Першочергові дії фельдшера ФАПу при загрозливому розриві матки:
Фельдшера ФАПу виклика до жінки. Вагітність 4-5 тижнів. Скарги на раптовий різкий біль в животі, шум в вухах, запаморочення, AT знижується. Надати невідкладну допомогу:
Надати долікарська допомога з приводу кровотечі по поводу раку шийки матки:
Під час зовнішнього акушерського обстеження виявлено: положення плода повздовжнє, І позиція, передній вид, головне передлежання. Визначіть місце найкращого вислуховування серцебиття плода:
Фельдшер швидкої допомоги визвали до вагітної. Вагітність 40 тиж. Скарги на переймоподібні болі внизу живота по 20 с. через 5-6 хв. Поставити діагноз, ваш дії:
Фельдшера швидкої допомоги визвано до породіллі 5 доба післяпологового періоду, у якої підвищилась температура тіла до 38°C, з'явились біль в низу живота, лохії мутні, з неприємним запахом. Ваші дії:
Фельдшера швидкої допомоги визвано до роділлі, яка скаржиться на сильні болючі перейми. При огляді неспокійна, контракційне кільце високо і косо розміщене, матка у формі піщаного годинника, зовнішні статеві органи набряклі. Яке ускладнення слід запідозрити:
Фельдшер здоровпункту проводить бесіду для жінок промислового підприємства на тему:
“Профілактика інфекцій, що передаються статевим життям”, що потрібно відповісти на запитання школярів: “ Який метод контрацепції запобігає небажаній вагітності і інфікування захворюваннями, що передаються статевим шляхом?”
При обстеженні вагітної 38 тижнів, фельдшером швидкої допомоги виявлено невідповідність дна матки терміну вагітності; 2 пункти ясного вислуховування серцебиття плоду. Для якої вагітності це характерно?
A
B
C
D
E
До фельдшера ФАПу звернулася жінка з дочкою 14 років, що скаржилась на ниючі болі внизу живота, а також обільні болючі і нерегулярні менструації. При пальпації живота зліва від матки виявлено щільно- еластичний рухомий, неболючий утвір з чіткими контурами близько 15 см. Як фельдшер має вирішити проблему пацієнтки?
До фельдшера ФАПу звернулась жінка із скаргами на надмірні виділення з піхви. Вкажіть, яку допомогу має надати фельдшер для вирішення проблеми пацієнтки.
Фельдшером швидкої допомоги у гінекологічний стаціонар доставлена хвора 52 років із матковою кровотечею. Менопауза 3 роки. Який метод діагностики буде використаний для уточнення діагнозу?
При обстеженні вагітної на ФАПі, феельдшер прийомами Леопольда встановив, що спина плода повернута до правого боку матки трохи допереду, мілкі частини розміщені ліворуч, голова плода знаходиться над входом до малого таза. Яке розміщення плода в матці?
Під час обстеження вагітної на ФАПі встановлено, що остання менструація була в неї 15
травня. Визначте термін пологів і допологової відпустки за датою останньої менструації.
До першовагітної терміні вагітності 38 тижнів був викликаний фельдшер ФАПу. При обстеженні жінки він виявив: перейми через 10 хвилин по 30-35 секунд, що розпочалися 3години тому. Положення плода поздовжнє, голівка плода притиснута до входу у малий таз. Навколоплідні води не виливались. У якому періоді пологів перебуває роділля?
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернулась робітниця 36 років із скаргами на загальну слабкість, біль і відчуття розпирання у правій статевій губі. Об’єктивно: темп. 37,5оС; зовнішні статеві органи гіперемовані, права велика статева губа набрякла,гіперемована, болюча. Виділення із піхви гнійні. Із приводу якого захворювання необхідно скерувати пацієнтку у гінекологічне відділення?
Фельдшер швидкої допомоги приймає пологи у жінки 25р.у медичному транспорті. У третьому періоді пологів, через 15 хвилин після народження дитини почалась незначна кровотеча. Ознаки відокремлення плаценти позитивні. Крововтрата 200мл. Що із переліченого потрібно зробити в першу чергу?
До фельдшера ФАПу за порадою звернулася жінка, у доньки якої, 12 років, виявлено атрезію дівочої перетинки, гематокольпос. Який метод лікування найдоцільніший у даному випадку?
Жінка звернулась до фельдшера ФАПу з проблемою безпліддя. Цікавиться, який метод обстеження застосовується для діагностики прохідності маткових труб?
На ФАП прийшла вагітна на черговий прийом. Фельдшер провів обстеження прийомами Леопольда та виміряв висоту стояння дна матки, яка дорівнювала 34 см. Що можна визначити по висоті стояння дна матки?
У пацієнтки, під час чергового профогляду на ФАПі, виявлений поліп цервікального каналу. Яке найбільш доцільне лікування у даному випадку?
Хвора, 26 років, доставлена МШД зі скаргами на різкі болі внизу живота, підвищення температури. З гінекологічних захворювань відмічає хронічний сальпінгоофорит протягом 6 років, з приводу якого неодноразово лікувалася в стаціонарі. Захворіла кілька днів тому після переохолодження. При обстеженні: пульс 88/хв., t 37,6оС. Живіт бере участь в акті дихання. При гінекологічному дослідженні - зсув за шийку матки різко болісний, тіло матки нормальних розмірів, обмежено рухливе. Праві додатки не визначаються, зліва додатки різко болючі, збільшені. Оцінити ситуацію.
Хвора 49 років, звернулася зі скаргами на кров'яні виділення зі статевих шляхів після статевих зносин. В анамнезі вагітності 4: пологів-2, аборти-2. Другі пологи ускладнилися розривами шийки матки. Останній раз була у гінеколога 6 років тому. Гінекологічний статус - вульва розвинена правильно. В дзеркалх: стінки піхви чисті. Шийка у вигляді “кольорової капусти”, кровоточить при дотику. При дворучному дослідженні тіло матки і придатки без особливостей, інфільтратів і пухлинних утворень у малому тазі немає. Оцініть ситуацію.
Хвора 45 років звернулася на ФАП. Скарги на кров'яні виділення з піхви, протягом 3-х тижнів, що виникли після 1,5 місячної затримки менструації. Турбують приливи жару. Менструації з 12 років, встановились через 1 рік, по 4 дні, через 28 днів помірні, безболісні. Протягом останніх 8 місяців спостерігались затримки менструацій, після чого з'явились рясні і тривалі менструації. При гінекологічному дослідженні змін не виявлено. Оцініть ситуацію.
Хворій 15 років. Менархе в 13 років. Менструації у дівчинки нерегулярні, з затримками. Чергова кровотеча більш рясна, триває 16 днів, настала після 3-х тижневої затримки. При огляді дівчинка бліда, Нв-70 г / л. З піхви рясні кров'янисті виділення з дрібними згустками. При ректальному дослідженні визначається маленька матка, безболісна, рухома. Придатки не пальпуються. Визначте тип кровотечі.
У пологовий будинок бригадою швидкої допомоги доставлена жінка без свідомості після трьох нападів еклампсії при вагітності 32 тижні. Стан украй важкий, АТ 180/120 мм рт. ст., анурія. Серцебиття плоду глухе, 142 уд / хв. Шийка матки відхилена дозаду, щільна, канал шийки матки закритий, води не виливалися. Тактика ведення вагітної?
Каретою ШМД у пологовий будинок доставлена вагітна 35 - 36 тижнів. Скарги на болі у животі, кровотечу.Вагітність протікала з явищами гестозу. Загальний стан середньої тяжкості, пульс 90/хв, АТ 130/90 - 140/90 мм рт. ст. Матка збільшена відповідно до терміну вагітності, напружена. Серцебиття плоду 160-170 уд / хв, глухе. При піхвовому дослідженні: шийка матки збережена, з піхви кров'янисті виділення, передлежна частина – голівка плоду. Який діагноз найбільш вірогідний?
До Вас звернулась вагітна А., 36 тиж. Зі скаргами на кровянисті виділення на фоні повного благополуччя. Що не має права проводити фельдшер ФАПу при підозрі на передлежання плаценти?
Фельдшер ШМД прибув на виклик до жінки 28 років, яка скаржиться на біль унизу живота,підвищення температури тіла, кров'янисті виділення з піхви. П'ять днів тому народила дитину. На третю добу виписана із пологового будинку в задовільному стані. Яку допомогу повинен надати фельдшер?
Яка передбачувана маса плода, якщо при вимірюванні ОЖ – 90 см і ВСДМ – 30 см:
У жіночу консультацію звернулася вагітна 20 років для взяття на облік. Який таз у жінки, якщо при вимірюванні зовнішніх розмірів тазу отримали дані: 26-28-31-20:
При розкритті шийки матки на 4 см у роділлі відійшли води. Як називають таке відходження навколоплідних вод:
В післяпологовому періоді у породіллі виявлено кровотечу зі статевих шляхів. Крововтрата під час пологів склала 450 мл. Розривів м’яких тканей родового каналу немає, послід цілий. Матка періодично скорочується і розслабляється. Кров, що витікає з матки, утворює згортки. Вкажіть найбільш вірогідну патологію, що зумовлює таку картину:
В приймальне відділення пологового будинку надійшла жінка з доношеною вагітністю. Вкажіть ознаки початку пологів:
У пацієнтки при обстеженні в жіночій консультації виявлено дисплазію шийки матки. До яких процесів відноситься дана патологія:
Вкажіть ймовірний діагноз пацієнтки 27 р., що скаржиться на біль, свербіння, печію, серозно-гнійні виділення. При огляді: набряк зовнішніх статевих органів, гіперемія слизової оболонки.
Назвіть ранній симптом раку шийки матки:
Жінка 25 років на 8 добу після пологів звернулася до фельдшера зі скаргами на біль в лівій молочній залозі, підвищення температури. При огляді залоза гіперемована, в верхньо-зовнішньому квадранті пальпується інфільтрат. Що запідозрила акушерка?
Роділля 20 років, пологи термінові, води відійшли. При зовнішньому дослідженні над входом у таз визначається велика, м’яка, неясної форми, не здатна до балотування передлегла частина PV : визначається сідничні горби меж сіднична складна анальний отвір, статеві органи. Назвіть передлежання плода.
Вагітна 27 років, прийшла на черговий огляд до ж/к. При зовнішньому акушерському обстеженні була проведена пальпація живота за допомогою прийомів Леопольда. Що було визначено другим прийомом?
У породіллі 28 років на 4 добу після пологів температура тіла підвищилась до 38 0С, відмічалось порушення загального стану, лохії придбали гнійно-кров’янистий характер з неприємним запахом. При бімануальному дослідженні матка м’яка, болюча, збільшена. Якому післяпологовому захворюванню відповідає ця клінічна картина?
Хвора скаржиться на затримку місячних на протязі 7 тижнів, переймоподібний інтенсивний біль унизу живота, значну кровотечу. При вагінальному дослідженні канал шийки матки розкритий, в ньому визначається плідне яйце, нижній полюс якого виходить у піхву. Який діагноз найбільш імовірний?
Породілля 28 років в анамнезі : 1 пологи, 2 штучних аборту без ускладнень. Знаходиться у родзалі ранньому післяпологовому періоді. При огляді посліду виявлено дефект частки плаценти. Яка тактика найбільш доцільна у даному випадку?
У першородячої 26 років народилася жива дівчинка масою 3500 г. довжиною 54 см. Через 10 хвилин при натисканні ребром долоні над лоном пуповина втягується в піхву. Яка ознака відокремлена плаценти була використана?
У пацієнтки на профогляді виявлено збільшення матки до 11 тижнів вагітності. В анамнезі:
менструації регулярні, але тривалі до13 днів протягом року. Вкажіть необхідне додаткове обстеження:
Фельдшера ФАПу викликали до вагітної, яка скаржиться на біль у животі, вагітність ІІІ 36 тиж. Гіпертонічна хвороба. При пальпації матка болюча в ділянці правого трубного кута, напружена, положення плода повздовжнє, головне передлежання, серцебиття плода 140 за 1хв. Ваш діагноз:
Фельдшер швидкої допомоги доставив породіллю в пологове відділення. Що необхідно зробити при кровотечі в родах, якщо плацента відділилась, а послід не виділився:
Фельдшер швидкої допомоги доставив жінку в гінекологічне відділення. Діагноз: аборт в ходу. Виберіть метод лікування в даному випадку:
На ФАП звернулася хвора із скаргами на різкий біль внизу живота. При проведенні дворучного дослідження виявлена справа у малому тазу пухлина круглої форми із рівною поверхнею, рухлива, болюча при подразненні очеревини. Який попередній діагноз фельдшера?
До жінки 25 років викликано швидку допомогу. При обстеженні хворої фельдшер поставив попередній діагноз: самовільний викидень 5-6 тижнів в ходу. Надано невідкладну допомогу, пацієнтку госпіталізовано у гінекологічне відділення .При огляді у приймальному відділенні у хворої із згустками крові виділились частини плідного яйця разом із ворсинчатою оболонкою. До яких структур відноситься ця частина плідного яйця?
До фельдшера ШМД звернулася жінка 52 років зі скаргами на значні кров’янисті виділення із статевих органів. Кровотеча триває 7 днів. За останні 6 місяців жінка відмічала порушення оваріально-менструального циклу ( затримку менструації до 1 місяця). Вкажіть, який метод діагностики потрібно провести?
Хвора 28 років викликала ШМД додому. Скарги: озноб, висока температура - 39,6°С, тупий біль внизу живота. 3 дні тому був проведений штучний аборт в терміні 12 тижнів, виписана в задовільному стані з нормальною температурою. Загальний стан порушений.Язик сухий, обкладений білим нальотом. Живіт бере активну участь в диханні, м'який при пальпації безболісний, симптомів подразнення очеревини немає. Виділення з піхви гнійно-кров'янисті не рясні. Від запропонованої госпіталізації категорично відмовилася. Невідкладна допомога жінці полягає в проведенні наступних заходів:
У пацієнтки 45 років під час профілактичного огляду виявлено поліп шийки матки. Яка подальша тактика фельдшера?
Фельдшер ФАПу, обстежуючи пацієнтку 52 роки, виявив ущільнення у правій молочній залозі. Ваша тактика.
Пацієнтка 24 роки, звернулася до фельдшера зі скаргами на безплідність упродовж 6 років. Із анамнезу: гінекологічні та соматичні захворювання відсутні. Менструальна функція не порушена. Базальна температура двофазна. На гістеросальпінгографії - труби прохідні. Спермограма чоловіка – без патологічних змін. Яка найімовірніша форма безпліддя у цієї пацієнтки?
Дівчинка 12 років звернулася до фельдшера ФАПу зі скаргами на біль у ділянці промежини, кровотечу зі статевих шляхів. Із анамнезу: 12 годин тому забилася, впавши з велосипеда. Об’єктивно: у ділянці правої малої соромітної губи наявна рана, що слабо кровоточить, пальпаторно до 3мм завглибшки і 2 см завдовжки. Встановіть діагноз.
Хвора, 35 років, звернулася до фельдшера ФАПу зі скаргами на незначні кровянисті виділення зі статевих шляхів, які зявилися після затримки менструації на 3 тижні, біль унизу живота. Вагітностей до цього не було. Обєктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, ЧСС – 98 за 1 хв, АТ – 100/60 мм.рт.ст. Бімануально: матка дещо збільшена в розмірах, болюча при рухах, праворуч пальпується збільшене та різко болюче утворення, заднє склепіння випнуте, різко болюче. Встановіть ймовірний діагноз.
Пацієнтка 25 р. за рекомендацією фельдшера ФАПу вимірювала базальну температуру протягом 3-х менструальних циклів. Огляд результатів виявив чітку двофазну криву. Про що це свідчить?
При проведенні тестів функціональної діагностики у жінки 20 років виявлені позитивні симптоми “Зіниці”, “Папороті” і підвищення базальної температури. Про що свідчать ці показники?
На ФАП звернулася жінка зі скаргами на свербіж зовнішніх статевих органів. Мутні «сироподібні» виділення з піхви. Який попередній діагноз?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома