На ФАП звернулась жінка з терміном вагітності 36 тижнів: обвід живота 98 см, ВСДМ - 40 см, вислуховується серцебиття - 146/хв справа вище пупка і 160/хв зліва нижче пупка. Для якої вагітності це характерно?
До фельдшера ФАПу звернулась жінка у якої шість тижнів тому відбулися термінові пологи. Дитина грудного вигодовування. Який вид контрацепції можна порадити?
До фельдшера ФАПу звернулась породілля на п’ятий день після термінових пологів зі скаргами на біль внизу живота, гнійно-кров’янисті виділення із статевих шляхів. Температура тіла - 38,5°С. Яке ускладнення виникло у породіллі?
При зовнішньому обстеженні зліва визначається округла, щільна з чіткими контурами частина плода. Передлегла частина плода не визначається. Визначити положення плода:
До вас звернулась пацієнтка 65 років зі скаргами на біль внизу живота, серозно-гнійні виділення із статевих шляхів. На шийці матки виявлено утворення, що кровоточить та має вигляд кольорової капусти. Ваш діагноз:
У пацієнтки 45 років під час профілактичного огляду виявлено поліп шийки матки. Яка подальша тактика фельдшера?
Фельдешер ФАПу викликаний до жінки 25 років, яка скаржиться на появу різкого болю в правій здухвинній ділянці. Загальний стан середньої тяжкості. Шкіра бліда, вкрита липким потом, акроціаноз. Пульс - 92/хв, АТ- 90/50 мм рт. ст. Слабо позитивні симптоми подразнення очеревини. Визначити подальшу тактику фельдшера:
До фельдшера здоровпункту звернулась дівчина 18 років, яка живе регулярним статевим життям. Який метод контрацепції для неї найкращий?
Фельдшер здоровпункту проводить бесіду серед робітниць цукрового заводу, що він повинен відповісти на запитання: в якому віці починається клімактеричний період?
Вагітна, 25 років, термін вагітності 38-39 тижнів, перші пологи, двійня, перший плід у тазовому передлежанні, другий - у головному, перший період пологів. Визначте тактику фельдшера ФАПу:
Дівчинка 12 років звернулася до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль у ділянці промежини, кровотечу зі статевих шляхів. Із анамнезу: 12 годин тому забилася, впавши з велосипеда. Об’єктивно: у ділянці правої малої соромітної губи наявна рана, що слабо кровоточить, пальпаторно до 3 мм завглибшки і 2 см завдовжки. Встановіть діагноз:
Жінка 28 років, скаржиться на біль унизу живота, сукровичні виділення, які з’явилися через 3 дні після проведеного аборту. Температура тіла - 38,7°С, ЧСС -100/хв. Об’єктивно: живіт м’який, чутливий в нижніх відділах, симптоми подразнення очеревини відсутні. Патології зовнішніх статевих органів немає. Тіло матки дещо збільшене, м’якої консистенції, болюче, придатки не пальпуються, виділення кров’янисті з неприємним запахом. Встановіть діагноз:
У першовагітної в терміні вагітності 38 тижнів 3 години тому почалися перейми, через 10 хвилин по 30-35 секунд. Положення плода повздовжнє, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Навколоплідні води не відходили. У якому періоді пологів перебуває роділля?
Жінка 22 років звернулась до фельдшера на ФАП зі скаргами на затримку менструації до 2 місяців. При гінекологічному дослідженні: ціаноз слизової оболонки піхви та шийки матки. Матка збільшена до розмірів гусиного яйця, розм’якшена, особливо в області перешийка, безболісна. Який найбільш імовірний діагноз?
Вагітна М., звернулась на ФАП Вагітність перша, 38 тижнів, положення плода повздовжнє, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз, ІІ позиція. Ввечері поскаржилась, що погано чує рухи дитини. Де найкраще вислухати серцебиття плода?
Фельдшера ФАПу викликали до роділлі 27 років зі скаргами на перейми, які почались 12 годин тому. Перейми слабкі, короткотривалі, повторюються через кожні 10-15 хвилин. Серцебиття плода - 140/хв. ритмічне. Піхвове дослідження: шийка згладжена, розкриття - 4 см, плодовий міхур цілий, головка плода притиснута до входу в малий таз. Про яке ускладнення пологів йде мова?
У вагітної жінки з вузьким тазом другого ступеню виникла ситуація загрози розриву матки. Назвіть першочергові дії фельдшера:
Фельдшер при огляді вагітної виявив набряки на нижніх кінцівках та передній черевній стінці. АТ- 170/100 мм рт.ст. Добова протеїнурія - 1 г/добу. Для якого ускладнення вагітності характерні дані ознаки?
У пацієнтки на 6-му тижні вагітності, з’явилися ознаки раннього гестозу. Назвіть симптоми, характерні для даного ускладнення:
Роділля 25 років народила живого доношеного хлопчика, масою - 3600 г. Пройшло 15 хвилин послідового періоду. Ознак відокремлення посліду немає. Яка максимальна тривалість послідового періоду?
Пацієнтка 64 р., звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на серозно-кров’янисті (типу “м’ясних помиїв”) виділення з піхви. Менопауза 12 років. Про яку патологію йде мова?
Фельдшер ФАПу проводить черговий огляд вагітної в терміні 30 тижнів вагітності. Вкажіть дії фельдшера для діагностики прихованих набряків:
Фельдшер обстежує вагітну та визначає очікувану масу плода: обвід живота - 100 см, висота дна матки - 36 см:
Фельдшер при обстеженні вагітної вислуховує серцебиття плода на рівні пупка. Вкажіть положення плода:
До фельдшера ФАПу звернулася жінка 30 р.зі скаргами на свербіж у ділянки зовнішніх статевих органів, піністі виділення з неприємним запахом. Для якого захворювання це характерно?
Фельдшер ФАПу був викликаний додому до жінки 23 р., яка скаржиться на сильний біль внизу живота, нудоту, запаморочення. Жінка бліда, на обличчі холодний піт, АТ- 90/ 50 мм рт.ст, Рs -100 уд/хв. Остання менструація була 6 тижнів тому. Який вірогідний діагноз?
Жінка 25 років звернулася до фельдшера ФАПу зі скаргами на відсутність менструації. Повідомила, що 5 місяців тому у неї відбулися фізіологічні пологи. Дитина виключно на грудному вигодовуванні. При вагінальному обстеженні матка нормальних розмірів. Про який стан свідчить дана клінічна картина?
Фельдшер ФАПу при обстеженні вагітної встановив, що спинка плода розташована з лівого боку матки, над входом в малий таз пальпується щільна, “балотуюча”, велика частина плода. Вкажіть положення, позицію, передлежання плода:
До фельдшера ФАПу звернулася вагітна жінка з приводу визначення дати передбачуваних пологів.Остання менструація - 10.06. Назвіть дату очікуваних пологів:
Фельдшер ШМД приймає позалікарняні пологи. Перейми тривають 6 годин, навколоплідні води не відходили. Передлежить голівка плода, притиснута до входу в малий таз. Вкажіть період пологів:
Фельдшер ШМД приймає позалікарняні пологи. У роділлі ІІІ період пологів. Через 10 хвилин дно матки відхилилося у бік правого підребір’я. Вкажіть ознаку відшарування плаценти.
Фельдшера ШМД викликали до жінки, у якої були пологи 5 днів тому, яка скаржиться на підвищення температури тіла до 37,5°С, гнійно-кров’янисті виділення із статевих шляхів. Про яке ускладненя післяпологового періоду йде мова?
Ви фельдшер ФАПУ. У вагітної під час проведення зовнішнього обстеження прийомами Леопольда встановлено: положення плоду поздовжнє, головне передлежання, друга позиція. Вкажіть місце чіткого вислуховування серцебиття плоду:
Встановіть попередній діагноз, якщо у вагітної визначили 3 великих частини плода, 2 серцебиття у різних місцях матки, великий обвід живота:
Визначить, яке ускладнення виникло у вагітної 35 тиж., яка поступила в приймальне відділення, де вона втратила свідомість, в неї почалися судоми:
До пологового будинку доставлено вагітну з кровотечею із статевих органів. Діагноз: вагітність 38-39 тижнів, центральне передлежання плаценти. Тактика родорозрішення:
У роділлі 24 років після 8 годин нормальної пологової діяльності, перейми стали недостатньо сильними і тривалими, проміжок часу між ними збільшився. Вкажіть, яка патологія пологової діяльності розвинулась у роділлі:
Фельдшер ШМД прибув на виклик до хворої, зі скаргами на різкий біль внизу живота справа, запаморочення. Остання менструація 2 тижні тому. Об’єктивно: шкіра бліда, АТ- 80/60 мм рт.ст., пульс - 92 уд/хв. Живіт напружений, болючий більше справа в нижніх відділах. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний в нижніх відділах живота. Який найбільш ймовірний діагноз?
До ФАпу звернулась вагітна в терміні 35 тижнів за консультацією. При огляді фельдшером визначено: голівка плода зліва, серцебиття вислуховується на рівні пупка, передлегла частина відсутня. Визначити подальшу тактику фельдшера:
При проведенні огляду у здоровпункті пацієнтка скаржиться на значні пінисті виділення з
піхви, свербіння в ділянці зовнішніх статевих органів. Для якого захворювання характерні
такі скарги?
Ви фельдшер ШМД. При госпіталізації роділлі в акушерський стаціонар почались пологи. З
якого моменту пологів виконують акушерську ручну допомогу при головному передлежанні
плода?
Ви фельдшер ШМД. Виклик до вагітної. Жінка в терміні вагітності 36 тижніів. Раптово
виник приступ судом. Що з переліченого у першу чергу треба зробити?
Ви фельдшер ШМД. У пацієнтки 25 р., маткова кровотеча нез’ясованого походження. АТ -
90/50 мм рт.ст. Який захід невідкладної долікарської допомоги треба провести для
транспортування хворої в стаціонар?
Ви фельдшер ШМД. Виклик до жінки з діагнозом фіброміома матки, виникла інтенсивна
кровотеча. Ваші першочергові дії.
При проведенні допологової консультації вагітної жінки фельдшер ФАПу розповідає про
принципи грудного вигодовування дитини. Як Ви маєте відповісти на питання вагітної про
терміни початку виділення молока?
До ФАПу прийшла пацієнтка зі скаргами на безпліддя протягом 3-х років регулярного
статевого життя без використання засобів контрацепції. З якого методу дослідження
найдоцільніше розпочати обстеження?
Ви фельдшер ФАПу. У пацієнтки під час огляду шийки матки у дзеркалах знайдено
яскраво-червону пляму на задній губі, що кровоточить при дотику. Який метод
діагностики найдоцільніше застосувати у даному випадку?
До фельдшера ФАПУ 10 липня 20011 року звернулась жінка у якої тест на вагітність
позитивний. У неї регулярний 28-денний цикл. Остання менструація була з 2 по 4 травня
2011 року. Який гаданий термін пологів?
Фельдшер ШМД госпіталізував породіллю 29 років після перших нормальних пологів.
Пологи термінові з народженням нормальної дитини закінчились розривом промежини 2
ступеня, яка була зашита кетгутовими та шовковими швами. Об’єктивно: матка на 2
поперечні пальці нижче пупка, краї чіткі. На промежині шви з гнійним нашаруваннями.
Який попередній діагноз?
Фельдшер ШМД доставив вагітну на ношах. Вагітність – третя, термін - 8 тижнів. Дві
попередні вагітності перервані у зв’язку з гестозом. Вагітність бажана. Вагітна виснажена,
шкірні покриви сухі, з рота запах ацетону. Блювота до 20 разів на добу. Лікування не
отримувала. Який найбільш імовірний діагноз?
Ви фельдшер ФАПУ у вагітної 29 тижнів вагітності спостерігаються генералізовані
набряки. АТ – 190/100 мм рт.ст., протеїнурія - 3,0 г/л, гіпотрофія плода III ступеня. Який
найбільш імовірний діагноз?
Вагітна 30 років звернулась до фельдшера ФАПУ і була взята на облік по вагітності. При
пельвіометрії визначено: 26-27-30-17 см. Дайте характеристику розмірам таза?
Ви фельдшер ШМД. У вагітної в терміні 35-36 тижнів визначаються виражені набряки на
ногах і передній черевній стінці. АТ-180/100, 175/90 мм рт.ст. З боку внутрішніх органів
патології не виявлено. Чим ускладнився перебіг даної вагітності?
Фельдшер ШМД госпіталізував вагітну 25 років із скаргами на ниючий біль насподі
живота й у попереку. Термін вагітності 9-10 тижнів. В анамнезі 2 штучні аборти. При
піхвовому дослідженні: шийка матки довжиною 3 см, канал шийки матки закритий, матка
збільшена відповідно терміну вагітності, виділення слизові, незначні. Який діагноз
найбільше ймовірний
Ви фельдшер ШМД. У породіллі після народження плаценти почалась кровотеча. При
огляді дитячого місця на плодовій оболонці виявлена обірвана судина. Пологові шляхи
оглянули - цілі. Про яку патологію йде мова?
Ви фельдшер ФАПУ до вас звернулась вагітна у терміні 36 тижнів вагітності. При
обстеженні положення плода поздовжнє, голівка малим сегментом у вході в малий таз.
Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140/хв., зліва нижче пупка. Голівка плоду малим
сегментом у вході в малий таз. Вкажіть позицію плоду?
Ви фельдшер ФАПУ. Після народження немовляти, в третьому періоді пологів, при
натисканні ребром долоні над лоном відмічене втягування пуповини в піхву. Яку ознаку
використано фельдшером для визначення відокремлення плаценти?
Фельдшер ФАПУ при вимірах таза у вагітної зростом 160 см і масою 58 кг встановлені
такі розміри тазу: 26-29-31-20 см. Якому тазу відповідають вказані розміри?
Фельдшер ШМД приймає треті вчасні пологи на дому у роділлі вагою 70 кг. Народився
хлопчик, вагою 4,200 г, довжина 50 см. Загальна крововтрата – 450,5 мл. Фізіологічний
об’єм крововтрати у даної породіллі становить:
Фельдшер ШМД госпіталізував вагітну в терміні 32 тижні, яка скаржиться на кров’янисті
виділення з піхви зі згустками, які з’явилися під час випорожнень. Голівка плода біля дна
матки. Серцебиття плода – 140/хв., ритмічне. Пологової діяльність немає. Виділення
кров’янисті, яскраві, значні. Який найбільш імовірній діагноз?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома