У хворого 18 років схильність до фурункульозу, спрага, поліурія, свербіж, сухість шкіри. Яке дослідження крові необхідно призначити для встановлення діагнозу?
Старша медсестра зробила зауваження медсестрі маніпуляційного кабінету з приводу неправильного зберігання інсуліну. Запаси інсуліну слід зберігати:
Хвора 62 р скаржиться на питлівість, серцебиття, тремор, почуття голоду. Хворіє цукровим діабетом 4 роки, приймає 20 од інсуліну. Яке додаткове обстеження треба провести першочергово?
Пацієнтка 35 р. скаржиться на спрагу, поліурію, свербіж шкіри, загальне нездужання, надмірний апетит. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
З якого із наведених заходів необхідно починати невідкладну допомогу при гіпоглікемічній комі?
У хворого Н., 37 років, о 10 годині ранку з’явилося відчуття голоду, збудження, головний біль, виражена пітливість. Страждає на цукровий діабет 1 типу, остання ін’єкція інсуліну о 8 годині. При огляді: хворий збуджений, дезорієнтований, шкіряні покрови бліді, вологі, зіниці розширені, пульс та артеріальний тиск нормальні. Які долікарняні заходи може вжити медична сестра при цьому стані?
Ви медсестра ендокринологічного відділення. Який дієтичний стіл Ви запропонуєте хворому на ожиріння?
Хворий на цукровий діабет ввів інсулін та забув прийняти їжу. Виникло запаморочення, потім втрата свідомості та судоми. Який медикаментозний засіб потрібно ввести хворому?
Пацієнта 36 р., що страждає цукровим діабетом та отримує інсулін, доставлено у відділення в тяжкому стані непритомним. Об’єктивно: відмічаються судомні посмикування м’язів, блідість та вологість шкіри, запах ацетону відсутній. Який із препаратів потрібно приготувати в першу чергу?
Медична сестра хворому з цукровим діабетом рекомендує після введення інсуліну простого через 30 хвилин поїсти. З метою попередження якого ускладення?
Пацієнт Б., 23 років, знаходиться на лікуванні в ендокринологічному відділенні з приводу цукрового діабету. За дотриманням пацієнтом якої дієти повинна стежити медична сестра?
Пацієнт скаржиться на спрагу, поліурію, свербіж шкіри, нудоту, блювання, біль у животі. Хворий загальмований, дихання шумне, запах ацетону з рота, шкіра та слизові оболонки сухі, тони серця приглушені, ЧСС- 102/хв., АТ- 100/60 мм рт.ст. Живіт болючий. Під час обстеження хворий втратив свідомість. Яке ускладнення виникло у хворого?
У пацієнта на хронічний гломерулонефрит нудота, блювання, свербіж шкіри. Об’єктивно: стан важкий, загальмованість, шкіра суха, запах аміаку з рота, АТ- 190/110 мм рт.ст., тони серця приглушені, аритмічні, ЧСС- 76/хв. Який стан виник у пацієнта?
У пацієнта хворого на цукровий діабет, зменшилася спрага, поліурія, свербіння та сухість шкіри. Проведіть підсумкову оцінку ефективності догляду та оцініть результат:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома