Що таке «булінг»?
Булінг відрізняється від сварки такими ознаками (3 правильні відповіді):
Хто може страждати від булінгу?
Хто такий «булер»?
До кого звернутися в ситуації булінгу? (декілька правильних відповідей)
Чи існує покарання за вчинення булінгу?
Часто випадки булінгу плутають з конфліктними ситуаціями.Не кожен конфлікт є булінгом. Визнач за описом ситуації- це булінг чи конфлікт? " Учень повернувся з їдальні до класної кімнати та побачив, що двоє однокласників граються його пеналом як м'ячиком. Хлопець розлютився,обізвав їх та наказав повернути пенал. Зчинилася бійка."
Визнач-це конфлікт чи булінг за описом ситуації " В класі дівчина постійно обзиває та ображає однокласника, жоден день не обходиться без насмішок. Хлопець дуже засмучується."
Прочитай опис ситуації та визнач, до якого виду булінгу вона відноситься : "Дівчата серйозно посварилися через те, що одна з них не дала списати контрольну роботу іншій. Тож одна з них вирішила помститися, створивши копію акаунта колишньої подруги та від її імені почала писати лайливі коментарі однокласникам та вічителям..."
Бодішеймінг — це критика людей за їх зовнішній вигляд,явище, коли одні люди критикують інших за особливості зовнішності, що виходять за межі загальноприйнятих стандартів краси(вага.ріст,особливості ). Критикуючи когось, «експерти» з краси здебільшого самостверджуються. При цьому здатні породити ненависть жертви бодішеймінгу до самої себе, а це доволі жорстоко. Дівчатка,прагнучи схуднути,доводять себе до анорексії, розладів психіки.
Обери варіант твого відношення до бодішейпінгу.
Підтримка та взаємодія дуже важливі для людини,що зазнає Булінгу. Головне-не залишатися байдужим.Чому важливо захищати інших та допомагати їм? Обери правдиві твердження.
Це ніби замкнене коло, яке повинен хтось розірвати. Інколи жертви стають булерами, щоб самоствердитись. Проте така поведінка не допоможе протидіяти булінгу. Пам'ятай, найкращий вихід-розповісти дорослим, які можуть вплинути на ситуацію та допомогти. Прочитай ситуацію та визнач правдиві твердження.
" Під час уроків хлопчик посварився з однокласниками та нагрубив вчительці, яка зробила йому зауваження, бо він знову прийшов непідготовленим до уроку. Однокласники не приймали його до своєї компанії та часто глузували з нього, але він намагався не видавати свого болю через це. Насправді ж йому було страшно. Адже кожного дня, після уроків, біля роздягальні ,на нього чекали старшокласники, які вимагали в нього гроші. Він кожного дня їм пояснював, що їх у нього немає. Це неабияк обурює старшокласників, які починають його штовхати та ображати".
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома