державамиу СРСР найдовше тривало теріторіальне врегулювання?
Коли відбулася Ялтинська конференція?
Коли остаточно завершився процес польсько-українського розмежування?
Паризьким мирним договором від 10 лютого 1947 р.було підписано договір з Румунією, результатом якого було визнано:
Який день вважають днем створення Організації Об’єднаних Націй?
24 жовтня 1945 р.
25 квітня 1945 р.
27 січня 1944 р.
26 червня 1945 р.
Який регіон України кремлівські урядовці стали розглядати як важливий стратегічний плацдарм для посилення впливу в Центральній та Південно-Східній Європі ?
Повернення на батьківщину з поновленням у громадянських правах військовополонених і цивільних осіб, які під час війни опинилися за її межами. Термін має особливий політичний зміст, коли його застосовують щодо повернення політемігрантів до країни походження.
16 серпня 1945 р був підписаний документ, який встановлював кордон по «лінії Керзона» з відхиленням на схід на 5—8 км, а на окремих ділянках — на 17 км . З якою країною?
Оберіть три варіанти відповідей, що вказують на наслідки врегулювання територіальних питань для України в післявоєнний період:
Що означає поняття депортація?
З’їзд Народних комітетів Закарпатської України, де ухвалили маніфест про приєднання краю до Радянської України, обрали Народну Раду як верховний законодавчий орган влади Закарпатської України й сформували прорадянський уряд, відбувся...
Які з перерахованих відповідей характеризують діяльність делегації УРСР в ООН, яка заявила про себе, виступивши ініціатором розгляду питання, що стало важливим аспектом діяльності цієї делегації? ( Оберіть два варіанти відповіді)
Президія Верховної Ради УРСР видала указ про державну символіку:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома