1658 року було підписано
1659 рік -
1667 рік -
1669 рік -
1681 рік -
1686 рік -
Гадяцька угода (договір І. Виговського з Річчю Посполитою)
Конотопська битва -
Андрусівське перемир'я (поділ України по Дніпру між Москвою та Польщею)
Корсунська угода (прийняття Дорошенком протекторату Туреччини над Правобережною Україною)
Бахчисарайський мир (поділ України між Туреччиною та Московським царством)
"Вічний мир" між Московським царством і Річчю Посполитою, підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату
У якому році було укладено Андрусівське перемир’я між Річчю Посполитою та Московською державою?
У якому році було укладено договір, за яким турецький султан визнав зверхність царя над Лівобережною Україною та Запорозькою Січчю?
Установіть послідовність укладення міжнародних угод XVII ст.
А Андрусівський договір між Московським царством і Річчю Посполитою
Б Бахчисарайський договір між Московським царством і Османською імперією
В «Вічний мир» між Московським царством і Річчю Посполитою
Г Гадяцький договір між Військом Запорозьким та Річчю Посполитою
Установіть відповідність між гетьманами і роками їх правління.
1 Іван Виговський
2 Іван Самойлович
3 Павло Тетеря
4 Юрій Хмельницький
А 1657-1659 рр.
Б 1659-1663 рр.
В 1663-1665 рр.
Г 1669-1672 рр.
Д 1672-1687 рр.
Укажіть, коли і ким було підписано цитований договір:
«...Домовилися ми й постановили, що всій Малій Росії цієї сторони Дніпра, ...містам і землям ... з усіма своїми повітами, селами і поселеннями... як вони до цього часу за перемирним договором на стороні їхньої царської величності перебували, так і тепер залишатися мають на стороні їхньої царської величності; ...а за Дніпром-рікою Київ має залишатися також на стороні їхньої царської величності... Униз ріки Дніпра, що називається Запороги, козаки, які живуть на Січі та в Кодаку... мають бути... у володінні і в державі... їхньої царської величності...»
Уривок із якого договору подано нижче?
«На стороні його королівської величності — від Дніпра, що під Києвом, і... до Путивльського рубежу ніякого міста, ні волості... від нинішнього часу належати не буде... А внизу по Дніпру земля, що називається Запороги, і тамтешні козаки... мають бути під високою рукою обох великих государів... Місто Київ на сторону Речі Посполитої має бути віддане... через два роки, від нинішнього договору рахуючи...»
На укладення якої угоди гетьман І. Самойлович відреагував словами: «Запорозьке військо ніколи не зречеться свого давнього достоянія [Правобережної України], не так воно станеться, як Москва у своїх мирових умовах із поляками постановила, - зробимо так, як нам треба!..»?
Перемога українсько-татарських військ над московськими військами в битві під Конотопом відбулася
Про яку угоду йде мова?
«Україна, тобто землі у воєводствах Чернігівському, Київському і Брацлавському, стає вільною і незалежною країною і знов єднається із Королівством Польським і Великим Князівством Литовським під назвою Великого Князівства Руського…»
В якому договорі було зафіксовано таке твердження:
«Нехай не учинить ані султан турецький, ані хан татарський миру з королем польським і з царем московським, союзу дружества нехай не творить без відома та згоди нашого гетьмана і всього козацького війська…»
«...кордону бути по річці Дніпро… Кримським татарам вільно по обидві сторони Дніпра кочувати… козакам Низовим і городовим війська Запорозького плавати Дніпром… Київ має бути на стороні Його царської величності…»
«Уся Річ Посполита народу Польського, Великого князівства Литовського і Великого князівства Руського, і належних до них провінцій відновлюється цілком такою, як була перед війною…»
«А ті міста і землі, які в минулій війні від Корони Польської і Великого князівства Литовського завойовані були, залишаються у володінні і в державі його царської величності… Запороги та козаки, що там живуть… мають бути в послуху та під високою рукою обох Великих государів…»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома