При мiкроскопiчному дослiдженнi первинної кори кореня у всиснiй зонi виявлено, що основну її масу складає багатошарова, жива, пухка паренхiма з крохмальними зернами. Це:
В листках дослiджуваної рослини по центру проходить чiтко виражена головна жилка, вiд якої рiвномiрно вiдходять бiчнi жилки. Таке жилкування
називається:
Встановлено, що ксантофiли - жовто-оранжевi рослиннi пiгменти, надають забарвлення пелюсткам, плодам i локалiзуються здебiльшого в:
У флоемi стебла виявленi групи щiльнозiмкнених прозенхiмних клiтин з загостреними кiнцями, рiвномiрно потовщеними, шаруватими, частково здерев’янiлими оболонками. Це:
Результатом проведеної гiстохiмiчної реакцiї на жирнi олiї з використанням судану III є забарвлення . . .
Мiкроскопiчним дослiдженням стебла багаторiчної рослини виявлено покривну тканину вторинного походження, що утворилась внаслiдок подiлу клiтин . . .
У вищої безсудинної рослини чiтко виражено чергування поколiнь - домiнуючого статевого (гаметофiту) i редукованого безстатевого (спорофiту). Це свiдчить, що рослина належить до вiддiлу:
Плiд, що аналiзується, псевдомонокарпний iз здерев’янiлим оплоднем i однiєю насiниною, шкiрка якої не зростається з оплоднем. Такий плiд носить назву:
Вивчаючи стебло, вкрите перидермою, дослiдник переконався, що газообмiн здiйснюється через . . .
На поперечному зрiзi стебла гарбуза добре помiтнi вiдкритi провiднi пучки, що мають двi дiлянки флоеми -зовнiшню i внутрiшню. Такi пучки називаються:
При мiкроскопiчному дослiдженнi i гiстохiмiчному аналiзi фiолетових пелюсток у клiтинному соцi виявлений пiгмент:
У квiтцi розглянутий андроцей, що складається з двох довгих i двох коротких тичинок. Отже, андроцей квiтки:
При мiкроскопiчному дослiдженнi листка фiкуса в деяких клiтинах епiдерми виявлено внутрiшнiй вирiст клiтинної оболонки зi скупченням кристалiв, якi при дiї хлористоводневої кислоти розчиняються з видiленням вуглекислого газу. Ця структура:
На польовiй практицi студент виявив рослину, що має суцвiття з дископодiбно розрослою вiссю, сидячими квiтками i листковою обгорткою, тобто це суцвiття:
Обробка рослинного мiкропрепарату флороглюцином з концентрованою хлористоводневою кислотою призвела до малиново-червоного забарвлення клiтинних оболонок, що вказує на наявнiсть
На заняттi студентам виданi гербарнi зразки рослин, серед яких вони визначили ту, що належить до родини Brassicaceae. Це:
Дослiджувана рослина має плiвчастий розтруб, що охоплює основу мiжвузля стебла. Наявнiсть таких видозмiнених прилисникiв є дiагностичною ознакою родини
Тонкi зрiзи коренiв Inula helenium витримали у 96% розчинi етанолу. При
їх мiкроскопiчному дослiдженнi виявили сферокристали, що вказує на наявнiсть:
При спорово-пилковому аналiзi серед пилку виявленi спори тетраедричної форми з пiвкулястою основою i сiтчастою поверхнею, якi можуть належати:
При визначеннi типу i особливостей відкритих провiдних пучкiв осьових органiв враховане взаємне розташування флоеми i ксилеми та . .
Одна з помiтних ознак Hypericum perforatum - наявнiсть на пелюстках i листях добре видимих неозброєним оком:
При мiкроскопiї поперечного зрiзу вегетативного органу виявлена перидерма, добре розвинена запасаюча паренхiма, слабко розвиненi механiчнi i провiднi тканини, кора не мiстить хлоренхiми. Це зрiз:
При мiкроскопiчному дослiдженнi виявлена тканина, що складається з прозорих живих клiтин з потовщеними зовнiшними кутинiзованими клiтинними стiнками, продихами, трихомами. Ця тканина:
У рослини, що визначається, стебла порожнi, ребристi, суцвiття – складний зонтик, схизокарпний плiд - вислоплiдник, багатий на ефiрнi олiї, що характерно для:
В квiтцi тичинок багато i вони зростаються тичинковими нитками в кiлька пучкiв, тобто андроцей цiєї квiтки є:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома